NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

9 CZERWCA 2019

1. Dzisiaj, za pobożne odmówienie lub odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego, można, pod zwykłymi warunkami, zyskać odpust zupełny. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.

2. Również, dzisiaj w Sokołowie Podlaskim odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

3. Jutro – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej Patronki Diecezji Drohiczyńskiej. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele - o godz. 8.00, o godz. 10.00 i o godz. 18.00, w kaplicach - o godz. 15.30.

4. Także, jutro – 20.Rocznica Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie. Tego dnia podczas uroczystej Mszy św. w katedrze drohiczyńskiej, o godz. 17.00, Ksiądz Biskup Senior Antoni Dydycz będzie obchodził 25.rocznicę sakry biskupiej.

Na godzinę 21.00 zapraszamy na czuwanie ze św. Janem Pawłem II przy krzyżu papieskim. Prosimy, aby zabrać ze sobą znicze, które po modlitwie ustawimy przy krzyżu. Niech będzie to nasze „światełko pamięci” o świętym Papieżu Polaku.

 Prosimy, aby 10 czerwca przyozdobić swoje domy flagami diecezjalnymi, papieskimi lub narodowymi.

5. 11 czerwca, we wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

6. 12 czerwca, we środę – wspomnienie świętych męczenników Antoniego Beszty-Borowskiego, Mieczysława Bohatkiewicza, Edwarda Grzymały, Władysława Maćkowiaka, Michała Woźniaka, prezbiterów, Marii Marty Kazimiery Wołowskiej, dziewicy i Towarzyszy. Wszyscy wymienieni są męczennikami II wojny światowej i pochodzili z terenu obecnej Diecezji Drohiczyńskiej.

7. 13 czerwca, we czwartek  – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

8.  Również, 13 czerwca, we czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora Kościoła. Jest to jednocześnie dzień imienin Księdza Biskupa Seniora Antoniego Dydycza.

9.  14 czerwca, w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

10.15 czerwca, w sobotę – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

11. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca – uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 Katolik, który od Środy Popielcowej do niedzieli Najświętszej Trójcy nie przyjmie Komunii św. popełnia grzech ciężki.

12. 14 czerwca, w piątek, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim o godz. 17.00, odbędzie się promocja książki Józefa Milika pt. „Mój pamiętnik”. Autor pochodził z Seroczyna. Był m. in. żołnierzem ochotnikiem, posłem na Sejm w okresie międzywojennym i działaczem ruchu narodowego. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.