25. NIEDZIELA ZWYKŁA

24 września 2017 r.

 

1. Dzisiaj jest dzień modlitw o trzeźwość narodu, połączony z ogólnopolskim Kongresem Trzeźwości. Podejmijmy z całym zaangażowaniem to wielkie dzieło, wiedząc, jak wiele zła bierze się z pijaństwa i alkoholizmu w naszych rodzinach i miejscowościach. Przypominamy o stałym zaproszeniu, jakie kieruje do nas wspólnota Anonimowych Alkoholików, zbierająca się na cotygodniowych sobotnich mityngach w Małkini (adres i kontakt telefoniczny oraz adres poczty elektronicznej na plakacie na tablicy ogłoszeń).

 

2. W piątek przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Z wiarą i zaufaniem powierzajmy ich wstawiennictwu cały Kościół święty.

 

3. Przypominamy, że ze względu na nabożeństwo adoracyjne uroczysty Chrzest św. dzieci w październiku będzie w pierwszą niedzielę miesiąca, czyli 1 października o godz. 10.00 (konferencja dla rodziców i chrzestnych w sobotę ok. 18.40). Jest to również niedziela adoracyjna – po Sumie pierwszy październikowy różaniec i procesja eucharystyczna.

 

4. 7 października organizowana jest pielgrzymka autokarowa na spotkanie modlitewne Różaniec do granic. Kościołem stacyjnym dla naszego dekanatu będzie świątynia w Mielniku. Na to spotkanie we wspomnienie Matki Boskiej Różańcowej i w I sobotę miesiąca zaproszeni są wszyscy Parafianie. Jego celem jest modlitwa różańcowa o ratunek dla Polski i świata przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny. Zapisy w kancelarii parafialnej, u P. Marii Zalewskiej i u P. Małgorzaty Krasnodębskiej – do 1 października. Koszt wyjazdu – 15 zł. Zapraszamy zwłaszcza Członków wspólnot działających w parafii.

 

5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na dzieła miłosierdzia Caritas w diecezji i parafii.

 

6. Bóg zapłać za złożone ostatnio w kancelarii parafialnejofiary na rzecz naszego kościoła: 800 zł. Dziękujemy za ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie w ramach tzw. zbiórki jesiennej: Zawady – 250 zł.

 

7. Wkrótce będziemy przeżywać nabożeństwo adoracyjne (tzw. 40-godzinnego). Zgodnie z dawnym zwyczajem dekorowania z tej okazji kościoła kwiatami przez Parafian, prosimy w tym roku o taką posługę – w porozumieniu z P. Kościelnym – mieszkańców ulic: Kolejowej, Energetycznej, Towarowej, Armii Krajowej, Długiej, Węgrowskiej, Spacerowej i przyległych oraz Kosowa-Sitnego.

 

8. Od najbliższej niedzieli msza wieczorna – ze względu na nabożeństwo różańcowe – będzie sprawowana o godz. 17.00. Do odprawiania o 18.00 wrócimy wraz ze zmianą czasu na letni, czyli w ostatnią niedzielę marca 2018 roku.

 

9. Dziękujemy Nowożeńcom - Państwu Marcie Zalewskiej i Rafałowi Pawłowi Turosowi - za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

10. Dzisiaj w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu odbywa się impreza folklorystyczna Jesień w polu i zagrodzie. Od 14.00 prezentowane będą dawne prace jesienne wykonywane na polu i w domu. Wśród atrakcji występy zespołów ludowych. Organizatorzy zapraszają!