UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO,

czyli TRZECH KRÓLI

6 STYCZNIA 2019

1.                     Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

- 7 stycznia, poniedziałek:

-od godz.   9.00: Guty (2 księży);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Wiejska, Parkowa, Graniczna, Mazowiecka (1 ksiądz);

- 8 stycznia, wtorek:

-od godz.   9.00: Zawady (1 ksiądz);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Polna i przyległe (2 księży);

- 9 stycznia, środa:

-od godz.    9.00: Zaleś (1 ksiądz);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Leśna (1 ksiądz); Małkińska, Mostowa i Piaskowa (1 ksiądz)

- 10 stycznia, czwartek:

-od godz.   9.00: Grądy (1 ksiądz);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Gutowska i Boczna (2 księży);

- 11 stycznia, piątek:

-od godz.  9.00: Chruszczewka (2 księży);

-od godz.  9.00: Rytele Wszołki (1 ksiądz);

- 12 stycznia, sobota:

-od godz.  9.00: Kosów – ul. Nowa (2 księży);

-od godz.  9.00: Albinów i część ul. Leśnej (1 ksiądz);

- 13 stycznia, niedziela:

-od godz. 13.30: Henrysin (1 ksiądz).

Cały program kolędy znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

2.        10 stycznia, we czwartek, w katedrze drohiczyńskiej – uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Modlimy się w intencji naszej diecezji i Księdza Biskupa.

3.         W najbliższą niedzielę, 13 stycznia - Święto Chrztu Pańskiego. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej za łaskę chrztu św., za kapłana, który go udzielił, za rodziców i rodziców chrzestnych. Jednocześnie, jest to dobra okazja do przypomnienia sobie zobowiązań wypływających z przyjęcia tego sakramentu dla ochrzczonych, ich rodziców i rodziców chrzestnych.

W niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna Okres Zwykły.

4.         Rozpoczął się kolejny kwartał prenumeraty tygodnika „Niedziela”. W tej sytuacji prosimy czytelników o dokonywanie wpłat na następny okres. Koszt prenumeraty kwartalnej wynosi 100 zł. Jednocześnie chcemy uporządkować sprawy czytelnictwa „Niedzieli”. Prosimy, aby osoby, które chcą zrezygnować z prenumeraty, jasno to określiły. Zachęcamy też innych do lektury, która może stać się bardzo ważnym elementem formacji religijnej.

5.         Podsumowanie 2018 r. (posługi):

- sakrament chrztu św.: 48

- sakrament małżeństwa: 32