1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 MARCA 2019

1.         13 marca, we środę - 6.Rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Pamiętajmy, w tym dniu, o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.

2.         17 marca, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Misjonarze mocą Ducha”, będziemy obchodzili Niedzielę „Ad Gentes” (Do Ludów). Będzie to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W związku z tym, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia działalności misyjnej Kościoła.

3.         W zakrystii można nabyć czekoladowe baranki wielkanocne. Dochód uzyskany z ich sprzedaży, będzie przeznaczony przez „Caritas” Diecezji Drohiczyńskiej na dożywianie dzieci z biednych rodzin. Baranki są w cenie 5 zł/szt.

4.         W porozumieniu ze Związkiem Polaków na Łotwie, Żołnierzami Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Łotewskiej i Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Rydze organizowana jest WIELKANOCNA ZBIÓRKA, celem wsparcia najuboższych Polaków mieszkających na Łotwie. Zbierane są: artykuły żywnościowe (z długim okresem przechowywania), środki higieny osobistej i chemia gospodarcza oraz przybory szkolne i zabawki. Akcja potrwa do 3 kwietnia, a pilotuje ją ks. Karol Biegluk, dawny wikariusz w Kosowie, a obecnie – Kapelan Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Łotewskiej.

Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.