Back to Top
  • Dawniej

Ogłoszenia parafialne na 21 lipca 2019 r.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

21 LIPCA 2019


1.    22 lipca, w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny.


2.    23 lipca, we wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.


3.    24 lipca, we środę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

   

4.    25 lipca, we czwartek – święto św. Jakuba Apostoła.


5.    Również, 25 lipca, we czwartek, w martyrologium rzymskim wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym w przyszła niedzielę, 28 lipca, po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji będą także zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy.


6.    26 lipca, w piątek - wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitwy w intencji babć i dziadków oraz ludzi starszych.


7.    Informujemy, że pielgrzymka do Niepokalanowa wyruszy sprzed kościoła, 27 lipca o godz. 11.00.


8.    Akcja Katolicka zaprasza na 17.Pieszą Pielgrzymkę na Odpust św. Anny do Prostyni. Pielgrzymka wyruszy o godz. 6.00 rano, w niedzielę 28 lipca, z kościoła parafialnego. Tego też dnia do Prostyni przybędzie Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

9.    Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 28 lipca, przeznaczone będą na spłatę raty kredytu.

   

10.    Jeszcze raz informujemy, że w dniach od 1 do 15 sierpnia, pod hasłem „Abyście szli i owoc przynosili”, odbędzie się 29.Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy, szczególnie młodzież, do uczestnictwa w niej. Zapisy są już przyjmowane w Sokołowie Podlaskim, w parafii konkatedralnej. 

Zapraszamy także tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, itp. do pielgrzymowania duchowego w tzw. Grupie Srebrnej. Zasady pielgrzymowania duchowego są następujące: 

    - uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. (jeśli nie jest to możliwe - modlitwa przed obrazem lub figurą Matki Bożej),

    - odmówienie cząstki różańca,

    - spełnienie dobrego uczynku,

    - dobrowolna ofiara na potrzeby pieszej pielgrzymki.

    Przyjmowane są już zapisy do Grupy Srebrnej.

11.        Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Anicie Łach i Dawidowi Kurowickiemu za kwiaty do dekoracji kościoła.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne na 14 lipca 2019 r.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

14 LIPCA 2019

 

 

1.         15 lipca, w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

 

2.         16 lipca, we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

 

3.         Również, 16 lipca, we wtorek, Akcja Katolicka zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na czuwanie modlitewne w łączności ze św. Janem Pawłem II.

 

4.         20 lipca, w sobotę, w Drohiczynie o godz. 11.00 odbędzie się ingres do katedry nowo mianowanego Biskupa Drohiczyńskiego, Księdza Biskupa Piotra Sawczuka.

 

5.         W dniach od 1 do 15 sierpnia, pod hasłem „Abyście szli i owoc przynosili”, odbędzie się 29.Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy, szczególnie młodzież, do uczestnictwa w niej. Zapisy będą przyjmowane, od połowy lipca, w Sokołowie Podlaskim.

Zapraszamy także tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, itp. do pielgrzymowania duchowego w tzw. Grupie Srebrnej. Zasady pielgrzymowania duchowego są następujące:

            - uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. (jeśli nie jest to możliwe - modlitwa przed obrazem lub figurą Matki Bożej),

            - odmówienie cząstki różańca,

            - spełnienie dobrego uczynku,

            - dobrowolna ofiara na potrzeby pieszej pielgrzymki.

            Przyjmowane są już zapisy do Grupy Srebrnej.

 

6.         W związku z planowanymi przy parafii półkoloniami dla dzieci, prosimy o odbiór od Pani Urszuli Krzymowskiej, kart dla uczestników.

 

7.         Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Marioli Szewruk i Mariuszowi Lipskiemu oraz Pani Marii Zalewskiej i Rycerstwu Niepokalanej za kwiaty do dekoracji kościoła.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne na 7 lipca 2019 r.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

7 LIPCA 2019

 

1.         8 lipca, w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

 

2.         10 lipca, we środę, przypada 25.Rocznica konsekracji i ingresu do katedry Księdza Biskupa Antoniego Dydycza, Biskupa Seniora. W modlitwie polećmy Go Bogu.

