Back to Top
  • pierwotnie

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

w Kosowie Lackim

Ogłoszenia parafialne na 23 lipca 2017 r.

Kategoria: Ogłoszenia parafialneks. kan. Tomasz Pełszyk
Odsłony: 93
Drukuj E-mail

16. NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lipca 2017 r.

 

1. Dzisiaj – przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących –święcimy samochody i inne pojazdy mechaniczne. Po Mszy św. ksiądz, stojąc na chodniku przy schodach wiodących z ulicy do kościoła, poświęci samochody jadące od strony rynku. Trwa akcja Grosz za kilometr: złóżmy do puszek nasze ofiary jako podziękowanie Panu Bogu za szczęśliwie przejechaną drogę. Z tych ofiar będą ufundowane środki transportu dla polskich misjonarzy. Módlmy się za misjonarzy i o bezpieczeństwo na drogach.

 

2. We wspomnienie św. Joachima i Anny (26.07) będziemy dziękować Panu Bogu za naszych dziadków i polecać opiece tych św. Patronów wszystkich ludzi w podeszłym wieku.

 

3. W przyszłą niedzielę (30.07) w Prostyni obchodzony będzie odpust św. Anny. Z naszej parafii uda się tam – pod patronatem Akcji Katolickiej - piesza pielgrzymka (początek o 6.00 w kościele). Z odpustem powiązana jest kolejna Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw. W programie znajdą się m.in.:

10.30 – modlitwa różańcowa o wierność małżeńską;

11.00 – konferencja pt. Zawierzenie dzieci Jezusowi – chrześcijański ruch Matki w Modlitwie;

12.00 – Msza św. pod przewodnictwem abpa Tadeusza Wojdy, metropolity białostockiego;

15.00 – Droga Krzyżowa z prośbą o dar potomstwa.

 

4. Zapraszamy do udziału w XXVII Pieszej Pielgrzymce Drohiczyńskiej na Jasną Górę, wędrującej w tym roku pod hasłemIdźcie i głoście. Zapisać się będzie można od 23 lipca w kancelarii parafii konkatedralnej w Sokołowie Podlaskim, w godzinach: 9.00–11.00 i 16.00–17.00. W naszej kancelarii parafialnej od jutra przyjmujemy zgłoszenia pielgrzymów duchowych – otrzymają oni specjalne znaczki i kartę pielgrzyma, mogą też złożyć zapisane na przygotowanej kartce swoje intencje wraz z dobrowolną ofiarą na rzecz pielgrzymki.

 

5. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej świątyni złożone dzisiaj na tacę. Prosimy też o dobrowolne składki na tworzony przy plebanii parking (można bezpośrednio – w kancelarii parafialnej lub za pośrednictwem Radnych).

 

6. Informujemy Pielgrzymów udających się do Niepokalanowa, że wyjazd będzie w sobotę (29.07) o 13.00 – sprzed kościoła.

 

7. Jest jeszcze kilka miejsc na półkoloniach organizowanych przy parafii.

 

8. Przypominamy, że wzorem lat ubiegłych 2 sierpnia (w przyszłą środę) ok. 12.30 dotrą do Kosowa Pielgrzymi z Białegostoku. Przyjmijmy ich – jak zawsze – z wielką serdecznością!

 

9. Siostry Benedyktynki, które gościły w naszej parafii 9 lipca przesyłają podziękowania za życzliwe przyjęcie. Składają Bóg zapłać za złożone ofiary (5.329,66 zł). Zapewniają też o modlitwie za naszą Parafię, a zwłaszcza w intencjach poleconych przez wiernych.

 

10. Narzeczeni mogą skorzystać z katechez przedmałżeńskich w parafii Zembrów: w sierpniu (I cz. 12-13.08, II cz. 19-20.08) i w listopadzie (I cz. 18-19.11, II cz. 25-26.11). Zgłoszenia mailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie (693 802 204).

