Ogłoszenia parafialne na 21 maja 2017 r.

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 maja 2017 r.

 

1. Dziękujemy Panu Bogu za łaskę I Komunii św., jaka stała się udziałem dzieci z kl. III. Pięćdziesiąt siedem młodych osób przyjęło dziś do swoich serc po raz pierwszy Pana Jezusa Eucharystycznego. Wdzięczność wyrażamy ks. Mariuszowi oraz Paniom Katechetkom za duchowe formowanie dzieci i przygotowanie zewnętrzne. Dziękujemy Nauczycielom i Wychowawcom za codzienny udział w kształtowaniu ich umysłów i postaw. Dziękujemy za przygotowanie kościoła i oprawę liturgiczną – P. Kościelnemu, P. Organiście, a także naszym Ministrantom. Niech Pan Bóg wynagrodzi zwłaszcza Rodzicom, bardzo zatroskanym o wygląd kościoła, a bardziej jeszcze współpracującym ze swoimi Pociechami w oczekiwaniu na spotkanie z Panem Jezusem. Dziękujemy też za dar ołtarza. Niech Jezus – nasz Pokarm i Lekarstwo – obecny zawsze w Komunii św., będzie dla nas wszystkich mocą do dobrego i świętego życia chrześcijańskiego! Do soboty włącznie dzieci przychodzą codziennie na Mszę św. wieczorną – jest to ich Biały Tydzień. Dzisiaj nie ma Mszy św. o 12.00.

 

2. W sobotę o 9.00 będzie próba dla dzieci z kl. IV przed rocznicą I Komunii św., o 10.00 zaś dzieci przystąpią do spowiedzi. Prosimy, by rodzice i bliscy skorzystali z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia. Msza św. rocznicowa w najbliższą niedzielę o 12.00.

 

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

4. 25 maja – w 23. rocznicę śmierci pierwszego biskupa drohiczyńskiego Władysława Jędruszuka – będziemy modlić się o świętość życia kapłanów naszej diecezji. Szczególną modlitwą otoczymy naszego Ordynariusza – w 3. rocznicę jego ingresu do katedry.

 

5. 22, 23 i 24 maja obchodzimy kwartalne dni modlitw o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące. Intencja ta będzie włączona w codzienne Msze święte.

 

6. 26 maja przypada Dzień Matki. Jest to doskonała sposobność do wyrażenia wdzięczności wszystkim matkom, zwłaszcza zaś naszym – żyjącym lub zmarłym.

 

7. Wzorem lat ubiegłych nasze Wyższe Seminarium Duchowne przygotowało kalendarz ścienny na 2018 rok. Zachęcamy do nabycia – cena: 5 zł/egz. Jest to symboliczna cegiełka ofiarowana na Seminarium.

 

8. Przypominamy, że 2 i 3 czerwca odbędzie się V Ogólnopolska Pielgrzymka członków Żywego Różańca i Wspólnot Maryjnych na Jasną Górę. Na wyjazd (koszt – 50 zł) zapisać się można do 25 maja u P. Marii Zalewskiej, P. Dariusza Szymańczuka, bądź w kancelarii parafialnej. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

9. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Agnieszce Maliszewskiej i Kamilowi Jackowi Maksimiakowi – za ofiarę złożoną na potrzeby kościoła.

 

10. Zwróćmy uwagę na propozycje skierowane zwłaszcza do młodzieży:

- 3 czerwca: spotkanie na Lednicy pod hasłem Idź i kochaj;

- 10-11 czerwca: w Drohiczynie Młodzieżowy Port nad Bugiem (w ramach Dnia Podlasia);

- organizowane przez KSM Wakacje z wartościami.

Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Ogłoszenia parafialne na 14 maja 2017 r.

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 maja 2017 r.

