2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 MARCA 2019

1.         Dzisiaj, pod hasłem: „Misjonarze mocą Ducha”, obchodzimy Niedzielę „Ad Gentes” (Do Ludów). Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W związku z tym, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia działalności misyjnej Kościoła.

2.         19 marca, we wtorek – uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitwy w intencji mężczyzn.

3.         W związku z koniecznością spowiedzi rekolekcyjnej w sąsiednich parafiach, w Prostyni i w Skibniewie, ulegną zmianom godziny odprawiania nabożeństw w piątek i sobotę. I tak, Droga Krzyżowa w najbliższy piątek rozpocznie się o godz. 15.15, a po niej zostanie odprawiona Msza św., natomiast Msza św. w sobotę wieczorem zostaje przeniesiona na godz. 16.00.

4.         24 marca, w przyszłą niedzielę – Narodowy Dzień Życia. Modlimy się o poszanowanie życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Podejmujemy też różnego rodzaju inicjatywy, których celem jest obrona życia. Jedną z takich form jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Zachęcamy do udziału w tej akcji. Szczegóły na ten temat można znaleźć na specjalnie przygotowanych ulotkach, znajdujących się na stoliku za ławkami. Chętnych prosimy, aby zabrać je do domów, zapoznać się z ich treścią, a tych, którzy zdecydują się na duchową adopcję - o ich wypełnienie i przyniesienie w najbliższą niedzielę do kościoła.

5.         Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę, 24 marca, przeznaczone będą na spłatę raty kredytu.