28 PAŹDZIERNIKA 2018

1.         Dzisiaj, w kościołach poświęconych (konsekrowanych) – uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Nasz kościół parafialny został poświęcony 9 listopada 1952 r. przez bp. Ignacego Świrskiego. Dziękujmy Panu Bogu za fundatorów i budowniczych naszej świątyni. Módlmy się za kapłanów i wiernych tworzących wspólnotę parafialną.

2.         Również, dzisiaj przeżywamy 10.Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przez naszą modlitwę, post, przyjmowanie trudnych doświadczeń i ofiary wspieramy chrześcijan prześladowanych za wiarę na całym świecie. W tym roku wyrazy naszej solidarności kierujemy pod adresem chrześcijan w Pakistanie. Z tej racji, po Mszach św., zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Kościoła w tym kraju.

3.         Przypominamy, że także dzisiaj o godz. 15.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie z liderami grup parafialnych (Akcja Katolicka, Biel procesyjna, Chór, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Koła Żywego Różańca, Służba liturgiczna, Parafialny Zespół Caritas, Rycerstwo Niepokalanej i inne, jeżeli są). Serdecznie zapraszamy.

4.         1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych.

Porządek nabożeństw będzie następujący:

-w kościele – Msza św. o godz. 8.00 i o godz. 10.00;

-na cmentarzu: o godz. 11.00 – wspólna modlitwa „wypominkowa”, o godz. 11.30 – procesja z modlitwami w intencji zmarłych i o godz. 12.00 – Msza św. w kaplicy cmentarnej.

Po Mszy św. księża poświęcą pomniki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele duszpasterskie.

-o godz. 16.00 – różaniec na cmentarzu w intencji zmarłych.

Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00!

5.         1 listopada, to także – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

6.         2 listopada, w piątek - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 17.00. Od godz. 9.30 – modlitwa „wypominkowa”, a po Mszy św. o godz. 10.00 – procesja wokół kościoła z modlitwami w intencji zmarłych.

2 listopada, to także pierwszy piątek miesiąca. W związku z tym o godz. 15.30 zostaną odprawione Msze św. w kaplicach, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo pierwszopiątkowe.

Na mocy dyspensy Biskupa Drohiczyńskiego w najbliższy piątek, 2 listopada nie obowiązuje post.

7.         W czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, czyli od 1 do 8 listopada będziemy zbierać się wspólnie na cmentarzu parafialnym o godz. 16.00 (początek przy kaplicy), aby modlić się w intencji naszych zmarłych.

8.                     Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego można uzyskać, pod zwykłymi warunkami:

-odpust zupełny w dniach 1 - 8 listopada,

-odpust cząstkowy w pozostałe dni roku.

Odpust możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych.

9.         Można jeszcze składać kartki „wypominkowe”. Za naszych zmarłych polecanych miłosierdziu Bożemu w „wypominkach” będziemy się modlić: 1 listopada - o godz. 11.00 (na cmentarzu), 2 listopada o godz. 9.30 (w kościele), od 3 do 8 listopada – w czasie różańca na cmentarzu i od 9 do 30 listopada (w kościele) – codziennie od godz. 16.30 (w dni powszednie) i od godz. 9.30 (w niedziele). Zostaną też za nich odprawione Msze św.: 1 listopada, w każdy I czwartek miesiąca i w czasie rekolekcji.

10.       3 listopada – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

11.       Również, 3 listopada, w sobotę o godz. 15.00 w sali parafialnej – spotkanie scholi. Zapraszamy na nie także nowych członków, dzieci i młodzież, którzy chcieliby śpiewem chwalić Pana!

12.       4 listopada – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne.

13.       Informujemy, że najbliższa uroczysta liturgia chrzcielna będzie miała miejsce 11 listopada o godz. 10.00. O godz. 12.00 odbędą się w naszym kościele uroczystości związane z 100.Rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

14.       Jeszcze raz zwracamy się do wszystkich, którzy robią porządki na cmentarzu. Prosimy, aby segregować śmieci. Do kontenerów wrzucamy tylko odpady sztuczne (plastiki, znicze itp.). Prosimy, nie wrzucać do kontenerów worków z liśćmi. Prosimy także, aby nie sprzątać grobów w niedziele.

Jednocześnie informujemy, że na cmentarzu, na nowej części została ustawiona toaleta.

15.       Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy porządkowali zapomniane i zaniedbane groby. W sposób szczególny, dziękujemy nauczycielom, pracownikom i uczniom naszych szkół, którzy każdego roku podejmują się tego zadania.

16.       Można jeszcze nabyć znicze nagrobne. Jest to doroczna akcja „Caritas”, z której dochód przeznaczony jest na dzieła charytatywne. W bieżącym roku rozprowadzane są znicze w cenie 5 zł/szt.

17.       Dziękujemy, nowożeńcom Monice Krasnodębskiej i Mariuszowi Majewskiemu oraz Iwonie Kryszczuk i Mariuszowi Paubie za kwiaty do dekoracji kościoła.

18.       Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca na miesiąc listopad:

-za Ojczyznę;

-o zachowanie wartości chrześcijańskich przez Naród Polski;

-za zmarłych biskupów, kapłanów i członków wspólnot maryjnych.

19.       W dniach 16 – 18 listopada w Siemiatyczach odbędą się rekolekcje członków Wspólnot Maryjnych i Żywego Różańca. Koszt – 115 zł. Zapisy, do 10 listopada, przyjmuje Pani Maria Zalewska. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w rekolekcjach.