 

1. Dziękujemy al. Sylwestrowi Grzeszczukowi za wspólną modlitwę i dar Słowa Bożego. Życzymy mu dobrego przygotowania się do święceń diakonatu i obiecujemy duchową pamięć. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

 

2. We wtorek (16.05) obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Tego dnia po Mszy św. wieczornej Akcja Katolicka zaprasza na czuwanie modlitewne w duchowej jedności ze św. Janem Pawłem II.

 

3. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych: w poniedziałek i czwartek o 16.00. Spotkania dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św. we wtorek i piątek o 17.00.

 

4. W przyszłą niedzielę dzieci z kl. III przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Stanie się to na Mszy św. o godz. 10.00. Nie będzie tego dnia Mszy św. o 12.00. W kaplicach odprawimy równolegle o 8.00. Spowiedź dzieci i ich bliskich przewidziana jest na sobotę o 10.00. Krewnych prosimy, by przystąpili do sakramentu pokuty w ciągu tygodnia. Módlmy się, by spotkanie z Panem Jezusem ukrytym w Eucharystii było prawdziwym świętem dla dzieci i ich rodzin!

 

5. 2 i 3 czerwca odbędzie się V Ogólnopolska Pielgrzymka członków Żywego Różańca i Wspólnot Maryjnych na Jasną Górę. Organizowany jest wyjazd (koszt – 50 zł). Zapisać się można do 25 maja u P. Marii Zalewskiej, P. Dariusza Szymańczuka, bądź w kancelarii parafialnej. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

6. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej świątyni: w kancelarii parafialnej złożono 350 zł.

 

7. Poświęcenie pól w tym tygodniu:

- poniedziałek (15.05)- Żochy (o 15.30);

- wtorek (16.05)         - Henrysin (Msza św. w kościele o 18.00);

- środa (17.05)            - ul. Kościelna, Nurska i przyległe (o 17.00).

Ogłoszenia parafialne na 7 maja 2017 r.

4. NIEDZIELA WIELKANOCNA

7 maja 2017 r.

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem Idźcie i głoście. We środę, piątek i sobotę (10, 12 i 13.05) przypadają kwartalne Dni Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele.

 

2. Jutro liturgicznauroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

3. Jutro też obchodzimy 18. r. konsekracji ks. Biskupa Tadeusza Pikusa. W modlitwie polećmy Bogu naszego Ordynariusza.

 

4. W najbliższą sobotę przypada 100. r. rozpoczęcia objawień fatimskich. Uroczystości diecezjalne odbędą się w Węgrowie. My również podejmujemy – jak co roku – nabożeństwa fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i na procesję różańcową po mszy.

 

5. Przypominamy, że 13 maja jest wyjazd do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Węgrowie na diecezjalne czuwanie modlitewne członków Żywego Różańca i Wspólnot Maryjnych. Zapisać się można u P. Marii Zalewskiej i P. Dariusza Szymańczuka do 10 maja.

 

6. W następną niedzielę będą zbierane na tacę ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie. Przyjedzie do Kosowa Lackiego jeden z alumnów, by razem z nami się modlić i głosić Słowo Boże. Prosimy o hojność!

 

7. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych: w poniedziałek i czwartek o 16.00. Egzamin będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00Spotkania dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św. we wtorek i piątek o 17.00.

 

8. Prosimy o zgłaszanie kandydatów do Chrztu świętego na 14 maja. Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych w sobotę wyjątkowo (ze względu na nabożeństwo fatimskie) przed mszą wieczorną – o 17.30. Kandydatami na rodziców chrzestnych mogą być osoby, które ukończyły 16 lat, przyjęły sakrament bierzmowania, są ludźmi wierzącymi i żyją według katolickich zasad. Osoby spoza naszej parafii powinny dostarczyć zaświadczenie ze swojej parafii (stamtąd, gdzie aktualnie mieszkają).

 

9. Przypominamy o nabożeństwie majowym: w niedziele i uroczystości po Sumie, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do licznego udziału!

 

10. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Annie Wyszomierskiej i Michałowi Bogdańskiemu oraz Beacie Maliszewskiej i Maciejowi Mastalerczukowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

11. Poświęcenie pól w tym tygodniu (od poniedziałku do piątku o 15.30, w sobotę o 9.30):

- poniedziałek (08.05)- Grądy; Guty;

- wtorek (09.05)         - Rytele-Wszołki; Chruszczewka;

- środa (10.05)            - Nowa Wieś; Łomna;

- czwartek (11.05)      - Trzciniec Mały; Trzciniec Duży;

- piątek (12.05)           - Nowa Maliszewa i Stara Maliszewa; Dębe;

- sobota (13.05)          - Kosów-Hulidów, ul. Młynarska i Pańska; ul. Nowa, Polna, Kolejowa, Towarowa i przyległe.

Ogłoszenia parafialne na 30 kwietnia 2017 r.

3. NIEDZIELA WIELKANOCNA

30 kwietnia 2017 r.

 

1. Od dzisiaj do soboty (30.04 – 06.05) trwa IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Hasłem przewodnim są słowa: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu (Mk 16, 15). Zachęcamy do codziennej lektury Pisma św. Zapraszamy też na codzienną Mszę św. wieczorną, w czasie której podejmujemy rozważanie nad czytanym Słowem Bożym.

 

2. We środę (03.05) uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze w kościele i w kaplicach w porządku niedzielnym. Zapraszamy zwłaszcza na Mszę św. o 12.00, sprawowaną w intencji Ojczyzny oraz w intencji naszych Strażaków.

 

3. 2 maja przypadaŚwięto Flagi. Wywieśmy flagi narodowe przy naszych domach!

 

4. W tym tygodniu: I czwartek (od 17.00 – Godzina święta), I piątek i I sobota miesiąca (nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.30). Następna niedziela jest niedzielą adoracyjną – weźmy czynny udział w procesji eucharystycznej. Zapraszamy delegacje wsi i stowarzyszeń do niesienia własnych chorągwi. Zapraszamy dzieci i młodzież.

 

5. Jutro początek nabożeństwa majowego ku czci Matki Bożej. Litania będzie codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta po Sumie. Módlmy się za maturzystów!

 

6. 1 maja wspominamy św. Józefa, Rzemieślnika, patrona wszystkich pracujących.

 

7. Za tydzień – w niedzielę Dobrego Pasterza (07.05) – rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej.

 

8. Jutro (01.05) - po Mszy św. wieczornej - Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie formacyjne.

 

9. We czwartek i piątek o godz. 16.00 – spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej. Obecność obowiązkowa!

 

10. 13 maja organizowany jest wyjazd do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Węgrowie na diecezjalne czuwanie modlitewne członków Żywego Różańca i Wspólnot Maryjnych. Zapisać się można u P. Marii Zalewskiej i P. Dariusza Szymańczuka do 10 maja. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w czuwaniu.

 

11. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na maj:

- o wynagrodzenie Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi za wszelkie zniewagi;

- o dobre i liczne powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego;

- za przygotowujących się do przyjęcia święceń diakońskich i kapłańskich.

 

12. W sobotę (06.05) o 16.30 w Łazówku Święto Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy!

 

13. Od jutra rozpoczynamy poświęcenie pól (codziennie o godz. 15.30, a w sobotę o 9.30). Nabożeństwo kończyć się będzie zawsze Mszą św.

- poniedziałek (01.05) - Telaki; Tosie i Krupy;

- wtorek (02.05)          - Nowy Ratyniec; Stary Ratyniec i Zaleś;

- czwartek (04.05)       - Jakubiki; Olszew;

- piątek (05.05)           - Zawady;

- sobota (06.05)          - Kosów-Sitne, ul. Długa, Węgrowska, Spacerowa i przyległe;

                                   - Albinów, ul. Leśna, Piaskowa, Mostowa i Małkińska.

Plan nabożeństw jest na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie parafialnej.

 

 

POŚWIĘCENIE PÓL – maj 2017

 

(od poniedziałku do piątku o godz. 15.30, w sobotę o 9.30)

Msze św. sprawowane będą według uzgodnienia z mieszkańcami.

