23 NIEDZIELA ZWYKŁA

9 WRZEŚNIA 2018

 

1.         Dzisiaj, pod hasłem: „W poszukiwaniu drogi”, rozpoczął się VIII Tydzień Wychowania w Polsce. Zachęcamy wszystkich do refleksji na ten temat, modlitwy w tej intencji, jak również zaangażowania w to, jakże ważne dzieło.

 

2.         W dniach 12, 14 i 15 września – kwartałowe dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

 

3.         13 września, we czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła.

 

4.         Również, 13 września, we czwartek, po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

 

5.         14 września, w piątek - święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Jest to jednocześnie Diecezjalny Dzień Młodzieży na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach.          Zachęcamy młodzież do udziału w tym spotkaniu.

            Na mocy dyspensy Biskupa Drohiczyńskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

 

6.         15 września, w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 

7.         W przyszłą niedzielę, 16 września, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.

 

8.         Przypominamy, że w dniach 20 – 27 października odbędzie się pielgrzymka do Medjugorie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń. Zainteresowani, proszeni są o zgłaszanie się do Ks. Mariusza.

 

9.         Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki zaprasza na spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Środowiska dotyczące programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego istnieje możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien, czy też wymianę starego, wysokoemisyjnego kotła grzewczego. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 10 września, o godz. 10.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim.

 

10.       Firma OPTO-MARZENIE zaprasza 18  września, w godz. 16.00 – 17.00, do Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim, na bezpłatne komputerowe badanie wady wzroku. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na plakacie, na tablicy ogłoszeń.