Back to Top
  • Dawniej

Ogłoszenia parafialne na 19 maja 2019 r.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

19 MAJA 2019

1. Od jutra do najbliższej soboty, dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w nabożeństwach Białego Tygodnia, na które będą składały się: Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo majowe.

2. 24 maja, w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

3.  25 maja, w sobotę – Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłanów, 25.Rocznica śmierci Księdza Biskupa Władysława Jędruszuka, pierwszego Biskupa Drohiczyńskiego i 5.Rocznica ingresu do katedry Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa, Biskupa Drohiczyńskiego. Główne uroczystości z tym związane, odbędą się w Drohiczynie. Początek - o godz. 10.00.

4. 26 maja, w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 – rocznica I Komunii św.

5. Również, 26 maja, w przyszłą niedzielę – Dzień Matki.

6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 26 maja, przeznaczone będą na spłatę raty kredytu.

7. Także, 26 maja, w przyszłą niedzielę o godz. 9.15 odbędzie się spotkanie zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła do uroczystości I Komunii św.: za sprzątanie kościoła, za przygotowanie dekoracji, za piękne kwiaty i za dar ołtarza w postaci ornatu o tematyce eucharystycznej.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę, w dniach 31 maja - 1 czerwca br.,  członków Żywego Różańca, wspólnot maryjnych i innych chętnych na Jasną Górę do Częstochowy na VII Ogólnopolskie spotkanie modlitewne. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Pani Marii Zalewskiej.

10. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież na „Wakacje KSM 2019” i „Wakacje z wartościami”. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Plan nawiedzenia obrazu

 

PLAN NAWIEDZENIA

OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO

W PARAFII KOSÓW LACKI

 

KOSÓW LACKI – ULICE (kolejno): SADOWA, KWIATOWA, ZACISZE, WIOSENNA, MŁYNARSKA, PODMIEJSKA, POWSTAŃCÓW, PAŃSKA, SZKOLNA, KOLEJOWA, ENERGETYCZNA, TOWAROWA, DŁUGA, ŹRÓDLANA, WĘGROWSKA, WIATRACZNA, SPACEROWA, WSPÓLNA, ZACHODNIA, ARMII KRAJOWEJ, SKŁADOWA, POLNA, OGRODOWA, JASNA, WESOŁA, GUTOWSKA, BOCZNA, NOWA, CICHA, MAŁKIŃSKA, PIASKOWA, LEŚNA, MOSTOWA, PARKOWA, GRANICZNA, DALEKA, SPOKOJNA, MAZOWIECKA, WIEJSKA, KOŚCIELNA, SPORTOWA, WOLNOŚCI, PIĘKNA, KRÓTKA, ŁĄKOWA, DOLNA, SŁONECZNA, NURSKA, RADOSNA, TARGOWA.

MIEJSCOWOŚCI POZA KOSOWEM (kolejno):HENRYSIN, OLSZEW, ZAWADY, GRĄDY, NOWA WIEŚ, ŁOMNA, ZALEŚ, STARY RATYNIEC, NOWY RATYNIEC, TELAKI, TRZCINIEC MAŁY, TRZCINIEC DUŻY, CHRUSZCZEWKA, ŻOCHY, DĘBE, STARA MALISZEWA, NOWA MALISZEWA, GUTY, ALBINÓW, TOSIE, KRUPY, JAKUBIKI, RYTELE WSZOŁKI.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne na 12 maja 2019 r.

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

12 MAJA 2019

1.         Dzisiaj, pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”, rozpoczyna się 56.Światowy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

2.         Porządek poświęcenia pól w najbliższym tygodniu:

            -13 maja - o godz. 15.00 – Trzciniec Mały;

                           - o godz. 15.00 – Trzciniec Duży;

            -14 maja - o godz. 15.00 – Nowa i Stara Maliszewa;

                           - o godz. 15.00 – Dębe;

            -15 maja - o godz. 17.00 (procesja), o godz. 18.00 (Msza św. w kościele) – Kosów: ul. Kościelna, ul. Nurska i przyległe.

Bóg zapłać za liczny udział w poświęceniu pól, za piękną postawę modlitewną, za przygotowanie procesji, ołtarzyków, miejsc do odprawiania Mszy św. oraz za ofiary złożone przy tej okazji.

3.         13 maja, w poniedziałek – wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy odprawianie Nabożeństwa Fatimskiego.

4.         14 maja, we wtorek – święto św. Macieja, apostoła.

5.         15, 17 i 18 maja, we środę, piątek i sobotę – kwartalne dni modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele.

