28. NIEDZIELA ZWYKŁA

15 października 2017 r.

1.Dzisiaj o godz. 11.00 w naszej świątyni parafialnej odbędzie się Koncert Papieski pt. Idźmy naprzód z nadzieją, organizowany przez Starostę Sokołowskiego i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Zapraszamy wszystkich Parafian!

2. Dziękujemy jeszcze raz ks. Henrykowi Polakowi, który przewodniczył nabożeństwu adoracyjnemu, a także wszystkim spowiednikom. Bóg zapłać osobom zaangażowanym w przygotowanie kościoła, posługę liturgiczną i muzyczną, w posługę na plebanii. Cieszymy się, że wiele osób zechciało słuchać słowa Bożego i trwać przy Jezusie Eucharystycznym!

3. Jutro (16.10) zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej w 39. r. wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W przyszłą niedzielę będziemy wspominać rocznicę inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II.

4. We środę (18.10) - w liturgiczne święto św. Łukasza - modlitwą otoczymy lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych i całą Służbę Zdrowia.

5. W następną niedzielę (22.10) rozpocznie się Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na potrzeby misyjne Kościoła.

6. W kancelarii parafialnej można składać kartki wypominkowe (ofiara jak na Mszę św.). W intencji naszych Zmarłych będą sprawowane Msze św.: w dniu Wszystkich Świętych, w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych oraz w każdy I czwartek miesiąca (msza wieczorna). Prośbę o ich zbawienie przez cały listopad włączamy też w modlitwę różańcową.

7. Jak co roku Caritas rozprowadza znicze nagrobne. Dochód przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia w diecezji i parafii. Ofiara składana przy tej okazji to 5 zł.

8. W uroczystość Wszystkich Świętych – po Mszy św. sprawowanej na cmentarzu – poświęcimy nowo postawione pomniki. Nie trzeba tego zgłaszać w kancelarii.

9. Prosimy, by przy sprzątaniu rodzinnych grobów zadbać o czystość całego cmentarza. Jest to miejsce święte i nie godzi się wysypywać śmieci gdzie indziej niż we wskazanych punktach, czyli do kontenerów. Postarajmy się o uporządkowanie zapomnianych mogił.

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj na tacę ofiary na prace na parkingu, ponadto w kancelarii parafialnej złożono 550 zł. Dziękujemy też za ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne (w ramach zbiórki jesiennej): Guty – 630 zł, Rytele-Wszołki – 440 zł, Kosów Lacki – ul. Spokojna, Kościelna i Parkowa – 270 zł, ofiara indywidualna – 20 zł.

11. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Agacie Salach i Radosławowi Pietrzykowskiemu – za ofiarę na potrzeby kościoła.

12. Dzisiaj – w ramach corocznych badań statystycznych – przeprowadzane jest liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii świętej.