13 NIEDZIELA ZWYKŁA

30 CZERWCA 2019

 

1. Decyzją Księdza Biskupa z dniem 1 lipca br., ks. Jarosław Wojasiński został mianowany proboszczem Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Niemyjach Nowych, a tym samym zwolniony z funkcji wikariusza Parafii Kosów Lacki. Składam najszczersze gratulacje! Bardzo serdecznie dziękuję Ks. Jarosławowi za kilkuletnią pracę w naszej parafii i życzę Bożego błogosławieństwa, owocnej posługi duszpasterskiej i wiele satysfakcji w nowej roli.

 

2. 3 lipca, we środę – święto św. Tomasza, apostoła.

 

3. 4 lipca – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

4. 5 lipca – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzająceW miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie nabożeństw pierwszopiątkowych w kaplicach.

 

5. 6 lipca, w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

 

6. Również, 6 lipca – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

 

7. 7 lipca - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

 

8. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc lipiec:

-aby osoby samotne spotykały się z życzliwością społeczeństwa,

-o pokój w naszych sercach, naszej Ojczyźnie i na świecie,

-o bezpieczeństwo dla wypoczywających na wakacjach i urlopach.

 

9. W dniach 27 – 28 lipca, pod hasłem: „Od Słowa do czynu w mocy Ducha Świętego na wzór św. Maksymiliana”, organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej. W programie przewidziane jest także nawiedzenie grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapisy, do 20 lipca, przyjmują Pani Joanna Omieciuch i Pani Maria Zalewska. Koszt wyjazdu wynosi ok. 50 zł. Zachęcamy wszystkich Rycerzy Niepokalanej, jak również chętnych parafian do wzięcia udziału w pielgrzymce.

 

10. Serdecznie dziękujemy Panom Dariuszowi i Januszowi Zakrzewskim, właścicielom Zakładów Mięsnych „Zakrzewscy”, za kwiaty do dekoracji kościoła.