14 NIEDZIELA ZWYKŁA

7 LIPCA 2019

 

1.         8 lipca, w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

 

2.         10 lipca, we środę, przypada 25.Rocznica konsekracji i ingresu do katedry Księdza Biskupa Antoniego Dydycza, Biskupa Seniora. W modlitwie polećmy Go Bogu.

 

3.         11 lipca, we czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

 

4.         12 lipca, w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

 

5.         13 lipca, w sobotę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

           

6.         Również, 13 lipca, w sobotę po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

 

7.         Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę, 14 lipca, przeznaczone będą na cele diecezjalne.

 

8.         Władze Samorządowe Miasta i Gminy Kosów Lacki oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim zapraszają w przyszłą niedzielę, 14 lipca, do udziału w międzypokoleniowym pikniku integracyjnym „Kosowskie Lato”. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

 

9.         Dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza w dniu 14 lipca, od godz. 12.00, na imprezę plenerową o tematyce historycznej pod nazwą „XI Zajazd Wysokomazowiecki”. Szczegóły - na tablicy ogłoszeń.

 

10.       Przypominamy, że w dniach 27 – 28 lipca, pod hasłem: „Od Słowa do czynu w mocy Ducha Świętego na wzór św. Maksymiliana”, organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej. W programie przewidziane jest także nawiedzenie grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapisy, do 20 lipca, przyjmują Pani Joanna Omieciuch i Pani Maria Zalewska. Koszt wyjazdu wynosi ok. 50 zł. Zachęcamy wszystkich Rycerzy Niepokalanej, jak również chętnych parafian do wzięcia udziału w pielgrzymce.

 

11.       Akcja Katolicka zaprasza na 17.Pieszą Pielgrzymkę na Odpust św. Anny do Prostyni. Pielgrzymka wyruszy o godz. 6.00 rano, w niedzielę 28 lipca, z kościoła parafialnego.

 

12.       Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Beacie Renik i Luce Maraguccio oraz Beacie Ajdys i Patrykowi Praconiowi za kwiaty do dekoracji kościoła.