Back to Top
  • Dawniej

Ogłoszenia parafialne 17 listopada 2019

33 NIEDZIELA ZWYKŁA
17 LISTOPADA 2019
 
 
1. Dzisiaj, po każdej Mszy św., odbywa się zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia finansowego Rodziny Pani Alicji Popieluch, która po tragicznej śmierci męża pozostała z czwórką dzieci, praktycznie bez środków do życia.
 
2. Pan Organista roznosi opłatki. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący: poniedziałek – Trzciniec Mały i Duży, wtorek – Telaki kolonie, środa – Telaki wieś, czwartek – Łomna i Zaleś, piątek – Ratyniec Stary i Nowy.
Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.
 
3. 18 listopada, w poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, a zarazem patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 
4. 20 listopada, we środę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
 
5. 21 listopada, we czwartek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
 
6. 22 listopada, w piątek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Modlimy się w intencji organistów, kantorów, chórów kościelnych, scholi i kościelnych zespołów muzycznych.
 
7. 23 listopada, w sobotę o godz. 10.00, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, Biskupa Drohiczyńskiego, odbędzie się pogrzeb kaprala Edwarda Iwanowskiego ps. „Szatan”, żołnierza 30 Dywizji Piechoty Armii Krajowej, poległego w walce z niemieckim okupantem 11 kwietnia 1944 r. w okolicy Telak. Jego doczesne szczątki zostały ekshumowane z grobu wojennego 25 września br. Po Mszy św. pogrzebowej prochy kaprala Edwarda Iwanowskiego zostaną złożone na naszym cmentarzu parafialnym.
 
8. W przyszłą niedzielę, 24 listopada, ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego - uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.
 
9. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 24 listopada, przeznaczone będą na spłatę raty kredytu.
 
10. Również, w przyszłą niedzielę, 24 listopada, po Mszy św. o godz. 12.00, w naszym kościele parafialnym odbędzie się koncert patriotyczny pt. „ŚLADEM WOLNOŚCI” w wykonaniu OLGI SZOMAŃSKIEJ. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
Z racji na konieczność wcześniejszego rozstawienia sprzętu na koncert, w przyszłą niedzielę przed sumą, nie będzie modlitwy „wypominkowej”.
 
11. 7 grudnia, w sobotę, organizowany jest wyjazd autokarowy do Torunia na obchody 28.Rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz u Pani Barbary Niemiry.
 
12. Przypominamy, że Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej w ramach akcji „Polak z sercem” organizuje zbiórkę artykułów spożywczych (z długim terminem przydatności do spożycia), chemicznych, szkolnych i zabawek celem wsparcia Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Zbiórka potrwa do 24 listopada. Zebrane artykułu dostarczamy na plebanię.
 
13. Na tegoroczne święta Bożego Narodzenia planujemy budowę „żywej” szopki. Aby zrealizować ten projekt potrzebujemy pomocy. Prosimy o deski i inne elementy drewniane, udostępnienie zwierząt i paszy dla nich oraz o pomoc fizyczną. Zainteresowanych tą inicjatywą prosimy o zgłaszanie się do Ks. Grzegorza.
Jeśli uda się zrealizować ten pomysł, to będzie on wielkim ubogaceniem zbliżających się świąt, szczególnie dla dzieci.
 
Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 10 listopada 2019

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

10 LISTOPADA 2019

 

 

1. Dzisiaj, obchodzimy 11.Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przez naszą modlitwę, post, przyjmowanie trudnych doświadczeń i ofiary wspieramy chrześcijan prześladowanych za wiarę na całym świecie. W tym roku wyrazy naszej solidarności kierujemy pod adresem chrześcijan w Sudanie Południowym (najmłodszym państwie świata). Z tej racji, po Mszach św., zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Kościoła w tym kraju.

 

2. Również dzisiaj, błogosławimy opłatki na stół wigilijny. W najbliższych tygodniach Pan Organista będzie je roznosił w parafii. Porządek - na najbliższy tydzień będzie następujący: wtorek – Guty, środa – Dębe, czwartek – Stara i Nowa Maliszewa, piątek – Żochy, sobota – Chruszczewka.

            Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

3. Także dzisiaj, po Mszach św., młodzież ze Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół w Kosowie rozprowadza flagi państwowe. Koszt – 20 zł (flaga wraz z drzewcem). Dochód - przeznaczony będzie na wsparcie duszpasterstwa młodzieży w naszej parafii.

 

4. 11 listopada, w poniedziałek - Narodowe Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji Ojczyzny. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, o godz. 10.00 i o godz. 17.00. Zachęcamy, aby w tym dniu przyozdobić swoje domy symbolami narodowymi.

 

5. Porządek nabożeństw wieczornych w poniedziałki, w listopadzie, będzie następujący:

            -16.15 – różaniec połączony z „wypominkami”;

            -16.45 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

            -17.00 – Msza św.

 

6. 212 listopada, we wtorek – wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.

 

7.13 listopada, we środę – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 

8. Również, 13 listopada, we środę o godz. 14.00 na cmentarzu powązkowskim w Warszawie odbędzie się pogrzeb Pani Izabelli Galickiej, odkrywczyni obrazu El Greca w naszej parafii. Pani Izabella zmarła 1 listopada.

 

9. 6 listopada, w sobotę – święto Najświętszej Maryi  Panny  Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

 

10. 17 listopada, w przyszłą niedzielę, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia finansowego Rodziny Pani Alicji Popieluch, która po tragicznej śmierci męża pozostała z czwórką dzieci, praktycznie bez środków do życia.

            Przy tej okazji dziękujemy za ofiary złożone na rzecz leczenia Urszuli Tokarskiej z Sokołowa Podlaskiego.Zebranych zostało 13 652,58 zł.

11. W dniach 22 – 24 listopada w Siemiatyczach odbędą się rekolekcje członków Wspólnot Maryjnych i Kół Żywego Różańca. Zapisy, do 16 listopada, przyjmuje Pani Maria Zalewska. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w rekolekcjach.

 

12. Jeszcze raz zachęcamy rodziców do modlitwy różańcowej w intencji swoich dzieci. Każdy, kto włącza się w to duchowe dzieło, zostaje zapisany do określonej Róży Różańcowej i podejmuje się modlitwy za swoje dziecko. Zachęcamy, szczególnie młodych rodziców, do powierzenia swoich dzieci duchowej opiece Matki Bożej. Do tej pory, do modlitwy za swoje dzieci zgłosiło się dwunastu rodziców.

 

13. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej w ramach akcji „Polak z sercem” organizuje zbiórkę artykułów spożywczych (z długim terminem przydatności do spożycia), chemicznych, szkolnych i zabawek celem wsparcia Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Zbiórka potrwa do 24 listopada. Zebrane artykułu dostarczamy na plebanię.

 

14. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg „Balu wszystkich świętych”. W sposób szczególny wyrażamy naszą wdzięczność rodzicom, którzy przygotowali poczęstunek.

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 3 listopada 2019

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

3 LISTOPADA 2019

 

 

1.         4 listopada, w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

 

2.         7 listopada, – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Z racji różańca na cmentarzu nie będzie Godziny Świętej.

 

3.         9 listopada, w sobotę – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 

4.         10 listopada, w przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili 11.Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przez naszą modlitwę, post, przyjmowanie trudnych doświadczeń i ofiary wspieramy chrześcijan prześladowanych za wiarę na całym świecie. W tym roku wyrazy naszej solidarności kierujemy pod adresem chrześcijan w Sudanie Południowym (najmłodszym państwie świata). Z tej racji, po Mszach św., zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Kościoła w tym kraju.

           

5.         Również, 10 listopada, w przyszłą niedzielę, Mszą św. o godz. 12.00 rozpoczniemy obchody Święta Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny i dziękczynienia za dar wolności. Na początku liturgii, zgodnie z zarządzeniem Wikariusza Generalnego, odśpiewamy Hymn Narodowy.

            W obchody Święta Niepodległości wpisuje się także koncert pt.„Śladem wolności” w wykonaniu Olgi Szomańskiej, który odbędzie się w naszym kościele 24 listopada.

