24. NIEDZIELA ZWYKŁA

17 września 2017 r.

 

1. Dzisiaj – 17  września przypada 78. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Wypraszajmy dar nieba dla wszystkich ofiar tej zbrodniczej agresji.

 

2. Dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w codziennych spotkaniach modlitewnych z okazji Tygodnia Wychowania. Zapraszamy jeszcze jutro – w święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz patrona młodzieży – do modlitwy w intencji młodego pokolenia.

 

3. Dziękujemy młodzieży, która wraz z ks. Jarosławem wzięła udział w Diecezjalnym Dniu Młodzieży na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach.

 

4. We czwartek (21.09) – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 

5. W sobotę (23.09)- wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera. Jego relikwie są umieszczone w ołtarzu, na którym sprawowana jest w naszym kościele Najświętsza Ofiara.

 

6. Bardzo prosimy Państwa Sołtysów i Radnych parafialnych o zorganizowanie wszędzie dorocznej jesiennej zbiórki na rzecz naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Chcielibyśmy zakończyć ją do połowy października. Ofiary są dobrowolne.

 

7. W przyszłą niedzielę w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu odbędzie się impreza folklorystyczna Jesień w polu i zagrodzie. Od godz. 14.00 prezentowane będą m.in.: kopanie ziemniaków, obróbka lnu, darcie pierza… Wystąpią zespoły ludowe, a całość podsumuje ognisko i pieczenie ziemniaków. Zapraszamy w imieniu Organizatorów!

 

8. Zbliża się czas nabożeństwa adoracyjnego (tzw. 40-godzinnego). Zgodnie z dawnym zwyczajem dekorowania z tej okazji kościoła kwiatami przez parafian, prosimy w tym roku o taką posługę – w porozumieniu z P. Kościelnym – mieszkańców ulic: Kolejowej, Energetycznej, Towarowej, Armii Krajowej, Długiej, Węgrowskiej, Spacerowej i przyległych oraz Kosowa - Sitnego.