Back to Top
  • Dawniej

Ogłoszenia parafialne na 17 marca 2019 r.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 MARCA 2019

1.         Dzisiaj, pod hasłem: „Misjonarze mocą Ducha”, obchodzimy Niedzielę „Ad Gentes” (Do Ludów). Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W związku z tym, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia działalności misyjnej Kościoła.

2.         19 marca, we wtorek – uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitwy w intencji mężczyzn.

3.         W związku z koniecznością spowiedzi rekolekcyjnej w sąsiednich parafiach, w Prostyni i w Skibniewie, ulegną zmianom godziny odprawiania nabożeństw w piątek i sobotę. I tak, Droga Krzyżowa w najbliższy piątek rozpocznie się o godz. 15.15, a po niej zostanie odprawiona Msza św., natomiast Msza św. w sobotę wieczorem zostaje przeniesiona na godz. 16.00.

4.         24 marca, w przyszłą niedzielę – Narodowy Dzień Życia. Modlimy się o poszanowanie życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Podejmujemy też różnego rodzaju inicjatywy, których celem jest obrona życia. Jedną z takich form jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Zachęcamy do udziału w tej akcji. Szczegóły na ten temat można znaleźć na specjalnie przygotowanych ulotkach, znajdujących się na stoliku za ławkami. Chętnych prosimy, aby zabrać je do domów, zapoznać się z ich treścią, a tych, którzy zdecydują się na duchową adopcję - o ich wypełnienie i przyniesienie w najbliższą niedzielę do kościoła.

5.         Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę, 24 marca, przeznaczone będą na spłatę raty kredytu.

 

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne na 10 marca 2019 r.

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 MARCA 2019

1.         13 marca, we środę - 6.Rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Pamiętajmy, w tym dniu, o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.

2.         17 marca, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Misjonarze mocą Ducha”, będziemy obchodzili Niedzielę „Ad Gentes” (Do Ludów). Będzie to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W związku z tym, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia działalności misyjnej Kościoła.

3.         W zakrystii można nabyć czekoladowe baranki wielkanocne. Dochód uzyskany z ich sprzedaży, będzie przeznaczony przez „Caritas” Diecezji Drohiczyńskiej na dożywianie dzieci z biednych rodzin. Baranki są w cenie 5 zł/szt. 

4.         W porozumieniu ze Związkiem Polaków na Łotwie, Żołnierzami Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Łotewskiej i Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Rydze organizowana jest WIELKANOCNA ZBIÓRKA, celem wsparcia najuboższych Polaków mieszkających na Łotwie. Zbierane są: artykuły żywnościowe (z długim okresem przechowywania), środki higieny osobistej i chemia gospodarcza oraz przybory szkolne i zabawki. Akcja potrwa do 3 kwietnia, a pilotuje ją ks. Karol Biegluk, dawny wikariusz w Kosowie, a obecnie – Kapelan Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Łotewskiej.

            Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne na 3 marca 2019 r.

8 NIEDZIELA ZWYKŁA

3 MARCA 2019

1.         Przypominamy, że dzisiaj o godz. 15.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbędzie się koncert chóru Voci Cantati przy akompaniamencie zespołu Trochę Jazzu. W trakcie koncertu będą wykonywane piosenki Wojciecha Młynarskiego. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

2.         W dniach 3-9 marca, pod hasłem: „Młodzi, trzeźwi i wolni”, będziemy obchodzili 52.Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przy tej okazji zachęcamy do podjęcia stosownych postanowień trzeźwościowych i abstynenckich na najbliższy tydzień, jak również na czas Wielkiego Postu. Trzeźwość i abstynencja, to nie tylko wolność od alkoholu, ale od wszelkich uzależnień.

3.         4 marca, w poniedziałek – uroczystość św. Kazimierza, królewicza, głównego patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej.

4.         Również, 4 marca, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne członków Akcji Katolickiej. Zapraszamy na nie także tych, którzy chcieliby wstąpić do stowarzyszenia.