6.         16 maja, we czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

7.         13 i 14 maja, w poniedziałek i we wtorek o godz. 16.00 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Natomiast, 16 maja, we czwartek o godz. 17.00 – spotkanie dzieci, które będą obchodziły rocznicę I Komunii św.

 Spowiedź przed I Komunią św. – w sobotę, 18 maja, o godz. 10.00.

Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 maja o godz. 10.00!

Z tej racji ulegnie zmianie porządek odprawiania nabożeństw. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 w kościele, a Msze św. w kaplicach zostaną odprawione o godz. 8.00.

8.         Na tablicy ogłoszeń znajduje się podziękowanie Pani Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Łotewskiej osobom, które włączyły się w pomoc charytatywną najbardziej potrzebującym Polakom na Łotwie.

9.         Również, na tablicy ogłoszeń można znaleźć plan nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego oraz plan kursów przedmałżeńskich prowadzonych przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej.

10.       Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do udziału w spływie kajakowym oraz w XXIII Spotkaniu Młodych Lednica 2000”. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

11.       Informujemy, że organizowane są pielgrzymki do Włoch „Śladami o. Pio i o. Dolindo” oraz do Grecji „ Śladami św. Pawła”. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

12.       Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Beacie Skarżyńskiej i Marcinowi Murawskiemu za kwiaty do dekoracji kościoła.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne na 5 maja 2019 r.

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

5 MAJA 2019

1.         Dzisiaj, pod hasłem: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Ewangelia według św. Jana, obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego mottem będą słowa: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12). To szczególna okazja do pochylenia się nad Pismem Świętym. Celem Niedzieli Biblijnej, jak również całego Tygodnia, jest ukazanie, że tajemnica zbawienia odsłania się w Jezusie Chrystusie za pośrednictwem Pisma Świętego, które Go objawia.

            Dzień dzisiejszy jest także III Narodowym Dniem czytania Pisma Świętego. Po Mszy św. rozdawane będą karteczki wskazujące konkretny fragment Ewangelii według św. Jana. Zachęcamy do sięgnięcia po Pismo Święte, przeczytanie wskazanego fragmentu i zastanowienie się, co Bóg chce mi dzisiaj powiedzieć?

2.         6 maja, w poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

3.         8 maja, we środę– uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4.         Również, 8 maja, we środę – 20.rocznica święceń biskupich Jego Ekscelencji Księdza Biskupa prof. dr. hab. Tadeusza Pikusa, Biskupa Drohiczyńskiego. Pamiętajmy tego dnia w modlitwach o naszym Pasterzu.

5.         Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 12 maja, przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie.

6.         Porządek poświęcenia pól w najbliższym tygodniu:

            -6 maja - o godz. 15.00 – Zawady;

                         - o godz. 15.00 – Jakubiki;

            -7 maja - o godz. 15.00 – Olszew;

                          - o godz. 15.00 – Grądy;

                          - o godz. 18.00 – Henrysin;

            -8 maja - o godz. 15.00 – Guty;

                         - o godz. 15.00 – Żochy;

            -9 maja - o godz. 15.00 – Rytele Wszołki;

                         - o godz. 15.00 – Chruszczewka;

            -10 maja-o godz. 15.00 – Nowa Wieś;

                          -o godz. 15.00 – Łomna;

            -11 maja-o godz.   9.00 – Kosów-Hulidów, ul. Młynarska, ul. Pańska;

                          -o godz.   9.00 – Kosów: ul. Nowa, ul. Kolejowa, ul. Polna i przyległe.

7.           Przypominamy, że w dniach 31 maja - 1 czerwca br. organizowana jest autokarowa pielgrzymka dekanalna członków Żywego Różańca, wspólnot maryjnych i innych chętnych na Jasną Górę do Częstochowy na VII Ogólnopolskie spotkanie modlitewne. Koszt wyjazdu – ok. 100 zł (w tym nocleg). Zapisy przyjmuje Pani Maria Zalewska lub Pan Dariusz Szymańczuk.

8.         Organizowany jest także wyjazd na XXIII Spotkanie Młodych na Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca 2019 r. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Pani Joanny Dłużniewskiej ( tel. 721 132 737).

9.         Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Magdalenie Garnczarek i Radosławowi Poniatowskiemu, Monice Dmochowskiej i Zbigniewowi Trzcińskiemu oraz Julii Zawistowskiej i Sebastianowi Bieńkowskiemu za kwiaty do dekoracji kościoła.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 66