30. NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła

29 października 2017 r.

 

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. 65 lat temu – 09.11.1952 r. – konsekrował go bp Ignacy Świrski. Dziękujmy Panu Bogu za fundatorów i budowniczych świątyni, za kapłanów i wiernych tworzących wspólnotę parafialną. Tutaj mamy okazję spotkać żywego Chrystusa obecnego w słowie Bożym i sakramentach świętych.

 

2.Dzisiaj jest niedziela seminaryjna. Dziękujemy Alumnom Bartoszowi Margańskiemu i Maciejowi Kobusowi za wspólną modlitwę. Życzymy im gorliwości w drodze do kapłaństwa i radości z przyszłej posługi. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby WSD w Drohiczynie!

 

3. W 8. rocznicę obecności w naszej świątyni Obrazu Jezusa Miłosiernegozapraszamy dzisiaj – w Godzinie Miłosierdzia (15.00 – 16.00) – na modlitwę dziękczynno-błagalną.

 

4. We środę (01.11) – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek nabożeństw:

- w kościele: Msze św. o 8.00 i 10.00 (nie będzie Mszy wieczornej o 17.00!),

- na cmentarzu: o 11.00 – wspólna modlitwa wypominkowa, o 11.30 – procesja żałobna ze specjalnymi modlitwami za naszych Zmarłych, o 12.00 – Msza św. przed kaplicą.

Po Mszy św. księża poświęcą pomniki (ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele duszpasterskie). O 16.00 – Różaniec za zmarłych (na cmentarzu).

 

5. Codziennie możemy zyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze czyśćcowe (na Zaduszki jest odpust za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie w int. Ojca Świętego Ojcze nasz i Wierzę w Boga). Przez cały listopad - będziemy modlić się na Różańcu za zmarłych wymienionych na kartkach wypominkowych. W tzw. oktawie Wszystkich Świętych - od 1 do 8 listopada włącznie - różaniec będziemy odmawiać na cmentarzu grzebalnym o 16.00 (początek przy kaplicy). Od 9 listopada: w dni powszednie – w kościele o 16.30, a w niedziele – przed Sumą (o 9.30). Inne modlitwy za zmarłych, to: Msze św. na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i w kościele w każdy I czwartek miesiąca (poza listopadem) oraz w czasie rekolekcji (z wypominkami).

 

6. Trwa jeszcze porządkowanie grobów. Przypominamy o wrzucaniu śmieci tylko do kontenerów (nigdy za parkan!). Zadbajmy też o zapomniane groby!

 

7. W kancelarii parafialnej można składać kartki wypominkowe. Są jeszcze do nabycia (po 5 zł) znicze rozprowadzane przez Caritas – dochód na cele charytatywne.

 

8. W tym tygodniu mamy I czwartek (ze względu na różaniec na cmentarzu nie będzie Godziny świętej), I piątek i I sobotę miesiąca. Następna niedziela jest niedzielą adoracyjną.

 

9. Bóg zapłać za złożone w kancelarii parafialnej ofiary na prace na parkingu – 1.550 zł. Prosimy też o ofiary na tacę na ten cel w uroczystość Wszystkich Świętych! Zbiórka jesienna na Wyższe Seminarium Duchowne: Zaleś – 120 zł, Kosów Lacki – ul. Armii Krajowej i ul. Kolejowa (II cz.) – 300 zł (razem: 635 zł), ofiara indywidualna – 50 zł.

 

10. W przyszłą niedzielę M-GOK zaprasza o 15.00 na koncert tradycyjnych pieśni za dusze zmarłych. Wystąpią: zespół Pieśni do śmierci, śpiewaczki i śpiewacy z Sadolesia, Sekłaku i Chruszczewki. Repertuar stanowią pieśni wykonywane w czasie czuwania przy zmarłym.

 

11. Jutro przed 11.30 można będzie złożyć na parkingu przy plebanii zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Odbierająca go firma współpracuje ze stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w potrzebie. Pozyskane z recyklingu środki będą przeznaczone tym razem na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.