29. NIEDZIELA ZWYKŁA

22 października 2017 r.

 

1. Dzisiaj początek Tygodnia Misyjnego. Modlitwą otoczmy naszych misjonarzy i całe dzieło głoszenia Ewangelii. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na rzecz misji!

 

2. 25.10.2009 roku w naszym kościele uroczyście zawiesiliśmy Obraz Jezusa Miłosiernego. Modlimy się odtąd przed tym wizerunkiem w każdy piątek Koronką do Miłosierdzia Bożego. Świętując rocznicę tego wydarzenia w przyszłą niedzielę (15.00 – 16.00) zapraszamy wszystkich Parafian do świątyni na wspólne przeżywanie Godziny Miłosierdzia.

 

3. W najbliższą niedzielę (29.10) – w kościołach poświęconych – uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Dziękujmy dobremu Bogu za fundatorów i budowniczych naszej świątyni, za kapłanów i wiernych, którzy tutaj przed nami się modlili.

 

4. Za tydzień przyjadą do nas alumni drohiczyńskiego Seminarium na doroczną zbiórkę ofiar na rzecz tej uczelni. Prosimy o ofiary materialne, ale też o gorliwą modlitwę o dar nowych świętych powołań do służby Bożej – szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.

 

5. W sobotę – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, a jednocześnie dzień imienin naszego Ks. Bpa Tadeusza Pikusa. Pamiętajmy w swoich modlitwach o dostojnym Solenizancie!

 

6. We środę po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie różańcowym spotkanie formacyjne wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

 

7. Już niedługo uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Nie zapomnijmy zatroszczyć się o groby zaniedbane. Pamiętajmy o wrzucaniu śmieci do kontenerów. Prosimy o dekorowanie grobów naturalnymi kwiatami i o umiar w ilości zapalanych zniczy.

 

8. W kancelarii parafialnej można złożyć kartki wypominkowe.

 

9. Znicze Caritas możemy nabyć przed kościołem (po 5 zł). Jest to forma dobrego uczynku na rzecz ubogich, a tym samym wsparcie duchowe dla naszych Zmarłych.

 

10. Bóg zapłać za ofiary na prace na parkingu złożone w kancelarii parafialnej (550 zł) i w ostatnią niedzielę na tacę (10.000 zł). Jedna z rodzin ofiarowała 10.000 zł. Parking jest już dostępny. Następna zbiórka na tacę na ten cel w uroczystość Wszystkich Świętych (01.11). Dziękujemy też za zbiórkę jesienną na Seminarium: Chruszczewka – 340 zł, Grądy – 170 zł.

 

11. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Oldze Adamczyk i Robertowi Stańczukowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

12. Przypominamy, że za tydzień – w nocy z soboty na ostatnią niedzielę października – dokona się zmiana czasu na zimowy. Należy cofnąć wskazówki o godzinę.

 

13. 30 października o 11.30 będzie odbierany z naszej parafii zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Prosimy o przygotowanie rzeczy, które zechcemy oddać, by w przyszły poniedziałek rano przywieźć je na parking przy plebanii. Firma zajmująca się utylizacją takich przedmiotów współpracuje z papieskim stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w potrzebie. Uzyskane środki będą przeznaczone na wsparcie najbardziej potrzebujących.