6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 MAJA 2019

1. W dniach 27 – 29 maja, od poniedziałku do środy – kwartalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

2. 29 maja, we środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

3. 31 maja, w piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia            kończymy odprawianie nabożeństw majowych.

4. Również, 31 maja, w piątek, rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. 1 czerwca, w sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika.

6. Także 1 czerwca – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

7.  Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie będą odbywały się po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta – po sumie.

Jednocześnie zachęcamy, do odprawiania tego nabożeństwa w kaplicach, przy krzyżach przydrożnych i w domach prywatnych.

8. 1 czerwca, w sobotę – Międzynarodowy Dzień Dziecka. Modlimy się w intencji dzieci.

9.  2 czerwca, w przyszłą niedzielę, 7 Niedzielę Wielkanocną – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

10. Również, 2 czerwca, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Dziękujemy za wielkich pasterzy - Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego”, będziemy obchodzili 12.Święto Dziękczynienia.

W związku z tym, po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

11. Także, 2 czerwca – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna.

12. Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc czerwiec:

-o wynagrodzenie Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi za grzechy bluźnierstwa;

-aby Polacy odnaleźli drogę do jedności;

-o siły duchowe dla prześladowanych chrześcijan.

13.  W przyszłą niedzielę, 2 czerwca o godz. 9.15 w kościele odbędzie się spotkanie wszystkich członków Kół Żywego Różańca z parafii.

14.  Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w oazach wakacyjnych Ruchu Światło-Życie. Szczegóły - na tablicy ogłoszeń.

15.  Informujemy, że pielgrzymi udający się na Jasną Górę, wyjeżdżają 31 maja o godz. 11.50 sprzed kościoła.