UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 listopada 2017 r.

 

1. Dzisiaj – w uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. w kościele o 8.00 i 10.00 (nie ma mszy wieczornej); na cmentarzu: o 11.00 – wspólna modlitwa wypominkowa, o 11.30 – procesja żałobna z modlitwami za naszych Zmarłych, o 12.00 – Msza św. przed kaplicą.

Po Mszy św. księża poświęcą pomniki (ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele duszpasterskie). O 16.00 – Różaniec za zmarłych (na cmentarzu).

 

2. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. o 7.00, 8.00, 10.00 i 17.00.Od 9.30 będą czytane wypominki. Po Mszy św. o 10.00 procesja żałobna wokół kościoła. Możemy zyskać odpust zupełny nawiedzając kościół parafialny lub kaplicę i modląc się w intencjach Ojca Świętego.W tzw. oktawie Wszystkich Świętych - od 1 do 8 listopada włącznie - różaniec będziemy odmawiać na cmentarzu grzebalnym o 16.00 (początek przy kaplicy). Od 9 listopada: w dni powszednie – w kościele o 16.30,

a w niedziele – przed Sumą (o 9.30). Inne modlitwy za zmarłych, to: Msze św. na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i w każdy I czwartek miesiąca (poza listopadem) oraz w czasie rekolekcji (z wypominkami).

 

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które uporządkowały zapomniane i zaniedbane groby. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom i uczniom naszych szkół, którzy każdego roku podejmują tę ważną posługę.

 

4. W tym tygodniu: I czwartek (nie będzie Godziny świętej, ponieważ odmawiany jest na cmentarzu Różaniec za zmarłych); I piątek (kto w ostatnim czasie skorzystał ze spowiedzi, nie musi powtórnie przystępować do sakramentu pokuty, chyba że popełnił jakiś poważny grzech; istotne jest pełne uczestnictwo we Mszy św.); I sobota miesiąca. Najbliższa niedziela jest niedzielą adoracyjną.

 

5. Uroczysty chrzest dzieci planowany jest na niedzielę 12 listopada o godz. 10.00. Prosimy o zgłaszanie kandydatów do tego sakramentu.

 

6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Są one przeznaczone szczególnie na uregulowanie należności za materiały i pracę wykonaną przy tworzeniu parkingu przy plebanii. Prosimy też o ofiary składane na ten cel w kancelarii parafialnej!

 

7. Przypominamy, że w niedzielę M-GOK zaprasza o 15.00 na koncert tradycyjnych pieśni za dusze zmarłych. Repertuar stanowią pieśni wykonywane w czasie czuwania przy zmarłym. By umożliwić wszystkim uczestnictwo w koncercie, Różaniec na cmentarzu rozpoczniemy tego dnia wyjątkowo o 16.30.