• pierwotnie

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

w Kosowie Lackim

ogłoszenia parafialne na 17 września 2017r.

ks. kan. Tomasz Pełszyk

24. NIEDZIELA ZWYKŁA

17 września 2017 r.

1. Dzisiaj – 17  września przypada 78. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Wypraszajmy dar nieba dla wszystkich ofiar tej zbrodniczej agresji.

2. Dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w codziennych spotkaniach modlitewnych z okazji Tygodnia Wychowania. Zapraszamy jeszcze jutro – w święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz patrona młodzieży – do modlitwy w intencji młodego pokolenia.

3. Dziękujemy młodzieży, która wraz z ks. Jarosławem wzięła udział w Diecezjalnym Dniu Młodzieży na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach.

4. We czwartek (21.09) – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

5. W sobotę (23.09)- wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera. Jego relikwie są umieszczone w ołtarzu, na którym sprawowana jest w naszym kościele Najświętsza Ofiara.

6. Bardzo prosimy Państwa Sołtysów i Radnych parafialnych o zorganizowanie wszędzie dorocznej jesiennej zbiórki na rzecz naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Chcielibyśmy zakończyć ją do połowy października. Ofiary są dobrowolne.

7. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Karolinie Wróbel i Maciejowi Miłkowskiemu – za kwiaty do dekoracji kościoła.

8. W przyszłą niedzielę w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu odbędzie się impreza folklorystyczna Jesień w polu i zagrodzie. Od godz. 14.00 prezentowane będą m.in.: kopanie ziemniaków, obróbka lnu, darcie pierza… Wystąpią zespoły ludowe, a całość podsumuje ognisko i pieczenie ziemniaków. Zapraszamy w imieniu Organizatorów!

9. Zbliża się czas nabożeństwa adoracyjnego (tzw. 40-godzinnego). Zgodnie z dawnym zwyczajem dekorowania z tej okazji kościoła kwiatami przez parafian, prosimy w tym roku o taką posługę – w porozumieniu z P. Kościelnym – mieszkańców ulic: Kolejowej, Energetycznej, Towarowej, Armii Krajowej, Długiej, Węgrowskiej, Spacerowej i przyległych oraz Kosowa - Sitnego.

Ogłoszenia parafialne na 10 września 2017 r.

ks. kan. Tomasz Pełszyk

23. NIEDZIELA ZWYKŁA

10 września 2017 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o 10.00 uroczysty chrzest dzieci. Najbliższy termin uroczystego udzielania tego sakramentu to 1 października 2017 roku. Prosimy o zgłoszenia.

2. We środę (13.09) kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i na procesję różańcową. Zabierzmy ze sobą lampiony!

3. We czwartek (14.09) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszej diecezji po raz kolejny będzie z tej racji obchodzony Dzień Młodzieży. W Serpelicach odbędzie się wtedy dorocznespotkanie młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Zapraszamy!

4. We środę, piątek i sobotę (13, 15 i 16.09) przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

5. Od 10 do 16 września trwa Tydzień Wychowania pod hasłem: Maryja Wychowawczynią pokoleń. Jak co roku zapraszamy na wspólną modlitwę – na Mszę św. wieczorną:

- we wtorek – dzieci ze Szkoły Podstawowej,

- we środę – młodzież gimnazjalną,

- we czwartek – młodzież licealną,

- w piątek – rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Zapraszamy też wszystkich, którzy pragną wspierać dzieło wychowania młodego pokolenia.

6. Akcja Katolicka zaprasza w sobotę (16.09) po Mszy św. wieczornej na adorację w jedności ze św. Janem Pawłem II.

7. Dziękujemy raz jeszcze za przygotowanie wieńców dożynkowych wiernym z Trzcińca Dużego, Chruszczewki, Telak, Rytel-Wszołek, Jakubik, ul. Polnej i Kościelnej, Kosowskiemu Klubowi Seniora i Dzieciom z Kosowa, za kosz warzyw i owoców – Rycerstwu Niepokalanej oraz za kosz kwiatów – Akcji Katolickiej. Bóg zapłać naszej delegacji, która wczoraj uczestniczyła w dożynkach diecezjalnych w Perlejewie.

8. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Anecie Magdzie Rojek i Kamilowi Grzeszkowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.

9. Pamiętajmy, by w najbliższym czasie podjąć coroczną inicjatywę tzw. zbiórki jesiennej na rzecz naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

10. W sobotę (16.09) w Siemiatyczach odbędzie się Diecezjalny Kongres Trzeźwości. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy do udziału osoby mające do czynienia na co dzień z problemem alkoholizmu w rodzinie, zmagające się z nałogiem i wspierające w tej walce.

11. W następną niedzielę w Siemiatyczach odbędzie się Diecezjalny Dzień Sybiraka. Jeśli wśród naszych Parafian są Sybiracy, służymy informacjami na temat tej uroczystości.

12. Od 6 do 11 listopada 2017 r. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej do Fatimy z racji 100-lecia objawień Matki Bożej. Orientacyjny koszt: 2490 zł + 90 euro. Szczegóły na plakacie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.