2. NIEDZIELA ZWYKŁA

15 stycznia 2017 r.

1. Od 18 do 25 stycznia przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas (por. 2 Kor 5, 14-20). Prośmy Boga o łaskę zjednoczenia dla podzielonego chrześcijańskiego świata.

2. Porządek kolędy na najbliższe dni:

- poniedziałek: od. 9.00 – Guty (2 księży);

- wtorek:         od 15.00 – ul. Sadowa (1 ksiądz);

- środa:            od 15.00 – ul. Leśna (1 ksiądz);

- czwartek:      od 10.00 – Grądy (1 ksiądz); od 15.00 – ul. Polna (2 księży);

- piątek:           od 15.00 – ul. Gutowska i Boczna (2 księży);

- sobota:          od 9.00 – Kosów-Hulidów, ul. Młynarska i przyległe (2 księży); ul. Spokojna, Graniczna, Mazowiecka, Wiejska i Parkowa (1 ksiądz).

Osoby, których nie było w domu w czasie kolędy, mogą w przyszłym tygodniu zaprosić kapłana, by pobłogosławił dom. Pragniemy także dotrzeć z modlitwą do zakładów pracy.

3. W poniedziałek (16.01) po Mszy św. wieczornej Akcja Katolicka podejmuje adorację w duchowej jedności ze św. Janem Pawłem II. Zachęcamy do włączenia się w to czuwanie.

4. W sobotę (21.01) przypada Dzień Babci, a w niedzielę (22.01) – Dzień Dziadka. Niech towarzyszy im nasza wdzięczność, życzliwość i modlitwa. Zmarłym wypraszajmy wieczną nagrodę w niebie.

5. W dniach 27-29 stycznia 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbędą się rekolekcje dla młodzieży męskiej (ze szkół średnich i starszej). Temat: Przyjmij pełną zbroję Bożą. Uczestnictwo jest bezpłatne. Potrzebne jest skierowanie od księdza, pościel lub śpiwór, Pismo św. i różaniec. Szczegóły: www.wsddrohiczyn.pl/rekolekcje2017.

6. Dzisiaj w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury o godz. 14.30 przedstawione zostaną JASEŁKA 2017. Wystąpią uczniowie kosowskich szkół. Serdecznie zapraszamy!

7. W następną niedzielę (22.01) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się koncert Patryk i Przyjaciele. Początek o godz. 15.30. Zachęcamy do licznego udziału.

8. 2 lutego 2017 r. w godz. od 9.00 do 13.00 przeprowadzona zostanie Zbiórka Krwi dla Szymona. Krwiobus będzie czekał przy budynku M-GOK. Prosimy o włączenie się w tę szlachetną akcję!

9. Zapraszamy do uczestnictwa w Balu Charytatywnym, organizowanym pod hasłem „… i już nie jesteś sam” – pod honorowym patronatem naszej Parafii. Impreza zaplanowana jest na 4 lutego w sali U Jakuba. Zapisy w sklepie Robson w Kosowie Lackim.