24 NIEDZIELA ZWYKŁA

16 WRZEŚNIA 2018

 

1.         Dzisiaj, pod hasłem: «Prawda was wyzwoli» (J 8, 32). Fake news a dziennikarstwo pokoju”  obchodzimy 52.Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą wspieramy wszystkie media, aby troszczyły się o przekaz prawdy, były rzetelne i obiektywne. W sposób szczególny pamiętamy o mediach katolickich, a wśród nich o Radiu Maryja, Radiu Podlasie, Telewizji TRWAM i tygodniku „Niedziela”.

            Przy tej okazji zachęcamy do prenumeraty „Niedzieli”, gdzie m. in. w specjalnej wkładce podlaskiej znajdziemy aktualne wiadomości z życia diecezji.

            Z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.

 

2.         17 września, w poniedziałek, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę, obchodzimy Dzień Sybiraka. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji ofiar systemu komunistycznego.

 

3.         18 września, we wtorek - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Z tej okazji, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, dzieci i młodzież, aby uczcić swego Patrona. Zachęcamy też do korzystania z sakramentu pojednania, szczególnie tych, którzy tego nie uczynili na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.

            W bieżącym roku mija 450 lat od śmierci św. Stanisława, z tej racji Episkopat Polski ogłosił ten rok w naszej Ojczyźnie - Rokiem św. Stanisława Kostki.

 

4.         20 września, we czwartek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

 

5.         Również, 20 września, we czwartek, w Kosowie Lackim odbędzie się konferencja „Podlaskie drogi do Niepodległości”. Spotkanie rozpocznie się w miejscowym kościele Mszą św. o godz. 9.30, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Antoniego Dydycza, a następnie, od godz. 10.30, będzie kontynuowane w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

 

6.         21 września, w piątek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

 

7.         22 września, w sobotę, w Drohiczynie odbędzie się Dzień Pastoralny. Na spotkanie zaproszeni są: członkowie Rady Duszpasterskiej, alumni WSD, katecheci świeccy, przedstawiciele wspólnot zakonnych oraz stowarzyszeń, ruchów religijnych i służby liturgicznej.

 

8.         W niedzielę za tydzień, 23 września, po Mszy Św. o 12.00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. 

 

9.         Zapraszamy na rekolekcje „STADION MŁODYCH”, które odbędą się 6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie. Spotkanie skierowane jest głównie do młodych, ale zaproszony jest każdy, kto chce we wspólnocie Kościoła modlić się i wielbić Boga. W planie znajduje się Msza św., adoracja, konferencje ciekawych mówców, koncerty i niespodzianki dla uczestników. Więcej informacji na stronie stadionmłodych.eu oraz na plakacie w gablotce. Chętnych prosimy o kontakt z Panią Joanną Dłużniewską.

 

10.       Dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza do skansenu w dniu 23 września (niedziela) na godz. 11.00, na imprezę folklorystyczną pod nazwą „Jesień w polu i zagrodzie”.

 

11.       Serdecznie dziękujemy Pani Marii Zalewskiej i Rycerstwu Niepokalanej za kwiaty do dekoracji kościoła.