31 NIEDZIELA ZWYKŁA

4 LISTOPADA 2018

 

 

1.         9 listopada, w piątek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 

2.         10 listopada, w sobotę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

3.         Również, 10 listopada, w sobotę o godz. 15.00 w sali parafialnej – spotkanie scholi. Zapraszamy na nie także nowych członków, dzieci i młodzież, którzy chcieliby śpiewem chwalić Pana!

 

4.         Także, 10 listopada, w sobotę odbędzie się ogólnopolskie czuwanie modlitewne z racji 100.Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy, także do naszej świątyni parafialnej, po Mszy św. wieczornej Rycerstwo Niepokalanej, Członków Kół Żywego Różańca i wszystkich chętnych Parafian na modlitwę dziękczynno-błagalną w intencji Ojczyzny. Czuwanie zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

           

5.         11 listopada, w przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili 100.Rocznicę odzyskania przez Polskę nieodległości. Program uroczystości będzie następujący:

            -godz. 11.45 – wprowadzenie pocztów sztandarowych do kościoła;

            -godz. 12.00 – odśpiewanie Hymnu Narodowego (w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”);

            -godz. 12.05 – uroczysta Msza św. dziękczynna;

            -godz. 13.00 – koncert „Wyśpiewać 100 lat niepodległości”, prowadzony przez Macieja Miecznikowskiego, znanego muzyka, piosenkarza (zespoły Leszcze, Pudelsi) i prezentera telewizyjnego;

            -godz. 17.45 – uroczystości przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego;

            -godz. 18.15 – festyn przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

            Na zakończenie obchodów – fajerwerki na 100.lecie Niepodległej.

            Szczegóły – na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

 

W związku z tym, informujemy, że liturgia chrzcielna w najbliższą niedzielę odbędzie się na Mszy św. o godz. 10.00.

Z racji na konieczność wcześniejszego rozstawienia sprzętu na koncert, w przyszłą niedzielę przed sumą, nie będzie modlitwy „wypominkowej”.

 

6.         Jeszcze raz informujemy, że w dniach 16 – 18 listopada w Siemiatyczach odbędą się rekolekcje członków Wspólnot Maryjnych i Żywego Różańca. Koszt – 115 zł. Zapisy, do 10 listopada, przyjmuje Pani Maria Zalewska. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w rekolekcjach.

 

7.         Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi Godlewskiemu z Kosowa za dokonanie przeróbek w ostatnich ławkach w kościele.

 

8.         Na placu przy kościele została ustawiona toaleta przenośna (przy starej toalecie), wydzierżawiona przez parafię. Będzie ona stała do czasu wybudowania nowej stacjonarnej toalety.

 

9.         Zwracamy się z serdeczną prośbą do osób, które w najbliższym czasie będą robiły poświąteczne porządki na cmentarzu, aby segregować śmieci. Prosimy, aby do kontenerów wrzucać tylko odpady z tworzyw sztucznych (plastiki, szkło, itp.). W tym tygodniu przy kontenerach zostaną wyznaczone miejsca, gdzie należy składać odpady naturalne. Prosimy także, aby plastikowe donice po kwiatach wrzucać do kontenerów. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie!

            W duchu odpowiedzialności za porządek na cmentarzu starajmy się kulturalnie, delikatnie zwracać uwagę tym, którzy nie stosują się do powyższych próśb, być może dlatego, że o nich nie wiedzą.