 

6.         Także, 10 listopada, w przyszłą niedzielę po Mszach św., młodzież ze Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół w Kosowie będzie sprzedawać flagi narodowe. Koszt – 20 zł (flaga wraz z drzewcem). Dochód - przeznaczony będzie na wsparcie duszpasterstwa młodzieży w naszej parafii.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne na 27 października 2019 r.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

27 PAŹDZIERNIKA 2019

 

1.         28 października, w poniedziałek –święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

2.         30 października, we środę po Mszy św. wieczornej i różańcu – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

 

3.         31 października, we czwartek – ostatnie nabożeństwo różańcowe, a także rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy i największy różaniec.

 

4.         1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych.

            Porządek nabożeństw będzie następujący:

            -w kościele – Msza św. o godz. 8.00 i o godz. 10.00;

            -na cmentarzu: o godz. 11.00 – wspólna modlitwa „wypominkowa”, o godz. 11.30 – procesja z modlitwami w intencji zmarłych i o godz. 12.00 – Msza św. w kaplicy cmentarnej.

            Po Mszy św. księża poświęcą pomniki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele duszpasterskie.

            Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00!

            1 listopada, to także I piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 – nabożeństwo wynagradzające. Nie będzie nabożeństw pierwszopiątkowych w kaplicach.

            Z racji uroczystości – nie obowiązuje post.

           

5.         2 listopada, w sobotę - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Od godz. 9.30 – modlitwa „wypominkowa”, a po Mszy św. o godz. 10.00 – procesja wokół kościoła z modlitwami w intencji zmarłych.

            2 listopada, to również I sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

6.         W czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, czyli od 2 do 8 listopada będziemy zbierać się wspólnie na cmentarzu parafialnym o godz. 16.00 (początek przy kaplicy), aby modlić się w intencji naszych zmarłych.

            1 listopada różaniec połączony z „wypominkami” zostanie odprawiony o godz. 11.00.

 

7.         Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego można uzyskać, pod zwykłymi warunkami:

            -odpust zupełny w dniach 1 - 8 listopada,

            -odpust cząstkowy w pozostałe dni roku.

            Odpust możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych.

 

8.         Można jeszcze składać kartki „wypominkowe”. Za naszych zmarłych polecanych miłosierdziu Bożemu w „wypominkach” będziemy się modlić: 1 listopada - o godz. 11.00 (na cmentarzu), 2 listopada o godz. 9.30 (w kościele), od 3 do 8 listopada – w czasie różańca na cmentarzu i od 9 do 30 listopada (w kościele) – codziennie od godz. 16.30 (w dni powszednie) i od godz. 9.30 (w niedziele).

            Zostaną też za nich odprawione Msze św.: 1 i 2 listopada, w każdy I czwartek miesiąca (Msza św. wieczorna) i w czasie rekolekcji.

9.         Jeszcze raz zwracamy się do wszystkich, którzy robią porządki na cmentarzu. Prosimy, aby segregować śmieci. Do kontenerów wrzucamy tylko odpady sztuczne (plastiki, znicze itp.). Prosimy, nie wrzucać do kontenerów worków z liśćmi. Prosimy także, aby nie sprzątać grobów w niedziele.

            Jednocześnie informujemy, że na cmentarzu, na nowej części została ustawiona toaleta.

 

10.       3 listopada – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne.

 

11.       Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 3 listopada, przeznaczone będą na spłatę raty kredytu.

 

12.       Przypominamy, że 3 listopada, w przyszłą niedzielę, odbędzie się w naszej parafii „Bal Wszystkich Świętych”. Dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 12.00 przebrane za swoich świętych Patronów. Po Mszy św. odbędzie się procesja wokół kościoła, a po niej – bal w sali parafialnej na plebanii. Zapraszamy do udziału całe rodziny. Przewidziane są także zabawy dla rodziców.

            W trakcie balu odbędzie się także spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św.

 

13.       Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc listopad:

            -o zachowanie wartości chrześcijańskich przez Polaków i odnowę wiary w Europie;

            -o światłość wiekuistą dla zmarłych biskupów, kapłanów i członków Żywego Różańca.

 

14.       Serdecznie dziękujemy Akcji Katolickiej za przeprowadzenie „Akcji Kremówka” i przygotowanie pysznego ciasta.

            W imieniu własnym, jak również Państwa Lipków z Chruszczewki, ofiary niedawnego pożaru, dziękujemy za datki złożone do puszek celem wsparcia poszkodowanych. Zebranych zostało 5 130 zł.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 73