Back to Top
  • Dawniej

Ogłoszenia parafialne na 20 maja 2018 r.

ks. Jarosław Wojasiński
Odsłony: 84
Drukuj E-mail

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

20 maja 2018 r.

1. Dziękujemy Panu Bogu za łaskę I Komunii św., jaka stała się udziałem dzieci z kl. III. Pięćdziesięcioro troje dzieci przyjęło dziś do swoich serc po raz pierwszy Pana Jezusa Eucharystycznego. Wdzięczność wyrażamy ks. Mariuszowi oraz Paniom Katechetkom za duchowe formowanie dzieci i przygotowanie zewnętrzne. Dziękujemy Nauczycielom i Wychowawcom za codzienny udział w kształtowaniu ich umysłów i postaw. Niech Pan Bóg wynagrodzi zwłaszcza Rodzicom, bardzo zatroskanym o wygląd kościoła, a bardziej jeszcze współpracującym ze swoimi Pociechami w oczekiwaniu na spotkanie z Panem Jezusem. Dziękujemy też za dar ołtarza. Niech Jezus – nasz Pokarm i Lekarstwo – obecny zawsze w Komunii św., będzie dla nas wszystkich mocą do dobrego i świętego życia chrześcijańskiego! Do soboty włącznie dzieci przychodzą codziennie na Mszę św. wieczorną – jest to ich Biały Tydzień. Dzisiaj nie ma Mszy św. o 12.00.

 

2. W poniedziałek 21 maja o godz. 16.00 będzie próba dla dzieci z kl. IV przed rocznicą I Komunii św. Spowiedź dla nich będzie w sobotę o godz. 9.00.  Msza św. rocznicowa w najbliższą niedzielę 27 maja, w Uroczystość Trójcy Świętej,  o godz. 12.00.

 

3. Jutrzejszy dzień to także Uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej patronki naszej diecezji. Msze Św. o 8.00, 10.00 i 18.00. W kaplicach o 15.30. Nabożeństwo majowe po Mszy Św. wieczornej.

 

4. 26 maja przypada Dzień Matki. Jest to doskonała sposobność do wyrażenia wdzięczności wszystkim matkom, zwłaszcza zaś naszym – żyjącym lub zmarłym.

 

5. Wzorem lat ubiegłych nasze Wyższe Seminarium Duchowne przygotowało kalendarz ścienny na 2019 rok. Zachęcamy do nabycia – cena: 5 zł/egz. Jest to symboliczna cegiełka ofiarowana na Seminarium.

 

6. Pan Organista przypomina o próbie chóru w najbliższy czwartek.

 

7. Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zaprasza wszystkich zainteresowanych na finał konkursu recytatorskiego Jana Pawła II. Utwory Papieża będzie recytować młodzież z różnych szkół naszej diecezji. Konkurs jest objęty patronatem Ks. biskupa Tadeusza Pikusa, który będzie obecny podczas tego wydarzenia. Zapraszamy w poniedziałek 28 maja o godz. 12.30 do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kosowie Lackim.   

 

7. Przypominamy, że w dniach 1-2 czerwca jest organizowana pielgrzymka autokarowa Wspólnot Maryjnych na Jasną Górę. Koszt wyjazdu 65 zł. Zapisy u p. Marii Zalewskiej lub u p. Dariusza Szymańczuka do 15 maja. Zapraszamy członków Żywego Różańca i chętnych Parafian do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

 

8. Przypominamy też o wyjeździe do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie w dniu 30 czerwca, na Narodowy Dzień Pokutny organizowany w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski, pod hasłem: Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej. Koszt 70 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

 

 

www.parafiakosowlacki.pl

Ogłoszenia parafialne na 13 maja 2018 r.

ks. Jarosław Wojasiński
Odsłony: 137
Drukuj E-mail

7. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

13 maja 2018 r.

 

1. Przypominamy, że w dniach 1-2 czerwca jest organizowana pielgrzymka autokarowa Wspólnot Maryjnych na Jasną Górę. Koszt wyjazdu 65 zł. Zapisy u p. Marii Zalewskiej lub u p. Dariusza Szymańczuka do 15 maja. Zapraszamy członków Żywego Różańca i chętnych Parafian do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

 

2.Przypominamy też o wyjeździe do sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie w dniu 30 czerwca, na Narodowy Dzień Pokutny organizowany w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski, pod hasłem: Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej. Koszt 70 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

 

3. Dziś po Mszy Św. o 12.00 spotkanie w kościele rodziców kandydatów  do bierzmowania.

 

4. Dziś po mszy wieczornej pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie.

 

5. W przyszłą niedzielę dzieci z kl. III przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Stanie się to na Mszy św. o godz. 10.00. Nie będzie tego dnia Mszy św. o 12.00.

W kaplicy w Rytelach Wszołkach o 8.00 a w Chruszczewce o 10.00!

Spowiedź dzieci i ich najbliższych przewidziana jest na sobotę o 9.00. Módlmy się, by spotkanie z Panem Jezusem ukrytym w Eucharystii było prawdziwym świętem dla dzieci i ich rodzin!

 

6. Dziękujemy nowożeńcom - Państwu Ewelinie Rytel i Bartoszowi Godlewskiemu - za kwiaty do dekoracji świątyni.  

 

7. Poświęcenie pól w tym tygodniu:

- poniedziałek (14.05)            - Nowa Maliszewa i Stara Maliszewa (o 15.30);

                                   - Dębe (15.30)

                                   - Henrysin  -Msza Św. o 18.00

- wtorek (15.05)         - Żochy (o 15.30);

                                    - ul. Kościelna, Nurska i przyległe (o 17.00 i Msza Św.  o 18.00).

 

www.parafiakosowlacki.pl

Strona 1 z 106