Ogłoszenia parafialne na 20 maja 2018 r.

ks. Jarosław Wojasiński

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

20 maja 2018 r.

1. Dziękujemy Panu Bogu za łaskę I Komunii św., jaka stała się udziałem dzieci z kl. III. Pięćdziesięcioro troje dzieci przyjęło dziś do swoich serc po raz pierwszy Pana Jezusa Eucharystycznego. Wdzięczność wyrażamy ks. Mariuszowi oraz Paniom Katechetkom za duchowe formowanie dzieci i przygotowanie zewnętrzne. Dziękujemy Nauczycielom i Wychowawcom za codzienny udział w kształtowaniu ich umysłów i postaw. Niech Pan Bóg wynagrodzi zwłaszcza Rodzicom, bardzo zatroskanym o wygląd kościoła, a bardziej jeszcze współpracującym ze swoimi Pociechami w oczekiwaniu na spotkanie z Panem Jezusem. Dziękujemy też za dar ołtarza. Niech Jezus – nasz Pokarm i Lekarstwo – obecny zawsze w Komunii św., będzie dla nas wszystkich mocą do dobrego i świętego życia chrześcijańskiego! Do soboty włącznie dzieci przychodzą codziennie na Mszę św. wieczorną – jest to ich Biały Tydzień. Dzisiaj nie ma Mszy św. o 12.00.

2. W poniedziałek 21 maja o godz. 16.00 będzie próba dla dzieci z kl. IV przed rocznicą I Komunii św. Spowiedź dla nich będzie w sobotę o godz. 9.00.  Msza św. rocznicowa w najbliższą niedzielę 27 maja, w Uroczystość Trójcy Świętej,  o godz. 12.00.

3. Jutrzejszy dzień to także Uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej patronki naszej diecezji. Msze Św. o 8.00, 10.00 i 18.00. W kaplicach o 15.30. Nabożeństwo majowe po Mszy Św. wieczornej.

4. 26 maja przypada Dzień Matki. Jest to doskonała sposobność do wyrażenia wdzięczności wszystkim matkom, zwłaszcza zaś naszym – żyjącym lub zmarłym.

5. Wzorem lat ubiegłych nasze Wyższe Seminarium Duchowne przygotowało kalendarz ścienny na 2019 rok. Zachęcamy do nabycia – cena: 5 zł/egz. Jest to symboliczna cegiełka ofiarowana na Seminarium.

6. Pan Organista przypomina o próbie chóru w najbliższy czwartek.

7. Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zaprasza wszystkich zainteresowanych na finał konkursu recytatorskiego Jana Pawła II. Utwory Papieża będzie recytować młodzież z różnych szkół naszej diecezji. Konkurs jest objęty patronatem Ks. biskupa Tadeusza Pikusa, który będzie obecny podczas tego wydarzenia. Zapraszamy w poniedziałek 28 maja o godz. 12.30 do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kosowie Lackim.

7. Przypominamy, że w dniach 1-2 czerwca jest organizowana pielgrzymka autokarowa Wspólnot Maryjnych na Jasną Górę. Koszt wyjazdu 65 zł. Zapisy u p. Marii Zalewskiej lub u p. Dariusza Szymańczuka do 15 maja. Zapraszamy członków Żywego Różańca i chętnych Parafian do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

8. Przypominamy też o wyjeździe do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie w dniu 30 czerwca, na Narodowy Dzień Pokutny organizowany w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski, pod hasłem: Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej. Koszt 70 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

www.parafiakosowlacki.pl

Ogłoszenia parafialne na 13 maja 2018 r.

ks. Jarosław Wojasiński

7. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

13 maja 2018 r.

1. Przypominamy, że w dniach 1-2 czerwca jest organizowana pielgrzymka autokarowa Wspólnot Maryjnych na Jasną Górę. Koszt wyjazdu 65 zł. Zapisy u p. Marii Zalewskiej lub u p. Dariusza Szymańczuka do 15 maja. Zapraszamy członków Żywego Różańca i chętnych Parafian do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

2.Przypominamy też o wyjeździe do sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie w dniu 30 czerwca, na Narodowy Dzień Pokutny organizowany w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski, pod hasłem: Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej. Koszt 70 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

3. Dziś po Mszy Św. o 12.00 spotkanie w kościele rodziców kandydatów  do bierzmowania.

4. Dziś po mszy wieczornej pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie.

5. W przyszłą niedzielę dzieci z kl. III przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Stanie się to na Mszy św. o godz. 10.00. Nie będzie tego dnia Mszy św. o 12.00.

W kaplicy w Rytelach Wszołkach o 8.00 a w Chruszczewce o 10.00!

Spowiedź dzieci i ich najbliższych przewidziana jest na sobotę o 9.00. Módlmy się, by spotkanie z Panem Jezusem ukrytym w Eucharystii było prawdziwym świętem dla dzieci i ich rodzin!

6. Dziękujemy nowożeńcom - Państwu Ewelinie Rytel i Bartoszowi Godlewskiemu - za kwiaty do dekoracji świątyni.

7. Poświęcenie pól w tym tygodniu:

- poniedziałek (14.05)            - Nowa Maliszewa i Stara Maliszewa (o 15.30);

- Dębe (15.30)

- Henrysin  -Msza Św. o 18.00

- wtorek (15.05)         - Żochy (o 15.30);

- ul. Kościelna, Nurska i przyległe (o 17.00 i Msza Św.  o 18.00).

www.parafiakosowlacki.pl