Ogłoszenia parafialne na 15 lipca 2018 r.

ks. Jarosław Wojasiński

15 LIPCA 2018

1.         16 lipca, w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

2.         Również, 16 lipca, w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, Akcja Katolicka zaprasza na czuwanie modlitewne w łączności ze św. Janem Pawłem II.

3.         Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 22 lipca, przeznaczone będą na spłatę raty kredytu.

4.         Jeszcze raz informujemy, że w dniach od 1 do 13 sierpnia, odbędzie się 28.Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy, szczególnie młodzież, do uczestnictwa w niej. Zapisy będą przyjmowane, od połowy lipca, w Sokołowie Podlaskim.

Zapraszamy także tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, itp. do pielgrzymowania duchowego w tzw. Grupie Srebrnej. Zasady pielgrzymowania duchowego są następujące:

- uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. (jeśli nie jest to możliwe - modlitwa przed obrazem lub figurą Matki Bożej),

- odmówienie cząstki różańca,

- spełnienie dobrego uczynku,

- dobrowolna ofiara na potrzeby pieszej pielgrzymki.

Przyjmowane są już zapisy do Grupy Srebrnej.

5.         Akcja Katolicka zaprasza na tradycyjną pieszą pielgrzymkę na odpust św. Anny do Prostyni. Pielgrzymka wyruszy w niedzielę, 29 lipca o godz. 6.00 z kościoła parafialnego

6.         W dniach 6 – 12 sierpnia, przy naszej parafii, odbędą się półkolonie dla dzieci. Zapraszamy na nie dzieci, które ukończyły sześć lat. Półkolonie zakończą się piknikiem rodzinnym dla mieszkańców miasta i okolic. Zapisywać się można u Pani Urszuli Krzymowskiej lub w kancelarii parafialnej.

7.         Dzisiaj, około południa, ulicami Kosowa przejedzie Ogólnopolski Wyścig Kolarski „Masters”.

8.         Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Beacie Laskowieckiej i Marcinowi Brulińskiemu oraz Pani Marii Zalewskiej i Rycerstwu Niepokalanej za kwiaty do dekoracji kościoła.

Ogłoszenia parafialne na 8 lipca 2018 r.

ks. Jarosław Wojasiński

8 LIPCA 2018

1.         11 lipca, we środę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

2.         12 lipca, we czwartek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

3.         13 lipca, w piątek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

4.         Również, 13 lipca, w piątek po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

5.         W dniach od 1 do 13 sierpnia, odbędzie się 28.Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy, szczególnie młodzież, do uczestnictwa w niej. Zapisy będą przyjmowane, od połowy lipca, w Sokołowie Podlaskim.

- odmówienie cząstki różańca,

- spełnienie dobrego uczynku,

- dobrowolna ofiara na potrzeby pieszej pielgrzymki.

Przyjmowane są już zapisy do Grupy Srebrnej.

6.         W dniach 28 – 29 lipca odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej. Zapisy, do 20 lipca, przyjmują Pani Maria Zalewska lub Pani Krystyna Marczak. Koszt wyjazdu wynosi ok. 50 zł. Zachęcamy wszystkich rycerzy Niepokalanej, jak również chętnych parafian do wzięcia udziału w pielgrzymce.

7.         Dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza w dniu 15 lipca, od godz. 12.00, na imprezę plenerową o tematyce historycznej pod nazwą „X Zajazd Wysokomazowiecki”. Szczegóły na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń.

8.         1 sierpnia, we środę, w NZOZ „Zdrowie” przy ul. Słonecznej w Kosowie Lackim odbędą się badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla mieszkańców miasta i gminy. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na tablicy ogłoszeń.

9.         Informujemy, żeI Komunii św. w 2019 r. odbędzie się 19 maja o godz. 10.00.

10.       Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Martynie Godlewskiej i Damianowi Rytel-Skorek za kwiaty do dekoracji kościoła.