• pierwotnie

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

w Kosowie Lackim

Ogłoszenia parafialne na 19 listopada 2017 r.

ks. kan. Tomasz Pełszyk

33. NIEDZIELA ZWYKŁA

19 listopada 2017 r.

1. We środę wspomnienie św. Cecylii - patronki muzyki i chórów kościelnych. Msza św. wieczorna będzie sprawowana w intencji P. Organisty i naszych Chórzystów.

2. W sobotę – we wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej – przypada święto patronalne kolejarzy. Zapraszamy naszych Parafian – kolejarzy na Mszę św. o 17.00.

3. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Alumni V roku otrzymają posługę kandydata do diakonatu i kapłaństwa. Członkowie Akcji Katolickiej z naszej Parafii spotkają się w przeddzień uroczystości – w sobotę – na Mszy św. o 17.00.

4. Bóg zapłać za ofiary na parking złożone w kancelarii parafialnej – 150 zł. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ten cel. Dziękujemy też za ofiary na Seminarium (w ramach zbiórki jesiennej): Kosów-Hulidów, ul. Młynarska i Zacisze – 510 zł, Dębe – 150 zł.

5. Spotkanie kandydatów na ministrantów we czwartek o 16.00. Obecność obowiązkowa!

6. Pan Organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki (od godz. 9.00):

- poniedziałek - Trzciniec Mały i Trzciniec Duży,

- wtorek          - Telaki – kolonie,

- środa             - Telaki – wieś,

- czwartek       - Łomna i Zaleś,

- piątek            - Stary Ratyniec i Nowy Ratyniec,

- sobota           - Albinów i Tosie – kolonie.

7. Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży gminy Kosów Lacki serdecznie zaprasza dzisiaj o godz. 15.00 do sali M-GOK na Pokaz Talentów dzieci i młodzieży oraz podsumowanie kolejnej edycji Konkursu im. Feliksa Wolińskiego. Wstęp wolny.

8. Znaleziono samochodową nawigację (GPS). Właściciel może zgłosić się do ks. Jarosława.

Ogłoszenia parafialne na 12 listopada 2017 r.

ks. kan. Tomasz Pełszyk

32. NIEDZIELA ZWYKŁA

12 listopada 2017 r.

1. Dzisiaj przeżywamy 9. Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Hasło, które towarzyszy obchodom: Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Po wszystkich Mszach św. do puszek złożymy ofiary na wsparcie dla cierpiących braci w wierze. Można też przesłać SMS o treści RATUJE na numer 72405. Bóg zapłać za każdy dar!

2. Dzisiaj na Mszy św. o 10.00 uroczysty Chrzest św. W grudniu planujemy chrzest dzieci na I dzień Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli zajdzie rzeczywista potrzeba, możliwe są też inne terminy. Prosimy o zgłaszanie kandydatów do tego sakramentu.

3. We czwartek (16.11) – święto NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Akcja Katolicka zaprasza po wieczornej Mszy św. na czuwanie ze św. Janem Pawłem II.

4. W sobotę (18.11) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, która oddała życie w obronie czystości. Jest ona szczególną patronką młodzieży. Niech będzie również zachętą do godnego przeżycia narzeczeństwa i dobrego przygotowania się do sakramentu małżeństwa.

5. Przez cały listopad zapraszamy Parafian na Różaniec za zmarłych: w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedziele o 9.30 (przed Sumą). Cykliczne nabożeństwa, takie jak: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Koronka do Miłosierdzia Bożego – odprawiane są bezpośrednio po Różańcu.

6. Bóg zapłać za ofiary na parking złożone w kancelarii parafialnej – 600 zł. Ofiara na Wyższe Seminarium Duchowne w ramach zbiórki jesiennej: Albinów i część ul. Leśnej – 275 zł. Na misje: KR z ul. Nowej im. św. Faustyny Kowalskiej – 100 zł.

7. Pan Organista rozpoczyna w tym tygodniuroznoszenie opłatków (codziennie od 9.00):

- wtorek          - Guty,

- środa             - Dębe,

- czwartek       - Stara Maliszewa i Nowa Maliszewa,

- piątek            - Żochy,

- sobota           - Chruszczewka.

Termin może ulec zmianie (np. z racji pogrzebu). Zainteresowani zostaną powiadomieni.

8. Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży gminy Kosów Lacki informuje, że 19 listopada 2017 r. o godz. 15.00 w sali M-GOK odbędzie się Pokaz Talentów dzieci i młodzieży oraz podsumowanie kolejnej edycji Konkursu im. Feliksa Wolińskiego. Wstęp wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wydarzenie.