26. NIEDZIELA ZWYKŁA

1 października 2017 r.

 

1. Dzisiaj rozpoczyna się październik – miesiąc różańcowy. Różaniec będzie codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich parafian, w szczególny zaś sposób dzieci i młodzież! Jeśli niemożliwe będzie dotarcie do kościoła, odmawiajmy różaniec we wspólnocie rodzinnej. Przypominamy też, że wieczorna Msza św. od dzisiaj jest odprawiana o godz. 17.00.

 

2. Módlmy się za dzieci, które dzisiaj dostępują łaski Chrztu świętego. Następny termin uroczystego chrztu: 12 listopada 2017 roku.                      

 

3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na dzieła charytatywne Kościoła.

 

4. Jutro wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Podziękujmy im za nieustanną pomoc i opiekę, jaką nas z miłości Bożej otaczają.

 

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Ze względu na nabożeństwo różańcowe we czwartek nie będzie Godziny Świętej przed wieczorną mszą. Prosimy też o korzystanie ze spowiedzi w dni poprzedzające I piątek.

 

6. W sobotę (07.10) – wspomnienie NMP Różańcowej. Jest to patronalne święto wspólnot maryjnych. Można jeszcze zapisać się na wyjazd do Mielnika w ramach nabożeństwa Różaniec do granic. Serdecznie do tego zachęcamy! Autokar odjedzie sprzed kościoła o 8.00, natomiast powrót przewidziany jest na 17.30. Wszystkie osoby, które nie mogą tam pojechać, zapraszamy do kościoła na godz. 14.00 na modlitwę różańcową (4 części). W związku z tym w sobotę nie będzie nabożeństwa po mszy wieczornej!

 

7. Za tydzień rozpoczniemy nabożeństwo adoracyjne. Msze św. pierwszego dnia tylko w kościele w porządku niedzielnym. Między mszami adoracja Najśw. Sakramentu. Zapoznajmy się z programem, by można było zaplanować swoje uczestnictwo w nabożeństwie.

 

8. W następną niedzielę przypada XVII Dzień Papieski. Obchodzony będzie pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją. Wspierając Fundację Nowego Tysiąclecia złożymy do puszek ofiary na stypendia dla zdolnej, ale niezamożnej młodzieży.

 

9. Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach zbiórki jesiennejna WSD: Jakubiki – 285 zł, z ul. Kolejowej, Energetycznej, Towarowej, Armii Krajowej i Spacerowej (I część) – 335 zł. Ponadto ze wspomnianych ulic złożono 900 zł na kwiaty na nabożeństwo adoracyjne.

 

10. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Katarzynie Budzińskiej i Grzegorzowi Kieryłowi, Marioli Banaszuk i Mateuszowi Baranowskiemu oraz Magdalenie Zalewskiej i Rafałowi Kołodziejowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

11. Stowarzyszenie Auschwitz Memento oraz M-GOK w Kosowie Lackim zapraszają we środę (04.10) o godz. 17.00 na spotkanie autorskie z p. Bogdanem Wasztylem pt. Cena wolności. Pokazany zostanie film Niezłomni pod drutami Auschwitz. Po spotkaniu można będzie nabyć książki o zapomnianych bohaterach Armii Krajowej.

 

 

N A B O Ż E Ń S T W O   A D O R A C Y J N E

W   P A R A F I I   K O S Ó W   L A C K I

 

(8 - 10 października 2017 roku)

 

NIEDZIELA (08.10.2017)

 

7.30  Wystawienie Najśw. Sakramentu

  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, pacierz

         8.00   - Msza św. z nauką

                     Po Mszy św. do godz. 10.00 adorują TELAKI

         10.00 - Msza św. z nauką

                     Różaniec

                     Adoracja Kółek Żywego Różańca (do 12.00)

         12.00 - Msza św. z nauką dla dzieci

                     Po Mszy św. wspólna adoracja dzieci (do 13.00)

                     Następnie adorują Najśw. Sakrament:

                     13.00 - 14.00 - RYTELE WSZOŁKI I CHRUSZCZEWKA

                     14.00 - 15.00 - ALBINÓW

                     15.00 - 16.00 - TRZCINIEC MAŁY I TRZCINIEC DUŻY

                     16.00 - 16.45 - KRUPY I TOSIE

         16.45 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

         17.00 - Msza św. z nauką

                                     

PONIEDZIAŁEK (09.10.2017)

 

         8.00   - Wystawienie Najśw. Sakramentu

                     Adorują: NOWA MALISZEWA I STARA MALISZEWA,

       ŻOCHY

         9.00   - Msza św. z nauką

                     Adorują: OLSZEW i ZAWADY (do 11.00)

         11.00 - Msza św. z nauką

                     Po Mszy św. adoracja w następującej kolejności:

                    12.00 - 13.00 – NOWY RATYNIEC I STARY RATYNIEC

                     13.00 - 14.00 – KOSÓW-HULIDÓW, ZALEŚ i GUTY

                     14.00 - 15.00 - ul. NURSKA, KOŚCIELNA i przyległe

                     15.00 - 16.00 - ul. KOLEJOWA, TOWAROWA, SZKOLNA,

                                            GUTOWSKA i PIASKOWA

                     16.00 - 16.45 – UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

      (uwaga: w czasie adoracji okazja do spowiedzi!)

         16.45 - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

         17.00 - Msza św. z nauką

                     Różaniec

 

WTOREK (10.10.2017)

 

         8.00   - Wystawienie Najśw. Sakramentu

                     Adorują: NOWA WIEŚ i KOSÓW-SITNE

         9.00   - Msza św. z nauką

                     Adorują: GRĄDY, HENRYSIN i ŁOMNA

         11.00 - Msza św. z nauką

                     Po Mszy św. adoracja w następującej kolejności:

                     12.00 - 13.00 - DĘBE i JAKUBIKI

                     13.00 - 14.00 - ul. PAŃSKA, WOLNOŚCI i przyległe

                     14.00 - 15.00 - ul. NOWA, POLNA, LEŚNA, MAŁKIŃSKA

                     15.00 - 16.00 - AKCJA KATOLICKA, RYCERSTWO NIEPO-

                                            KALANEJ, KÓŁKA RÓŻAŃCOWE

                     16.00 - 16.45 - MŁODZIEŻ GIMNAZJALNA I LICEALNA

16.45- Koronka do Miłosierdzia Bożego

         17.00 - Msza św. z nauką

  Różaniec

 

                     Zakończenie nabożeństwa adoracyjnego

 

+

 

Spowiedź przed i w trakcie nabożeństw w poniedziałek i wtorek.

 

+

 

ADORUJ JEZUSA,

 

DAJ MU MIEJSCE W SWOIM SERCU,

 

PODĄŻAJ ZA NIM!

 

+