1. NIEDZIELA ADWENTU

3 grudnia 2017 r.

 

1. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Zapraszamy na Roraty - w każdą środę i sobotę o godz. 6.45, a we czwartki o godz. 17.00. Przed III niedzielą Adwentu (15-17 grudnia) przeżyjemy nasze parafialne rekolekcje.

 

2. W piątek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w kościele o 6.45, 10.00 i 17.00, w kaplicach równolegle o 15.30.Jest to święto patronalne Rycerstwa Niepokalanej. Odpust w Ceranowie.

 

3. W najbliższą niedzielę (10.12) będziemy modlić się za Kościół na Wschodzie; będą też zbierane do puszek ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

 

5. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na grudzień:

- o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie,

- o Polskę wierną Krzyżowi i Ewangelii,

- o obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

6. Prosimy o zgłaszanie chorych, których mamy odwiedzić z sakramentami. Podajemy: imię i nazwisko chorego, jego wiek i adres. Planujemy, że 12 grudnia (we wtorek) od 15.00 kapłan dotrze do chorych w Kosowie Lackim, a13 grudnia (we środę) od 8.30 – do chorych na wsi.

 

7. Zachęcamy do włączenia się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przez zakup świec na stół wigilijny (zależnie od wielkości: po 15 zł, 10 zł i 5 zł).Hasłem tegorocznej akcji jest zdanie: Miłosierdzie jest jedno. Przy okazji można jeszcze nabyć (5 zł/egz.) wydany przez drohiczyńskie Seminarium kalendarz ścienny na 2018 rok.

 

8. Bóg zapłać za ofiary na parking złożone na tacę oraz w kancelarii parafialnej – 700 zł.

 

9. Pan Organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki w Kosowie Lackim:

- poniedziałek - od 9.00: ul. Szkolna, Kolejowa, Energetyczna i Towarowa,

- wtorek          - od 9.00: ul. Polna i Gutowska i Boczna,

- środa             - od 9.00: ul. Nowa,

- czwartek       - od 9.00: ul. Kościelna, Leśna, Piaskowa i Małkińska,

- piątek            - od 11.30: ul. Nurska i Radosna,

- sobota           - od 9.00: ul. Wolności i przyległe, Słoneczna i Sadowa.

W następny poniedziałek: ul. Pańska.

 

10. Caritas – akcja Od serca: przyniesione dary składamy w przedsionku kościoła. Połowa trafi jutro do Caritas diecezjalnej, druga połowa zaś zostanie wykorzystana na przygotowanie paczek dla potrzebujących rodzin w naszej parafii. Kto się spóźnił z przygotowaniem, może jeszcze jutro przed 12.00 dostarczyć przygotowane produkty do sali parafialnej na plebanii.

 

11. Kończy się dzisiaj parafialna akcja zbierania produktów w kosowskich sklepach (Zostań Aniołem). Dziękujemy bardzo właścicielom i pracownikom placówek handlowych za umożliwienie tej zbiórki. Paczki wkrótce dotrą do osób najbardziej potrzebujących.