4. NIEDZIELA ZWYKŁA

29 stycznia 2017 r.

1. We czwartek (02.02) - Święto Ofiarowania Pańskiego (w tradycji: Święto Matki Boskiej Gromnicznej). Msze św. w kościele o 8.00, 10.00 i 17.00, w kaplicach równolegle o 15.30. Błogosławieństwo świec na wszystkich mszach. Tego dnia kończymy czas śpiewania kolęd.

2. 2 lutego przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Módlmy się o powołania do zakonów męskich i żeńskich. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby wspólnot kontemplacyjnych (Sióstr Benedyktynek w Drohiczynie i Klarysek w Hajnówce).

3. W piątek (03.02) wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona w chorobach gardła. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo poświęconymi świecami – tzw. błażejkami.

4. W przyszłą niedzielę (05.02) wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę. Na wszystkich Mszach św. pobłogosławimy chleb i wodę ku jej czci.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy we czwartek od 16.00 do 17.00 na Godzinę Świętą, a w sobotę na Mszę św. o 7.30 – na wspólną modlitwę z Rycerstwem Niepokalanej (nabożeństwa pierwszosobotnie są odprawiane rano).

6. We czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

7. W następną niedzielę o godz. 9.30 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne dla członków Kółek Różańcowych i wspólnot maryjnych. Po Sumie, jak w każdą I niedzielę miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na luty:

- o dar zjednoczenia z Chrystusem w cierpieniach dla chorych i ich opiekunów,

- o odkrycie prawdy o miłosiernym Jezusie dla błądzących i zagubionych w wierze.

9. 2 lutego 2017 r. w godz. od 9.00 do 13.00 przy budynku M-GOK przeprowadzona zostanie Zbiórka Krwi dla Szymona. Zapraszamy dorosłych zdrowych dawców!

10. W każdą sobotę w Małkini Górnej organizowane jest spotkanie dla Anonimowych Alkoholików. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń. Telefon: 534-957-224.

11. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy z wielką serdecznością przyjęli księży w czasie wizyty duszpasterskiej. Na terenie parafii przebywa ok. 4.650 osób (zameldowanych jest 5.500). Dotarliśmy do prawie 1.400 rodzin oraz do niektórych miejsc pracy. Modlitewną pamięcią objęliśmy osoby, które ze względu na chorobę lub podeszły wiek spędzają zimę u swoich bliskich poza parafią. Polecaliśmy Panu Bogu osoby trwające w nałogach, poróżnione między sobą, szczególnie zaś małżeństwa zagrożone rozpadem. Pary żyjące w nieformalnych związkach mimo braku przeszkód zachęcaliśmy do zawarcia sakramentu małżeństwa. Wielką troską rodziców i kapłanów jest problem oddalania się od sakramentów św. wielu młodych ludzi. Ponad połowa naszych parafian nie korzysta chociażby z niedzielnej Mszy świętej! Przez to również brak jest ścisłej więzi z parafią i podjęcia odpowiedzialności za jej życie duchowe i materialne. Coraz więcej jest osób obłożnie chorych, potrzebujących stałej opieki. Pociesza nas świadomość, że wielu Parafian prowadzi pogłębione życie modlitewne i bardzo aktywnie stara się wspierać bliźnich w potrzebie. Ze złożonych po kolędzie ofiar na potrzeby parafii zebraliśmy 67.500 zł. Bóg zapłać za każde dobro!