Pożegnanie i imieniny ks. Romana

23 lutego, podczas Mszy św. nasza wspólnota oficjalnie pożegnała wikariusza ks. Romana Smuniewskiego, który posługiwał w naszej parafii przez 5 miesięcy, a od lutego został mianowany proboszczem w parafii Seroczyn. Była to także okazja, aby złożyć jednocześnie życzenia imieninowe. Ks. Romanowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w nowej parafii i podejmowaniu nowych obowiązków.

W modlitewnej łączności z Fatimą w intencji rodzin

W czwartek, 20 lutego nasza parafia włączyła się w światową akcję „Różaniec i adoracja na całym świecie w intencji rodzin”. Spotkanie rozpoczęło się w kościele modlitwą różańcową przed Najświętszym Sakramentem, poprowadzoną przez wspólnotę Rycerzy Niepokalanej. Zwieńczeniem tej modlitwy było zawierzenie rodzin Niepokalanej. Następnie podczas Mszy św. na ołtarzu Chrystusowym złożyliśmy wraz z główną intencją, wszystkie nasze troski i sprawy mając na względzie nasze rodziny. Korzystając z okazji że był to Tłusty Czwartek, spotkanie zakończyło się w salce na plebanii, w rodzinnej atmosferze. Przy tradycyjnym pączku i herbacie oglądaliśmy film „Cuda z nieba”. Dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej za podjęcie akcji i wszystkim za obecność i wspólną modlitwę.