Back to Top
  • Dawniej

Ogłoszenia parafialne na 15 września 2019 r.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

15 WRZEŚNIA 2019

 

 

1.         Dzisiaj, pod hasłem: „«Wszyscy tworzymy jedno» (Ef 4, 25). Od społeczności sieciowej do wspólnot ludzkich” obchodzimy 53.Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą wspieramy wszystkie media, aby troszczyły się o przekaz prawdy, były rzetelne i obiektywne. W sposób szczególny pamiętamy o mediach katolickich, a wśród nich o Radiu Maryja, Radiu Podlasie, Telewizji TRWAM i tygodniku „Niedziela”.

            Przy tej okazji zachęcamy do prenumeraty „Niedzieli”, gdzie m. in. w specjalnej wkładce podlaskiej znajdziemy aktualne wiadomości z życia diecezji.

            Z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.

 

2.         Również dzisiaj, pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz? (J 1, 38)”, rozpoczął się IX Tydzień Wychowania w Polsce. Zachęcamy wszystkich do refleksji na ten temat, modlitwy w tej intencji, jak również zaangażowania w to, jakże ważne dzieło.

 

3.         Jeszcze raz zapraszamy, dzieci i młodzież, do udziału w Triduum ku czci św. Stanisława Kostki.

            Triduum rozpoczniemy (rozpoczęliśmy) dzisiaj Mszą św. o godz. 12.00, podczas której zostaną (zostały) poświęcone tornistry z książkami i przyborami szkolnymi

            W poniedziałek, 16 września, zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. „Kostka w oczach dziecka”. Początek o godz. 17.00 w sali katechetycznej na plebanii. Zapraszamy dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej.

            We wtorek, 17 września, zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o św. Stanisławie Kostce, patronie dzieci i młodzieży. Początek o godz. 17.00 w sali katechetycznej na plebanii.

            We środę, 18 września, święto św. Stanisława Kostki. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00. Po Mszy św. – ognisko, rozdanie nagród za udział w konkursach i wspólna zabawa.

            18 września, zapraszamy również uczniów klas trzecich wraz z rodzicami, którzy tego dnia rozpoczną przygotowanie do I Komunii św.

 

4.         16 września, w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

 

5.         Także, 16 sierpnia, w poniedziałek, Akcja Katolicka zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na czuwanie modlitewne w łączności ze św. Janem Pawłem II.

 

6.         17 września, we wtorek, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę, obchodzimy Dzień Sybiraka. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji ofiar systemu komunistycznego.

 

7.         W dniach 18, 20 i 21 września – kwartałowe dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

 

8.         20 września, w piątek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

 

9.         21 września, w sobotę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

 

10.       Również, 21 września, w sobotę o godz. 10.00 – zbiórka ministrancka oraz próba scholii. Zachęcamy, dzieci i młodzież do członkostwa w wymienionych grupach parafialnych, aby w ten sposób rozwijać swoje talenty i jeszcze pełniej oddawać cześć Bogu.

 

11.       22 września, w przyszłą niedzielę, odbędzie się zbiórka do puszek celem wsparcia leczenia Urszuli Tokarskiej z Sokołowa Podlaskiego. Ula ma 20 lat. Jest bardzo utalentowaną osobą, studentką II roku na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W grudniu zdiagnozowano u niej chorobę nowotworową. Więcej szczegółów na ten temat znajduje się na plakacie, na tablicy ogłoszeń.

 

12.       Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki oraz DUON Dystrybucja Spółka z o. o. zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące podłączeń nieruchomości do sieci gazowej oraz planów inwestycyjnych w tym zakresie. Spotkanie odbędzie się 17 września o godz. 16.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

 

13.       28 września, w sobotę, w Sanktuarium Maryjnym w Łazówku odbędzie się diecezjalne spotkanie modlitewne Wspólnot Maryjnych oraz Kół Żywego Różańca. Zapisy, do 24 września, przyjmują Pani Maria Zalewska i Pani Joanna Omieciuch. Zachęcamy, do wzięcia udziału w tym spotkaniu wszystkich czcicieli Matki Bożej.

            Przy tej okazji, jeszcze raz, zwracamy się z prośbą do zelatorów i zelatorek Kół Żywego Różańca o dostarczenie aktualnych list członków poszczególnych róż.

 

14.       Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Janowi Słomiakowi za zamontowanie lampy oświetlającej parking przy plebanii, za wykoszenie trawy przy cmentarzu oraz za zorganizowanie zabezpieczenia trasy podczas wczorajszej Drogi Krzyżowej.

