24. NIEDZIELA ZWYKŁA

11 września 2016 r.

1. Polecajmy Bożej łaskawości dzieci, które dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 przyjmują sakrament Chrztu świętego. Najbliższy termin uroczystego udzielania tego sakramentu to pierwsza niedziela października, czyli 02.10.2016 roku.

2. We wtorek (13.09) kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i na procesję różańcową. Zabierzmy ze sobą lampiony!

3. We środę (14.09) obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszej diecezji po raz kolejny będzie z tej racji obchodzony Dzień Młodzieży. W Serpelicach odbędzie się wtedy dorocznespotkanie młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

4. We środę, piątek i sobotę (14, 16 i 17.09) przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

5. Od 11 do 17 września trwa Tydzień Wychowania pod hasłem: Miłosierni jak Ojciec. Jak co roku zapraszamy na wspólną modlitwę - na Mszę św. wieczorną:

- we wtorek – dzieci ze Szkoły Podstawowej,

- we środę – młodzież gimnazjalną,

- we czwartek – młodzież licealną,

- w piątek – rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Zapraszamy też wszystkich, którzy pragną wspierać dzieło wychowania młodego pokolenia.

6. Akcja Katolicka zaprasza w piątek (16.09) po Mszy św. wieczornej na adorację w jedności ze św. Janem Pawłem II.

7. 17  września przypada 77. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Wypraszajmy dar nieba dla wszystkich ofiar tej zbrodniczej agresji.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz naszej świątyni: Osiedle Leśne (II cz.) – 1.100 zł (łącznie – 4.350 zł), ul. Nowa i Polna (III cz.) – 250 zł (razem – 6.910 zł), w kancelarii parafialnej – 750 zł. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą również przeznaczone na ten cel.

9. Z radością informujemy, że ks. Karol Biegluk, który podjął posługę w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego, po odpowiednim przeszkoleniu wczoraj został promowany na pierwszy stopień oficerski – jest podporucznikiem.