33 NIEDZIELA ZWYKŁA

18 LISTOPADA 2018

 

 

1.         Pan Organista roznosi opłatki. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący: poniedziałek – Albinów i kolonie, Tosie, wtorek – Telaki kolonie, środa – Telaki wieś, czwartek – Łomna i Zaleś, piątek – Ratyniec Stary i Nowy, sobota – Nowa Wieś i Grądy.

            Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

2.         Przypominamy, że różaniec z „wypominkami” w poniedziałek rozpoczyna się o godz. 16.15, o 16.45 odprawiana jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po nowennie – Msza św.

 

3.         20 listopada, we wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

 

4.         21 listopada, we środę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

 

5.         22 listopada, we czwartek – liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Modlimy się w intencji organistów, kantorów, chórów kościelnych, scholi i kościelnych zespołów muzycznych.

                        Zapraszamy, we środę, 22 listopada, na Mszę św. o godz. 17.00, dzieci i młodzież należących do scholii oraz członków chóru parafialnego, a po Mszy św. - na spotkanie i poczęstunek w sali parafialnej.

 

6.         24 listopada, w sobotę – wspomnienie świętych Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy, męczenników wietnamskich.

 

7.         Również, 24 listopada, w sobotę o godz. 10.30 – zbiórka ministrancka.

 

8.         W przyszłą niedzielę, 25 listopada, ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego - uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

 

9.         Również, 25 listopada, w przyszłą niedzielę – wspomnienie dowolne św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Jest to patronalne święto kolejarzy. Zapraszamy wszystkich kolejarzy na Mszę św. o godz. 10.00, która będzie sprawowana w ich intencji.

 

10.       Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, przeznaczone będą na spłatę raty kredytu.

 

11.       Także, w przyszłą niedzielę, 25 listopada o godz. 15.00, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się „Pokaz Talentów”, w którym wystąpią dzieci i młodzież z Gminy Kosów Lacki. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

 

 

12.                   Caritas Diecezji Drohiczyńskiej organizuje akcję „Od serca”. Polega ona na tym, aby dzisiaj pobrać (przy wyjściu z kościoła) ekologiczne torby i zgodnie z instrukcją znajdującą się na nich, wypełnić je artykułami spożywczymi i środkami czystości. Tak przygotowane torby należy przynieść na plebanię do niedzieli, 2 grudnia. Następnie z produktów, które zostaną przekazane, przygotowane będą paczki świąteczne dla osób ubogich i chorych. Niech ten gest miłosierdzia będzie żywym świadectwem naszej wrażliwości (dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich).

 

13.       1 grudnia, w sobotę, organizowany jest wyjazd autokarowy do Torunia na obchody 27.Rocznicy powstania Radia Maryja. Prosimy, aby w tej sprawie zgłaszać się do Pani Barbary Niemiry lub Pana Dariusza Szymańczuka.

 

14.       W sobotę o godz.10.30 spotkanie ministrantów.