Ogłoszenia parafialne na 14 stycznia 2018 r.

ks. kan. Tomasz Pełszyk

2. NIEDZIELA ZWYKŁA

14 stycznia 2018 r.

1. Od 18 do 25 stycznia przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15, 6). Prośmy Boga dla chrześcijan najpierw o łaskę pełnego zjednoczenia z Jezusem Zbawicielem, a także o dar pojednania między poszczególnymi osobami i wspólnotami.

2. Porządek kolędy na najbliższe dni:

- poniedziałek: - od 9.00 – Grądy (1 ksiądz);

- od 9.00 – Zaleś (1 ksiądz);

- od 15.00 – ul. Nurska i Targowa (2 księży);

- wtorek:         - od 9.00 – Łomna (1 ksiądz);

- od 15.00 – ul. Towarowa, Nadrzeczna i Energetyczna (1 ksiądz);

- od 15.00 – ul. Wolności i przyległe (1 ksiądz);

- środa:            - od 9.00 – Stary Ratyniec (1 ksiądz);

- od 9.00 – Nowy Ratyniec (1 ksiądz);

- czwartek:      - od 9.00 – Trzciniec Mały (1 ksiądz);

- od 9.00 – Trzciniec Duży (1 ksiądz);

- piątek:           - od 9.00 – Nowa Wieś (2 księży);

- od 15.00 – ul. Kolejowa (2 księży);

- sobota:          - od 9.00 – ul. Nowa (2 księży);

- od 9.00 – Albinów i część ul. Leśnej (1 ksiądz).

Osoby, których nie było w domu w czasie kolędy, mogą w przyszłym tygodniu zaprosić kapłana, by pobłogosławił dom. Pragniemy także dotrzeć z modlitwą do zakładów pracy.

3. We wtorek (16.01) po Mszy św. wieczornej Akcja Katolicka podejmuje adorację w duchowej jedności ze św. Janem Pawłem II. Zachęcamy do włączenia się w to czuwanie.

4. W niedzielę (21.01) przypada Dzień Babci, a w następny poniedziałek (22.01) Dzień Dziadka. Niech towarzyszy im nasza wdzięczność, życzliwość i modlitwa. Zmarłym wypraszajmy wieczną nagrodę w niebie.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone ostatnio w kancelarii na nasze prace parafialne – 200 zł.

6. W dniach 26-28 stycznia 2018 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbędą się rekolekcje dla młodzieży męskiej (ze szkół średnich i starszej) pod żartobliwym zawołaniem: Zostań klerykiem na weekend. Uczestnictwo jest bezpłatne. Potrzebne jest skierowanie od księdza, pościel lub śpiwór, Pismo św. i różaniec. Zgłoszenia do 23 stycznia. Szczegóły: www.wsddrohiczyn.pl.

7. Zapraszamy do uczestnictwa w Balu Charytatywnym, organizowanym pod hasłem „… i już nie jesteś sam” – pod honorowym patronatem naszej Parafii. Impreza zaplanowana jest na 3 lutego w sali U Jakuba. Zapisy w sklepie Robson w Kosowie Lackim.

Ogłoszenia parafialne na 7 stycznia 2018 r.

ks. kan. Tomasz Pełszyk

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

7 stycznia 2018 r.

1. Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Dziękujemy Bogu za dar własnego chrztu. Kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż narodzenie Pańskie tradycyjnie akcentujemy poprzez śpiew kolęd aż do święta Matki Boskiej Gromnicznej.

2. We środę (10.01) przypada święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego. Panu Bogu powierzajmy całą naszą Diecezję Drohiczyńską, dziękując zwłaszcza za posługę ks. biskupa Tadeusza i ks. biskupa Antoniego.

3. W najbliższym czasie kolęda przewidziana jest w następujących miejscowościach:

- poniedziałek (08.01): ul. Radosna i Słoneczna (1 ksiądz - od 15.00, z przerwą na Mszę św.);

- ul. Sadowa (1 ksiądz - od 15.00);

- wtorek (09.01):        - od 9.00 – Rytele-Wszołki (1 ksiądz),

- od 15.00 – ul. Kościelna (1 ksiądz);

- środa (10.01):          - od 15.00 – Małkińska, Mostowa i Piaskowa;

- od 15.00 – ul. Leśna (1 ksiądz);

- czwartek (11.01):    - od 15.00 – ul. Gutowska i Boczna (2 księży);

- piątek (12.01):         - od 9.00 – Żochy (2 księży);

- od 10.00 – Dębe (1 ksiądz);

- od 15.00 – ul. Polna (2 księży);

- sobota (13.01):         - od 9.00 – ul. Młynarska i Kosów-Hulidów (2 księży);

- od 9.00 – Kosów-Sitne, ul. Długa, Spacerowa, Węgrowska i przyległe

- niedziela (14.01):     - od 13.30 – Henrysin (1 ksiądz);

- poniedziałek (15.01): - od 9.00 – Grądy (1 ksiądz);

- od 9.00 – Zaleś (1 ksiądz);

- od 15.00 – ul. Nowa (2 księży).

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

5. W najbliższą środę (10.01) w Kosowie Lackim odbędzie się bożonarodzeniowe spotkanie Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa z sołtysami z dekanatów: łochowskiego, sokołowskiego, sterdyńskiego i węgrowskiego. Prosimy Panie i Panów Sołtysów o przyjęcie zaproszenia na to ważne wydarzenie. Rozpocznie się ono o godz. 10.00 Mszą świętą w naszej świątyni parafialnej. Później w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zaprezentowane będą jasełka. Dzielenie się opłatkiem i wspólny posiłek zakończą tegoroczne spotkanie. Niech z naszej parafii nie zabraknie nikogo, kto pełni tę zaszczytną funkcję!

6. Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w Balu Charytatywnym, organizowanym pod hasłem „… i już nie jesteś sam” – pod honorowym patronatem naszej Parafii. Odbędzie się on w sobotę 3 lutego w sali U Jakuba. Zapisy w sklepie Robson w Kosowie Lackim. Dochód przeznaczony będzie na rehabilitację Mateusza.

7. Znaleziono portfel. Zgubę można odebrać w kancelarii parafialnej.