            Dziękujemy także delegacji z Gminy za reprezentowanie naszej parafii na Dożynkach Diecezjalnych, które odbyły się 7 września w Wyszkach.

 

15.       Serdecznie dziękujemy Pani Marii Zalewskiej i Rycerstwu Niepokalanej oraz nowożeńcom Ewelinie Kurowickiej i Kamilowi Romanowi za kwiaty do dekoracji kościoła.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne na 8 września 2019 r.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA NARODZENIA NMP

8 WRZEŚNIA 2019

 

 

1.         Przypominamy, że 12 września, we czwartek pod hasłem: „Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ namaścił i posłał Mnie..” (Łk4, 18) odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach. Zachęcamy młodzież do udziału w tym spotkaniu. O szczegóły, prosimy pytać katechetów.

 

2.         13 września, w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła.

 

3.         Również, 13 września, w piątek, po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

 

4.         14 września, w sobotę - święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

            Przy tej okazji, zwracamy się z prośbą o zrobienie porządków przy krzyżach przydrożnych i przydomowych.

            Jako wspólnota parafialna włączymy się też w ogólnopolską akcję pod hasłem „Polska pod Krzyżem”. Zapraszamy różaniec przy Krzyżu papieskim, następnie na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej - na Drogę Krzyżową ulicami Kosowa.

 

5.         Zapraszamy, dzieci i młodzież, do udziału w Triduum ku czci św. Stanisława Kostki.

            W niedzielę, 15 września, zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 dzieci z tornistrami-plecakami. Po Eucharystii poświęcimy plecaki wraz z książkami i przyborami szkolnymi. Dla każdego dziecka z tornistrem – miła niespodzianka.

            Od przyszłej niedzieli Msze św. o godz. 12.00 będą Mszami św. dla dzieci.

            W poniedziałek, 16 września, zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. „Kostka w oczach dziecka”. Początek o godz. 17.00 w sali katechetycznej na plebanii. Zapraszamy dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej.

            We wtorek, 17 września, zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o św. Stanisławie Kostce, patronie dzieci i młodzieży. Początek o godz. 17.00 w sali katechetycznej na plebanii.

            We środę, 18 września, święto św. Stanisława Kostki. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00. Po Mszy św. – ognisko, rozdanie nagród za udział w konkursach i wspólna zabawa.

            18 września, zapraszamy również uczniów klas trzecich wraz z rodzicami, którzy tego dnia rozpoczną przygotowanie do I Komunii św.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne na 1 września 2019 r.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

1 WRZEŚNIA 2019

 

1.         Jutro – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji w naszym kościele parafialnym, o godz. 8.30, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Zapraszamy na wspólną modlitwę dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców, pracowników szkoły oraz rodziców. Zachęcamy także wszystkich do skorzystania z sakramentu pojednania.

 

2.         Także jutro, po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

 

3.         3 września, we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

4.         5 września – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

5.         6 września – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach w Chruszczewce i w Rytelach Wszołkach.

 

6.         7 września – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

7.         Przypominamy, że 7 września w Wyszkach odbędą się Dożynki Diecezjalne. Uroczysta Msza św. dziękczynna – o godz. 11.00.

 

8.         Również, 7 września na terenie Muzeum Treblinka odbędzie się uroczystość patriotyczno-religijna. W programie uroczystości znajduje się m. in. Droga Krzyżowa, która rozpocznie się o godz. 12.00 i Msza św. o godz. 13.00. Na powyższe uroczystości, Pan Burmistrz, funduje autokar, który odjedzie z parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy o godz. 11.30.

 

9.         8 września, w przyszłą niedzielę – w naszej parafii uroczystość odpustowa Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, ale tylko w kościele. Nie będzie Mszy św. w kaplicach. Uroczysta suma – o godz. 12.00, a po niej nabożeństwo i procesja eucharystyczna. Na każdej Mszy św. – błogosławieństwo ziarna siewnego.

 

10.       12 września, we czwartek pod hasłem: „Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ namaścił i posłał Mnie..” (Łk4, 18) odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach. Zachęcamy młodzież do udziału w tym spotkaniu. O szczegóły, prosimy pytać katechetów.

 

11.       Jeszcze raz przypominamy, że Caritas Diecezji Drohiczyńskiej organizuje zbiórkę artykułów szkolnych, w tym plastycznych i papierniczych, celem przygotowania wyprawek szkolnych, które trafią do polskich dzieci mieszkających na Białorusi. Materiały przynosimy na plebanię, do niedzieli, 8 września.