 

3.         11 lipca, we czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

 

4.         12 lipca, w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

 

5.         13 lipca, w sobotę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

           

6.         Również, 13 lipca, w sobotę po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

 

7.         Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę, 14 lipca, przeznaczone będą na cele diecezjalne.

 

8.         Władze Samorządowe Miasta i Gminy Kosów Lacki oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim zapraszają w przyszłą niedzielę, 14 lipca, do udziału w międzypokoleniowym pikniku integracyjnym „Kosowskie Lato”. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

 

9.         Dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza w dniu 14 lipca, od godz. 12.00, na imprezę plenerową o tematyce historycznej pod nazwą „XI Zajazd Wysokomazowiecki”. Szczegóły - na tablicy ogłoszeń.

 

10.       Przypominamy, że w dniach 27 – 28 lipca, pod hasłem: „Od Słowa do czynu w mocy Ducha Świętego na wzór św. Maksymiliana”, organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej. W programie przewidziane jest także nawiedzenie grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapisy, do 20 lipca, przyjmują Pani Joanna Omieciuch i Pani Maria Zalewska. Koszt wyjazdu wynosi ok. 50 zł. Zachęcamy wszystkich Rycerzy Niepokalanej, jak również chętnych parafian do wzięcia udziału w pielgrzymce.

 

11.       Akcja Katolicka zaprasza na 17.Pieszą Pielgrzymkę na Odpust św. Anny do Prostyni. Pielgrzymka wyruszy o godz. 6.00 rano, w niedzielę 28 lipca, z kościoła parafialnego.

 

12.       Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Beacie Renik i Luce Maraguccio oraz Beacie Ajdys i Patrykowi Praconiowi za kwiaty do dekoracji kościoła.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne na 30 czerwca 2019 r.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

30 CZERWCA 2019

 

1. Decyzją Księdza Biskupa z dniem 1 lipca br., ks. Jarosław Wojasiński został mianowany proboszczem Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Niemyjach Nowych, a tym samym zwolniony z funkcji wikariusza Parafii Kosów Lacki. Składam najszczersze gratulacje! Bardzo serdecznie dziękuję Ks. Jarosławowi za kilkuletnią pracę w naszej parafii i życzę Bożego błogosławieństwa, owocnej posługi duszpasterskiej i wiele satysfakcji w nowej roli.

 

2. 3 lipca, we środę – święto św. Tomasza, apostoła.

 

3. 4 lipca – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

4. 5 lipca – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzająceW miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie nabożeństw pierwszopiątkowych w kaplicach.

 

5. 6 lipca, w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

 

6. Również, 6 lipca – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

 

7. 7 lipca - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

 

8. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc lipiec:

-aby osoby samotne spotykały się z życzliwością społeczeństwa,

-o pokój w naszych sercach, naszej Ojczyźnie i na świecie,

-o bezpieczeństwo dla wypoczywających na wakacjach i urlopach.

 

9. W dniach 27 – 28 lipca, pod hasłem: „Od Słowa do czynu w mocy Ducha Świętego na wzór św. Maksymiliana”, organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej. W programie przewidziane jest także nawiedzenie grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapisy, do 20 lipca, przyjmują Pani Joanna Omieciuch i Pani Maria Zalewska. Koszt wyjazdu wynosi ok. 50 zł. Zachęcamy wszystkich Rycerzy Niepokalanej, jak również chętnych parafian do wzięcia udziału w pielgrzymce.

 

10. Serdecznie dziękujemy Panom Dariuszowi i Januszowi Zakrzewskim, właścicielom Zakładów Mięsnych „Zakrzewscy”, za kwiaty do dekoracji kościoła.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 69