3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 MARCA 2019

1.         Dzisiaj – dzień wspomnienia Misjonarzy Męczenników.

2.         Również, dzisiaj – Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

3.         Jutro - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele o godz. 7.00, 10.00 i 17.00, w kaplicach o godz. 15.30

Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie życia od chwili poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Podejmujemy też różnego rodzaju inicjatywy, których celem jest obrona życia. Jedną z takich form jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Jeszcze raz zachęcamy do udziału w tej akcji. Szczegóły na ten temat można znaleźć na ulotkach, które znajdują się na stoliku za ławkami. Chętnych prosimy o zabranie ich do domów, zapoznanie się z ich treścią, a tych, którzy zdecydują się na duchową adopcję - o ich wypełnienie i przyniesienie jutro kościoła.

4.         W dniach 29 - 31 marca, od piątku do niedzieli, odbędą się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne.

Szczegółowy program rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

Spowiedź – w piątek i w sobotę.

Rekolekcjom będzie przewodniczył Ks. prał. prof. Tadeusz Syczewski, Wikariusz Generalny Diecezji Drohiczyńskiej i Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach, aby poprzez modlitwę, sakrament pojednania i pełny udział we Mszy św., właściwie przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

28 marca, we czwartek, rozpoczną się rekolekcje szkolne, które potrwają do piątku. Przez pierwsze dwa dni, dzieci i młodzież będą mieli swój własny program, a w sobotę i w niedzielę - uczestniczą w rekolekcjach parafialnych.

Również, w związku z rekolekcjami, a co się z tym wiąże, dużą ilością osób korzystających z sakramentu pojednania, informujemy, że czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej rozpoczyna się w Środę Popielcową i trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (czyli w bieżącym roku od 6 marca do 16 czerwca). Przystąpienie, więc do spowiedzi i Komunii św. w czasie rekolekcji, będzie wypełnieniem jednego z Przykazań Kościelnych.

5.         W nocy, z soboty na niedzielę, z 30 na 31 marca, przechodzimy na czas letni. Prosimy, wziąć to pod uwagę, planując udział we Mszy św.

6.         Na 12 kwietnia, na piątek, planowane są odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy, aby do 10 kwietnia zgłaszać chętnych, którzy przed świętami chcieliby przyjąć sakramenty święte.

7.         Gorąco zachęcamy do zrobienia, przed Wielkanocą, porządków na cmentarzu, na grobach najbliższych. Niech będzie to wyrazem naszej wiary w zmartwychwstanie i szacunku wobec zmarłych.

8.         Z dużym wyprzedzeniem informujemy, że uroczystość I Komunii św. w roku 2020, w naszej parafii odbędzie się 24 maja o godz. 10.00.

9.         Można jeszcze nabyć czekoladowe baranki wielkanocne. Dochód uzyskany z ich sprzedaży, będzie przeznaczony przez „Caritas” Diecezji Drohiczyńskiej na dożywianie dzieci z biednych rodzin. Baranki są w cenie 5 zł/szt.

10.       Przypominamy, że w porozumieniu ze Związkiem Polaków na Łotwie, Żołnierzami Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Łotewskiej i Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Rydze organizowana jest WIELKANOCNA ZBIÓRKA, celem wsparcia najuboższych Polaków mieszkających na Łotwie. Zbierane są: artykuły żywnościowe (z długim okresem przechowywania), środki higieny osobistej i chemia gospodarcza oraz przybory szkolne i zabawki. Akcja potrwa do 3 kwietnia, a pilotuje ją ks. Karol Biegluk, dawny wikariusz w Kosowie, a obecnie – Kapelan Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Łotewskiej. Przygotowane artykuły dostarczamy na plebanię.

11.       31 marca, w przyszłą niedzielę przy kościele, odbędzie się zbiórka na protezę ręki dla Łukasza Wyszomierskiego.

12.       Także, w przyszłą niedzielę, 31 marca po Mszach św. o godz. 10.00 i o godz. 12.00 uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim będą rozprowadzać karty, ozdoby i babeczki świąteczne. Dochód z tej akcji przeznaczony będzie na cele charytatywne, a przede wszystkim na pokrycie kosztów tzw. „adopcji na odległość” Mary Grace z Filipin. Dziewczynka jest podopieczną szkoły od czerwca 2017 r. Dzięki comiesięcznym wpłatom uczęszcza do szkoły prowadzonej przez siostry urszulanki, a jej rodzina otrzymuje pomoc materialną w postaci produktów spożywczych.

13.       Spotkanie kandydatów do bierzmowania, we wtorek i środę, o godz. 14.45.