 

12.       Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na wrzesień:

            -o dary Ducha Świętego dla nauczycieli, katechetów i uczniów w nowym roku szkolnym;

            -o umocnienie w posłannictwie głoszenia Słowa Bożego dla naszych biskupów i kapłanów;

            -za powołanych do kapłaństwa i ich wychowawców.

 

13.       Trwa rekrutacja do Klubu Dziecięcego w Kosowie Lackim, czyli żłobka Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

 

14.       W zakrystii można nabyć kalendarze ścienne na 2020 r. Kolejne miesiące przedstawiają sławne wizerunki Matki Bożej z kościołów naszej diecezji.  Dochód - przeznaczony jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Kalendarze są w cenie 5 zł za sztukę.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne na 25 sierpnia 2019 r.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

25 SIERPNIA 2019

 

 

1.         Decyzją Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa z dniem 25 sierpnia br., do pracy duszpasterskiej w naszej parafii zostali skierowani trzej nowi Księża Wikariusze. Są nimi: Ks. Roman Smuniewski, Ks. Tomasz Łapiński i Ks. Grzegorz Zasłonka. Witam ich bardzo serdecznie i życzę Bożego błogosławieństwa oraz owocnej posługi duszpasterskiej.

 

2.         Dzisiaj, Mszą św. o godz. 18.00, a po niej piknikiem rodzinnym na placu przy plebanii kończą się półkolonie dla dzieci. Serdecznie zapraszamy rodziny z naszej parafii, nie tylko te, z których dzieci uczestniczyły w półkoloniach, na wspólną modlitwę i zabawę.

 

3.         Jutro – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele – o godz. 8.00, 10.00 i 18.00, w Rytelach – o godz. 9.00, w Chruszczewce – o godz. 11.00.

            Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji osób, które włączyły się w gościnne przyjęcie pielgrzymów z Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

 

4.         27 sierpnia, we wtorek – wspomnienie św. Moniki.

 

5.         Również, 27 sierpnia, we wtorek – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim zaprasza na niekonwencjonalną projekcję filmów. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

6.         28 sierpnia, we środę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

 

7.         29 sierpnia, we czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 

8.         Także, 29 sierpnia, we czwartek po Mszy św. wieczornej, odbędzie się próba chóru.

 

9.         31 sierpnia, w sobotę – Ogólnopolski Dzień „Solidarności”.

 

10.       W przyszłą niedzielę, 1 września, podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się Parafialno-Gminne Dziękczynienie za Plony, czyli Dożynki. Prosimy, aby poszczególne wsie przygotowały wieńce.

            Z racji dożynek nie będzie nabożeństwa eucharystycznego po Mszy św. Zostanie ono odprawione w następną niedzielę, kiedy to będziemy obchodzili uroczystość odpustową.

            Jednocześnie informujemy, że Dożynki Diecezjalne odbędą się 7 września w parafii Wyszki.

 

11.       1 września, w przyszłą niedzielę – 80.Rocznica wybuchu II wojny światowej, dzień modlitw o pokój i w intencji poległych w obronie Ojczyzny.

            Z tej racji Władze Samorządowe oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na Piknik militarno-wojskowy. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

12.       Caritas Diecezji Drohiczyńskiej organizuje zbiórkę artykułów szkolnych, w tym plastycznych i papierniczych, celem przygotowania wyprawek szkolnych, które trafią do polskich dzieci mieszkających na Białorusi. Materiały przynosimy na plebanię, do niedzieli, 8 września.

 

13.       W trosce o diecezjan, dzieci i ich rodziny, informujemy, iż Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wychodząc naprzeciw zagrożeniom współczesnego świata, kieruje do Państwa projekt pt. „Zrozum. Zaufaj. Zapobiegaj”, w ramach którego można bezpłatnie skorzystać z poradnictwa rodzinnego i konsultacji z psychologami, socjoterapeutami i doradcami zawodowymi. W ramach projektu można uzyskać także porady dotyczące uzależnień, między innymi od nowoczesnych technologii cyfrowych. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

 

14.       W dniach 5 – 8 września odbędzie się 4.Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Drohiczyn – Loretto. Szczegóły - na tablicy ogłoszeń.

 

15.       Przypominamy, że organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Torunia na Święto Dziękczynienia, które odbędzie się 7 września br. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Pani Barbary Niemiry lub do Pani Elżbiety Szymańczuk. Szczegółowe informacje – przy zapisach.

 

16.       W dniach 16 – 20 września odbędzie się pielgrzymka na Ukrainę organizowana przez Duszpasterstwo Wspólnot Maryjnych. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 71