Wszystkich Parafian zapraszamy do pełnego uczestnictwa.

 

- 01.05 (pon.) -   15.30: Telaki; Tosie i Krupy;

- 02.05 (wt.) -     15.30: Nowy Ratyniec; Stary Ratyniec i Zaleś;

- 04.05 (czw.) -  15.30: Jakubiki; Olszew;

- 05.05 (pt.) -      15.30: Zawady;

- 06.05 (sob.) -     9.30: Kosów-Sitne, ul. Długa, Węgrowska, Spacerowa i przyległe;

 9.30: Albinów, ul. Leśna, Piaskowa i Małkińska;

 

------------------------------------------------------

 

- 08.05 (pon.) -   15.30: Grądy; Guty;

- 09.05 (wt.) -     15.30: Rytele-Wszołki; Chruszczewka;

- 10.05 (śr.) -      15.30: Nowa Wieś; Łomna;

- 11.05 (czw.) -  15.30: Trzciniec Duży; Trzciniec Mały;

- 12.05 (pt.) -      15.30: Nowa Maliszewa i Stara Maliszewa; Dębe;

- 13.05 (sob.) -     9.30: Kosów-Hulidów, ul. Młynarska i Pańska

 9.30: ul. Nowa, Polna, Kolejowa i przyległe.

 

------------------------------------------------------

 

- 15.05 (pn.) -     15.30: Żochy;

- 16.05 (wt.) -     18.00: Henrysin (w kościele);

- 17.05 (śr.) -      17.00/18.00: ul. Kościelna, Nurska i przyległe.

Ogłoszenia parafialne na 23 kwietnia 2017 r.

2. NIEDZIELA WIELKANOCNA

czyli Miłosierdzia Bożego, 23 kwietnia 2017 r.

 

1. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego łaska odpustu zupełnego związana jest z dobrą spowiedzią i przyjętą Komunią świętą. Należy też zadbać o praktyczne zaangażowanie w dzieła miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele charytatywne w parafii i diecezji. Przypominamy też, że – zgodnie z poleceniem ks. Biskupa – po wszystkich mszach zbieramy do puszek ofiary na pomoc chrześcijanom prześladowanym w Syrii.

 

2. Wszystkich Parafian zapraszamy dzisiaj do kościoła na godz. 15.00 – na specjalne nabożeństwo sprawowane w Godzinie Miłosierdzia.

 

3. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, we wtorek – święto św. Marka Ewangelisty, natomiast w sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.

 

4. W sobotę (29.04) przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

 

5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Biblijny. Jest on zachętą do podjęcia systematycznej lektury Pisma świętego.

 

6. W poniedziałek i środę o 15.30 zapraszamy dzieci z kl. III na spotkanie w ramach przygotowań do I Komunii świętej.

 

7. Na potrzeby kościoła złożono w kancelarii parafialnej 250 zł. Bóg zapłać również za ofiary na renowację witraży (12.012 zł) składane przy poświęceniu pokarmów.

 

8. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Katarzynie Domagale i Wojciechowi Łabeckiemu oraz Bożenie Trąbie i Waldemarowi Kosowskiemu – za kwiaty do dekoracji kościoła i za ofiarę złożoną na renowację witraży.

 

9. Dyrektor Szkoły Zawodowej w Kosowie Lackim prosi lokalnych pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem uczniów o kontakt ze szkołą – osobisty, telefoniczny lub przez pocztę elektroniczną.

 

10. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim zaprasza w następną niedzielę (30.04) na II Kosowskie Spotkanie Kapel Weselnych. Początek o 15.00. W programie występy kapel i solistów oraz wspólna zabawa przy muzyce tradycyjnej.

Oficjalna strona Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kosowie Lackim
Designed by olwebdesign.com

Dzisiejszych odwiedzin na stronie 50 : Poprzedniego dnia 54 : W tym tygodniu już 344 : Od początku miesiąca 1903 : Wszyskich razem 63086