ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

13 STYCZNIA 2019

1.                     Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

- 14 stycznia, poniedziałek:

-od godz.   9.00: Żochy (2 księży);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Radosna i Słoneczna (1 ksiądz);

- 15 stycznia, wtorek:

-od godz.   9.00: Stary Ratyniec (1 ksiądz);

-od godz. 15.00: Kosów - ul. Kościelna i Sportowa  - blok (2 księży);

- 16 stycznia, środa:

-od godz.   9.00: Nowy Ratyniec (1 ksiądz);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Wolności i przyległe (1 ksiądz);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Towarowa, Nadrzeczna, Energetyczna (1 ksiądz);

- 17 stycznia, czwartek:

-od godz.   9.00: Dębe (1 ksiądz);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Nurska i Targowa (2 księży);

- 18 stycznia, piątek:

od godz.   9.00: Tosie (1 ksiądz), Krupy (1 ksiądz), Jakubiki (1 ksiądz);

- 19 stycznia, sobota:

-od godz. 9.00: Kosów – ul. Młynarska i Kosów-Hulidów (2 księży);

-od godz. 9.00: Kosów–Sitne: ul. Długa, Spacerowa, Węgrowska i                         przyległe (1 ksiądz)

Cały program kolędy znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

2.        16 stycznia, we środę po Mszy św. wieczornej, Akcja Katolicka zaprasza na czuwanie w łączności ze św. Janem Pawłem II.

3.         17 stycznia, we czwartek – wspomnienie św. Antoniego, opata.

4.         Również, 17 stycznia, we czwartek, pod hasłem: „Nie przychodzę, żeby zatracać” (Oz 11, 9), w Kościele katolickim w Polsce obchodzony będzie XXII Dzień Judaizmu. Będziemy modlili się w intencji dialogu i pojednania katolicko - żydowskiego.

5.         W dniach 18 – 25 stycznia, pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16, 20), będziemy obchodzili Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

6.         19 stycznia, w sobotę – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

7.         Także, 19 stycznia, w sobotę – dzień imienin ks. Mariusza Symanika.

8.         Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki  zaprasza i zachęca  mieszkańców gminy Kosów Lacki do  wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach , które będą realizowane w ramach projektu ,,Ja w Internecie” ze wsparciem                                      z Funduszy Europejskich ,,Polska Cyfrowa”.

Szkolenia realizowane będą  w okresie od lutego do końca lipca 2019 r.

Podstawowym celem szkoleń jest uzyskanie przez uczestników umiejętności obsługi sprzętu komputerowego oraz korzystania z szerokiej gamy możliwości jakie daje umiejętność sprawnego posługiwania się narzędziami elektronicznymi i Internetem .

Warunkiem udziału w projekcie jest ukończone 25 lat.

Szczegóły na ten temat można znaleźć na tablicy ogłoszeń lub na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy.