7 NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

2 CZERWCA 2019

1. Dzisiaj, pod hasłem: „Dziękujemy za wielkich pasterzy - Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego”, obchodzimy 12.Święto Dziękczynienia.

W związku z tym, po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. 3 czerwca, w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, pierwszych męczenników afrykańskich (Uganda).

3. 5 czerwca, we środę – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

4. Również, 5 czerwca, we środę – 28.Rocznica utworzenia przez Papieża św. Jana Pawła II Diecezji Drohiczyńskiej.

5. 6 czerwca - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

6. 7 czerwca – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające.

7. 8 czerwca, w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

8. Także 8 czerwca, w sobotę, w Drohiczynie pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” będziemy obchodzili Dzień Wspólnoty Wspólnot ze św. Janem Pawłem II, upamiętniający 20.Rocznicę Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego w stolicy naszej diecezji. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. sprawowana na placu przy katedrze.

9. Również 8 czerwca w kościele św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim odbędzie się czuwanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

10. 9 czerwca, w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to jednocześnie zakończenie Okresu Wielkanocnego w Roku Liturgicznym.

11. Także 9 czerwca, w przyszłą niedzielę, w Sokołowie Podlaskim odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.