3. NIEDZIELA ZWYKŁA

22 stycznia 2017 r.

1. Zakończyliśmy już wizytę duszpasterską. W tym tygodniu możemy dotrzeć do osób, których nie było w domu w czasie kolędy, a które chcą jeszcze zaprosić kapłana, by pobłogosławił dom. Postaramy się też – tradycyjnie – odwiedzić zakłady pracy. Czekamy na zgłoszenia. W następną niedzielę przedstawimy krótkie podsumowanie tegorocznej kolędy.

2. We środę kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W osobistej modlitwie pamiętajmy stale o tej trudnej, ale jakże ważnej sprawie!

3. We środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 serdecznie zapraszamy dzieci na adorację Dzieciątka Jezus. Będzie to symboliczne pożegnanie żłóbka.

5. Najbliższy termin Chrztu św. dzieci to niedziela 12 lutego o godz. 10.00. Bardzo prosimy o zgłaszanie kandydatów do tego sakramentu.

6. Bóg zapłać za ofiarę indywidualną na renowację witraży: 150 zł; na Seminarium: 60 zł. Dziękujemy też za ofiary złożone dzisiaj na tacę – ze szczególnym przeznaczeniem na remonty i spłatę kredytu.

7. W dniach 27-29 stycznia 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbędą się rekolekcje dla młodzieży męskiej (ze szkół średnich i starszej). Temat: Przyjmij pełną zbroję Bożą. Uczestnictwo jest bezpłatne. Potrzebne jest skierowanie od księdza, pościel lub śpiwór, Pismo św. i różaniec. Szczegóły: www.wsddrohiczyn.pl/rekolekcje2017.

8. Dzisiaj w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się koncert Patryk i Przyjaciele. Początek o godz. 15.30. Zachęcamy do licznego udziału.

9. 2 lutego 2017 r. w godz. od 9.00 do 13.00 przeprowadzona zostanie Zbiórka Krwi dla Szymona. Krwiobus będzie czekał przy budynku M-GOK. Zapraszamy!

10. Przypominamy o Balu Charytatywnym, organizowanym pod hasłem „… i już nie jesteś sam”. Odbędzie się on 4 lutego w sali U Jakuba. Zapisy w sklepie Robson w Kosowie Lackim.

11. W dniach 18-27 kwietnia 2017 r. organizowana jest pielgrzymka do Włoch. Szczegółowy program dostępny jest na tablicy ogłoszeń. Orientacyjna cena: 1.800 zł + kieszonkowe. Opiekę duchową będzie sprawował ks. Mariusz Szymanik. Do ks. Mariusza proszę zwracać się w sprawie ewentualnych zapisów (kom. 535031030).