27. NIEDZIELA ZWYKŁA

8 października 2017 r.

1. Rozpoczęliśmy nabożeństwo adoracyjne, zwane czterdziestogodzinnym. Przewodniczy mu ks. prał. Henryk Polak, wieloletni kapelan Wojska Polskiego. Dzisiaj Msze św. tylko w kościele o stałej porze. W poniedziałek i wtorek wystawienie Najśw. Sakramentu będzie o 8.00, a Msze św. z naukami o godz. 9.00, 11.00 i 17.00; wtedy teżbędzie okazja do spowiedzi. Czuwajmy przy Jezusie Eucharystycznym! Program dni skupienia na tablicy ogłoszeń. We wtorek złożymy na tacę nasze ofiary jako podziękowanie Księdzu Henrykowi.

2. Dzisiaj jest Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją. W duchu nauki św. Jana Pawła II po Mszach św. złożymy do puszek ofiary na stypendia dla zdolnej, lecz niezamożnej młodzieży. Bóg zapłać!

3. W piątek (13.10) będziemy przeżywać ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Msza św. o 17.00, a po niej procesja różańcowa. Zabierzmy ze sobą lampiony!

4. W sobotę (14.10) - Dzień Edukacji Narodowej. Będziemy modlić się w czasie nabożeństwa różańcowego za naszych nauczycieli, wychowawców i katechetów.

5. W ramach corocznej akcji Caritas rozprowadzamy znicze nagrobne (po 5 zł). Dochód, jak zawsze, przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia.

6. Można już wypełniać kartki wypominkowe (są na stoliku za ławkami). Składamy je po wypełnieniu – wraz z ofiarą (taką, jak na Mszę św.) – w kancelarii parafialnej.

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: w kancelarii parafialnej – 300 zł; za ofiary na kwiaty na czas nabożeństwa adoracyjnego: Kosów-Sitne – 440 zł; na Seminarium Duchowne (zbiórka jesienna): Kosów-Sitne – 500 zł, Stary Ratyniec – 320 zł, Telaki – 755 zł.

8.W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w naszej świątyni parafialnej odbędzie się Koncert Papieski pt. Idźmy naprzód z nadzieją, organizowany przez Starostę Sokołowskiego i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wystąpią artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Opery Królewskiej, Teatru Muzycznego w Łodzi, Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i scen warszawskich. Zapraszamy wszystkich Parafian, a zwłaszcza uczestników Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00.

9. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim zaprasza we czwartek (12.10) o godz. 17.15 na pierwszy Wieczór czwartkowy, którego gościem będzie Tomasz Markiewicz – dziennikarz, pisarz, piosenkarz i juror festiwalowy.

10. Powoli finalizujemy prace związane z budową nowego ogrodzenia plebanii oraz z poszerzeniem parkingu i wyłożeniem go kostką. Koszty ogrodzenia mają być pokryte przez Ofiarodawcę, natomiast reszta prac będzie opłacona ze składek wiernych. Prosimy, by od każdej rodziny złożono na ten cel przynajmniej po 50 zł. Na ten cel zostanie przeznaczona taca w najbliższą oraz ostatnią niedzielę października. Liczymy na hojność Parafian!