31. NIEDZIELA ZWYKŁA

5 listopada 2017 r.

1. 9 listopada przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, zwanej Matką i Głową wszystkich kościołów Miasta i świata. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o Ojcu Świętym i jego posługiwaniu w Kościele.

2. W sobotę obchodzimy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujmy Panu Bogu za bezcenny dar wolności. Módlmy się za tych, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny i dla jej wyzwolenia, a także za tych, którzy szczerym sercem pracują dla niej i podejmują za nią odpowiedzialność. Zapraszamy Parafian i Gości do modlitwy w intencji tego wielkiego dobra, któremu na imię Polska. Program uroczystości:Msza św. o godz. 10.00, następnie przemarsz i złożenie kwiatów, salwa honorowa, w sali widowiskowej M-GOK uroczysta akademia. Wywieśmy flagi narodowe!

3. Następna niedziela jest 9. Dniem Solidarności z Kościołem prześladowanym. Hasło obchodów: Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Po Mszach św. do puszek złożymy ofiary na wsparcie dla cierpiących braci w wierze. Można też przesłać SMS o treści RATUJE na numer 72405.

4. Do środy włącznie różaniec za Zmarłych odmawiamy na cmentarzu o godz. 16.00, natomiast od czwartku w kościele: w dni powszednie o 16.30, a w niedziele o 9.30. Zapraszamy przez cały listopad do wspólnej modlitwy o dar nieba dla naszych bliskich.

5. Uroczysty chrzest dzieci w najbliższą niedzielę o godz. 10.00. Prosimy o zgłaszanie kandydatów do tego sakramentu. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej – ok. 17.40.

6. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

7. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej świątyni złożone w kancelarii parafialnej – 300 zł. Ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne (zbiórka jesienna): Trzciniec Mały – 300 zł, Olszew – 140 zł, ofiara indywidualna – 40 zł.

8. Przypominamy, że w dzisiaj M-GOK zaprasza o 15.00 na koncert tradycyjnych pieśni za dusze zmarłych. By umożliwić wszystkim uczestnictwo w koncercie, Różaniec na cmentarzu rozpoczniemy wyjątkowo o 16.30.

9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej proponuje młodzieży udział w rekolekcjach przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata: I turnus – od 17 do 19 listopada, drugi (przeznaczony dla członków KSM) – od 24 do 26 listopada. Patronką tych ćwiczeń będzie bł. Karolina Kózkówna. Oba turnusy odbędą się w Nadbużańskim Ośrodku Ewangelizacji w Drohiczynie. Koszt uczestnictwa to 60 zł. Zgłoszenia telefoniczne (85/655-77-55) lub pocztą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).