5.         6 marca, w Środę Popielcową, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czyli czas, który ma nas przygotować na radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

            Nasze przygotowanie powinno polegać na ożywieniu życia religijnego i zbliżeniu się do Boga poprzez modlitwę, post i jałmużnę oraz życie sakramentalne. Sprzyjać temu powinny nabożeństwa wielkopostne, takie jak: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i rekolekcje.

            Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek, o godz. 16.15. Po Drodze Krzyżowej odbędzie się ucałowanie relikwii Drzewa Krzyża Świętego, w czasie którego będzie śpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego i zbierana taca na kwiaty do Grobu Pańskiego.

            Gorzkie Żale będą śpiewane w każdą niedzielę, po sumie oraz we środy o godz. 16.40 (poczynając od środy po I niedzieli Wielkiego Postu).

            Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 29 - 31 marca. Dzień wcześniej rozpoczną się rekolekcje szkolne.

            Za udział w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i rekolekcjach można zyskać odpust zupełny.

            Msze św. w Środę Popielcową będą sprawowane według następującego porządku: w kościele – o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 17.00, w kaplicach – o godz. 15.30. Podczas każdej Mszy św. – obrzęd posypania głów popiołem.

            Zachęcamy do odprawiania nabożeństw wielkopostnych w kaplicach i domach prywatnych.

            W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.       

Post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy, obowiązuje osoby pełnoletnie, a więc wszystkich, którzy ukończyli osiemnasty rok życia i wiąże ich do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia.

Post jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli czternasty rok życia, aż do śmierci.

6.         Od Środy Popielcowej do 1.Niedzieli Wielkiego Postu – kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

7.         7 marca - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

8.         8 marca, w piątek– Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zapraszamy wszystkie kobiety z naszej parafii na Drogę Krzyżową, podczas której będziemy się modlić w ich intencji.

9.         10 marca, w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

10.       Także, 10 marca, w przyszłą niedzielę, w kościele św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim o godz. 19.30 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

11.       W porozumieniu ze Związkiem Polaków na Łotwie, Żołnierzami Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Łotewskiej i Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Rydze organizowana jest WIELKANOCNA ZBIÓRKA, celem wsparcia najuboższych Polaków mieszkających na Łotwie. Zbierane są: artykuły żywnościowe (z długim okresem przechowywania), środki higieny osobistej i chemia gospodarcza oraz przybory szkolne i zabawki. Akcja potrwa do 3 kwietnia, a pilotuje ją ks. Karol Biegluk, dawny wikariusz w Kosowie, a obecnie – Kapelan Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Łotewskiej.

            Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

12.       14 marca, we czwartek, w przychodni lekarskiej „Zdrowie” przy ul. Słonecznej w Kosowie Lackim odbędą się badania USG. Szczegóły - na tablicy ogłoszeń.

13.       Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca na miesiąc marzec:

            -o odrodzenie ducha jedności i solidarności w rodzinach, sąsiedztwie i całej Ojczyźnie;

            -o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników oraz dar roztropności dla spowiedników;

            -za podejmujących trud abstynencji.

 

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne na 24 lutego 2019 r.

7 NIEDZIELA ZWYKŁA

24 LUTEGO 2019

 

1.         1 marca – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach, w Chruszczewce i w Rytelach Wszołkach.

2.         Również, 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W związku z tym, zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.30, ofiarowaną przez Pana Senatora Waldemara Kraskę, aby modlić się w intencji tych, którzy walczyli o wolną Polskę. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się złożenie wieńców przy pomniku Żołnierzy Wyklętych, a o godz. 8.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zostanie otwarta wystawa pt. „W bandzie „Nocy” i „Sokolika”, poświęconej osobie Józefa Rostka ps. „Iskra” z Albinowa.

3.         2 marca – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

4.         3 marca – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie nabożeństwo eucharystyczne.

5.         Także, 3 marca, w niedzielę o godz. 15.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbędzie się koncert chóru Voci Cantati przy akompaniamencie zespołu Trochę Jazzu. W trakcie koncertu będą wykonywane piosenki Wojciecha Młynarskiego. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

6.         Spotkanie ministrantów we wtorek 26 lutego o godz. 16.00.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 63