34. NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopada 2017 r.

 

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace wykonane na parkingu. Zawsze można złożyć swój dar w kancelarii parafialnej.

 

2. We czwartek kończymy wspólny Różaniec za zmarłych. Będzie on odmówiony w ramach Godziny świętej (o 16.30).Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Różaniec codziennie - od grudnia do września - na pół godziny przed wieczorną mszą.

 

3. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i I sobotę miesiąca. We czwartek Godzina Święta (od 16.00 do 17.00).Następna niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po sumie – wspólne uwielbienie Najśw. Sakramentu.

 

4. Następna niedziela jest 1. niedzielą Adwentu. Prosimy, by dzieci - wzorem ubiegłych lat - przygotowały lampiony (jak najpiękniejsze!), z którymi będą przychodzić na Roraty.

 

5. We środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

 

6. Od następnej niedzieli będą dostępne świece na stół wigilijny – w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

7. Caritas organizuje akcję Od serca. Dzisiaj zostaną rozdane ekologiczne torby, do których można będzie włożyć żywność i środki czystości. Przyniesiemy je do przedsionka kościoła w następną niedzielę. Zawartość w połowie trafi do Caritas diecezjalnej, w połowie zaś zostanie wykorzystana na przygotowanie paczek dla potrzebujących rodzin w parafii.

 

8. Nasza Parafia podjęła po raz kolejny akcję Zostań Aniołem. Od 24 listopada do 3 grudnia w lokalnych sklepach wystawione są kosze, do których można wkładać produkty spożywcze, zabawki, artykuły chemii gospodarczej i inny asortyment. Paczki utworzone z tych darów dotrą przed Świętami do potrzebujących. Dziękujemy placówkom handlowym, które w tej akcji biorą czynny udział.

 

9. Pan Organista będzie w tym tygodniu roznosił opłatki (od godz. 9.00):

- poniedziałek - Nowa Wieś, Grądy i Olszew,

- wtorek (od 13.00) - Henrysin i Zawady,

- środa             -  Rytele-Wszołki i Jakubiki,

- czwartek       - kolonie Kosów Lacki, Tosie i Krupy,

- piątek            - Sitne, ul. Armii Krajowej, Węgrowska, Spacerowa, Wiatraczna i przyległe,

- sobota           - ul. Młynarska, blok przy ul. Sportowej, Parkowa, Wiejska i Mazowiecka.

 

10. Bóg zapłać za ofiary na Seminarium (w ramach zbiórki jesiennej): Osiedle „Leśne” (ul. Leśna, Piaskowa, Małkińska, Gutowska i przyległe) – 780 zł.

 

11. Dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza w dniach 2 i 3 grudnia 2017 r. na XXXVII Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego. Prezentowane będą m.in. mazowiecko-podlaskie ligawki, góralskie trombity i kaszubskie bazuny. Szczegóły na stronie www.muzeumrolnictwa.pl.