 

11. Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu zaprasza w najbliższy piątek o godz. 18.00 do zabytkowego kościoła na terenie skansenu na koncert gruzińskiego zespołu MDZLEVARI w ramach festiwalu Podlaska Oktawa Kultur.

Ogłoszenia parafialne na 16 lipca 2017 r.

Kategoria: Ogłoszenia parafialneks. kan. Tomasz Pełszyk
Odsłony: 120
Drukuj E-mail

15. NIEDZIELA ZWYKŁA

16 lipca 2017 r.

 

1. Dzisiaj czcimy NMP z Góry KarmelMatkę Boską Szkaplerzną. Po Sumie – w 16. dzień miesiąca – Akcja Katolicka zaprasza na czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II.

 

2. W następną niedzielę (23.07) uprzedzimy wspomnienie św. Krzysztofa, patronującego kierowcom i podróżującym i po każdej Mszy św. będziemy święcić pojazdy mechaniczne. W związku z dniem św. Krzysztofa organizowana jest corocznie akcja zbierania funduszy na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Istotą tej akcji jest podziękowanie Panu Bogu za bezpiecznie przejechaną drogę w formie materialnej ofiary: grosz za kilometr. Będziemy zbierać do puszek dobrowolne datki od kierowców i pasażerów.

 

3. W tym tygodniu: wspomnienie bł. Czesława, prezbitera (20.07) i święto św. Marii Magdaleny (22.07).

 

4. Zachęcamy do udziału w XXVII Pieszej Pielgrzymce Drohiczyńskiej na Jasną Górę, wędrującej w tym roku pod hasłem Idźcie i głoście. Zapisy od 23 lipca w kancelarii parafii konkatedralnej w Sokołowie Podlaskim, w godzinach: 9.00 – 11.00 i 16.00 – 17.00. W naszej kancelarii parafialnej przyjmiemy zgłoszenia pielgrzymów duchowych.

 

5. Narzeczeni mogą skorzystać w czasie wakacji z katechez przedmałżeńskich w parafii Zembrów: I część 12-13.08, II część 19-20.08.2017 r. Zgłoszenia telefoniczne: 693 802 204.

 

6. Dziękujemy Nowożeńcom (z dwóch ostatnich sobót) – Państwu Dominice Marchel i Andrzejowi Wacławowi Ratyńskiemu oraz Kornelii Wróbel i Jakubowi Krzysztofowi Karaskowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

7. Można jeszcze zapisać dzieci na półkolonie organizowane przy parafii. Czas: 31.07 – 6.08. Wiek – od 5 roku życia. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej. Ilość miejsc ograniczona!

 

8. Akcja Katolicka już dzisiaj zapowiada, że tradycyjna pielgrzymka piesza na odpust św. Anny do Prostyni wyruszy w niedzielę 30.07 o 6.00 rano z kościoła parafialnego.

 

9. Są jeszcze do nabycia kalendarze ścienne na 2018 r., przygotowane przez drohiczyńskie Seminarium (5 zł/egz.). Nabywając je wspieramy funkcjonowanie tej uczelni.

 

10. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone szczególnie na nasze prace parafialne oraz na uregulowanie zobowiązań kredytowych.

 

11. Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu zaprasza dzisiaj na imprezę plenerową: IX Zajazd Wysokomazowiecki. Rozpocznie się ona Mszą św. o 10.00, następnie prezentowana będzie broń i moda z czasów Księstwa Warszawskiego, a po inscenizacji bitwy można będzie jeszcze obejrzeć przedstawienie teatralne Damy i huzary. Zapraszamy!

 

12. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Ostatnio zmienił się jej wygląd. Polecamy szczególnej uwadze zdjęcie kościoła w jego pierwotnym kształcie. Dziękujemy przy tej okazji P. Pawłowi Szymańczukowi, który zbudował tę stronę i czuwa nad nią zupełnie nieodpłatnie.

Strona 1 z 83