Sakrament chrztu

Apelujemy do obecnych i przyszłych rodziców, by wybierali dla swych dzieci imiona i Patronów spośród Świętych i Błogosławionych Kościoła (przynajmniej jako drugie). Kandydatami na rodziców chrzestnych mogą być osoby ochrzczone i bierzmowane, mające przynajmniej 16 lat, prowadzące godne, chrześcijańskie życie, przystępujące regularnie do sakramentów świętych.

Przebywanie niektórych osób przez długi czas poza parafią sprawia, że nie mamy podstaw do wystawiania im zaświadczeń, skoro nie mamy żadnej wiedzy, czy ktoś jest faktycznie wierzącym i praktykującym katolikiem (potwierdzenie faktu chrztu czy bierzmowania to za mało, by kogoś dopuścić do zadań rodzica chrzestnego).

Oficjalna strona Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kosowie Lackim
Designed by olwebdesign.com

Dzisiejszych odwiedzin na stronie 50 : Poprzedniego dnia 54 : W tym tygodniu już 344 : Od początku miesiąca 1903 : Wszyskich razem 63086