25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 23 WRZEŚNIA 2018

 

1.         Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.00, w kościele, odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Referat na temat „Rola rodziny w procesie wychowania w ujęciu Jana Pawła II” wygłosi ks. dr Mariusz Szymanik.

 

2.         25 września, we wtorek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa.

 

3.         27 września, we czwartek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera.

 

4.         28 września, w piątek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

           

5.         29 września, w sobotę -  święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

6.         29 września, w sobotę, o godz. 9.30 spowiedź uczniów klas III Gimnazjum przed Sakramentem Bierzmowania, który zostanie udzielony 2 października na Mszy Św. o godz. 17.00.

 

7.         We środę po Mszy Św. wieczornej spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.        

 

8.         Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę, 30 września, przeznaczone będą na spłatę raty kredytu.

            Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie zostanie przedstawione sprawozdanie na temat sytuacji finansowej parafii.

 

9.         W dniach 24 września – 23 października, poza parafią, będzie sprawowana Msza św. gregoriańska za śp. Franciszka Sikorskiego. Mszę św. będzie odprawiał ks. kan. dr Krzysztof Mielnicki z Drohiczyna.

            Jednocześnie informujemy, że dnia 30 września zostanie odprawiona ostatnia Msza św., z serii Mszy św. gregoriańskich, za śp. Annę Domagałę. Tę gregoriankę, poza parafią, sprawuje ks. Marcin Gołębiewski z Drohiczyna.

 

10.       Dziękujemy Nowożeńcom: Państwu: Marcie Grzeszczuk i Alanowi Moczuło, Katarzynie Maliszewskiej i Adrianowi Nasiłowskiemu oraz Sylwii Wróbel i Marcinowi Oleszczukowi za kwiaty do dekoracji świątyni.

 

11.       Zbliża się czas nabożeństwa adoracyjnego (tzw. 40-godzinnego). Zgodnie z dawnym zwyczajem dekorowania z tej okazji kościoła kwiatami przez parafian, prosimy w tym roku o taką posługę – w porozumieniu z P. Kościelnym – mieszkańców ulic:  Polnej i przyległych, Nowej, Gutowskiej, Bocznej, Piaskowej, Leśnej, Małkińskiej, Mostowej i Kościelnej.