14 LIPCA 2019

1.         15 lipca, w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

2.         16 lipca, we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

3.         Również, 16 lipca, we wtorek, Akcja Katolicka zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na czuwanie modlitewne w łączności ze św. Janem Pawłem II.

4.         20 lipca, w sobotę, w Drohiczynie o godz. 11.00 odbędzie się ingres do katedry nowo mianowanego Biskupa Drohiczyńskiego, Księdza Biskupa Piotra Sawczuka.

5.         W dniach od 1 do 15 sierpnia, pod hasłem „Abyście szli i owoc przynosili”, odbędzie się 29.Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy, szczególnie młodzież, do uczestnictwa w niej. Zapisy będą przyjmowane, od połowy lipca, w Sokołowie Podlaskim.

Zapraszamy także tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, itp. do pielgrzymowania duchowego w tzw. Grupie Srebrnej. Zasady pielgrzymowania duchowego są następujące:

- uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. (jeśli nie jest to możliwe - modlitwa przed obrazem lub figurą Matki Bożej),

- odmówienie cząstki różańca,

- spełnienie dobrego uczynku,

- dobrowolna ofiara na potrzeby pieszej pielgrzymki.

Przyjmowane są już zapisy do Grupy Srebrnej.

6.         W związku z planowanymi przy parafii półkoloniami dla dzieci, prosimy o odbiór od Pani Urszuli Krzymowskiej, kart dla uczestników.

7.         Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Marioli Szewruk i Mariuszowi Lipskiemu oraz Pani Marii Zalewskiej i Rycerstwu Niepokalanej za kwiaty do dekoracji kościoła.