34 NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

25 LISTOPADA 2018

 

 

1.         Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, którą dzisiaj obchodzimy, jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

 

2.         Przypominamy, że również dzisiaj o godz. 15.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się „Pokaz Talentów”, w którym wystąpią dzieci i młodzież z Gminy Kosów Lacki. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

 

3.         Porządek roznoszenia opłatków w najbliższym tygodniu będzie następujący: poniedziałek (od godz. 13.00) – Henrysin, Zawady i Olszew, wtorek (od godz. 13.00) – Telaki wieś, środa – Telaki kolonie, czwartek – Rytele Wszołki i Jakubiki, piątek – Kosów Lacki kolonie, Tosie i Krupy, sobota – Kosów Lacki-Sitne: ul. Armii Krajowej, ul. Węgrowska, ul. Spacerowa i ul. Wiatraczna.

            Program może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

4.         30 listopada, w piątek – święto św. Andrzeja Apostoła.

 

5.         1 grudnia – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

 

6.         Przypominamy, że 1 grudnia, w sobotę, organizowany jest wyjazd autokarowy do Torunia na obchody 27.Rocznicy powstania Radia Maryja. Prosimy, aby w tej sprawie zgłaszać się do Pani Barbary Niemiry lub Pana Dariusza Szymańczuka.

 

7.         W najbliższą niedzielę, 2 grudnia, rozpoczyna się Adwent. Jest to jednocześnie początek nowego Roku Liturgicznego.

 

8.         Także, 2 grudnia - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne.

 

9.         Również, 2 grudnia, w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbędzie się wieczór autorki Pani Katarzyny J. Kowalskiej, która będzie promować swoją książkę pt. „Polski EL GRECO”. W spotkaniu najprawdopodobniej będzie również uczestniczyć odkrywczyni obrazu El Greca w Kosowie Lackim, Pani Izabella Galicka. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

 

10.       Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca na miesiąc grudzień:

            -o pokój w naszej Ojczyźnie i na całym świecie;

            -o wypełnienie Ślubów Jasnogórskich;

            -o światło dla błądzących i zagubionych w wierze Polaków.