25. NIEDZIELA ZWYKŁA

18 września 2016 r.

1. W piątek (23.09) - wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera. Jego relikwie są umieszczone w ołtarzu, na którym sprawowana jest w naszym kościele Najświętsza Ofiara.

2. Przypominamy, że ze względu na nabożeństwo adoracyjne uroczysty Chrzest św. dzieci w październiku będzie w pierwszą niedzielę miesiąca, czyli 2 października o godz. 10.00.

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w codziennych spotkaniach modlitewnych z okazji Tygodnia Wychowania.

4. Dziękujemy młodzieży, która wraz z ks. Jarosławem wzięła udział w Diecezjalnym Dniu Młodzieży na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach.

5. Zbliża się czas nabożeństwa adoracyjnego (tzw. 40-godzinnego). Zgodnie z dawnym zwyczajem dekorowania z tej okazji kościoła kwiatami przez poszczególne miejscowości, prosimy w tym roku o taką posługę – w porozumieniu z P. Kościelnym – mieszkańców Nowego Ratyńca, Starego Ratyńca, Zalesia i Zawad.

6. Bóg zapłać za ofiary na prace w naszej świątyni: Olszew – 1.200 zł, Zawady – 2.170 zł, Dębe – 850 zł, ul. Nowa i Polna (IV cz.) – 100 zł (razem – 7.010 zł), w kancelarii parafialnej – 1.600 zł. Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj na tacę.

7. Dziękujemy za ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie w ramach tzw. zbiórki jesiennej: Zawady – 160 zł.

8. Bardzo prosimy Państwa Sołtysów i Radnych parafialnych o zorganizowanie wszędzie dorocznej jesiennej zbiórki na rzecz naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Chcielibyśmy zakończyć ją do połowy października. Ofiary są dobrowolne.

9. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Agnieszce Wareluk i Łukaszowi Powierzy oraz Izabeli Żochowskiej i Kamilowi Rybakowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.

10. Ks. Biskup zarządził zbiórkę ofiar na pomoc dla ofiar niedawnego tragicznego trzęsienia ziemi we Włoszech. Bóg zapłać za dar składany dzisiaj do puszek na ten cel.

11. Organizowana jest bezpłatna wycieczka do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince. Odbędzie się ona 28 września (początek o 10.30). Swój udział można zgłosić w M-GOK. Zapraszają: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Kosowskiej i Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince. Szczegóły na plakacie.

12. Dzisiaj w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu odbywa się impreza folklorystyczna Jesień w polu i zagrodzie. Od godz. 14.00 prezentowane będą m.in.: kopanie ziemniaków (tłoka z udziałem widzów), obróbka lnu, darcie pierza, robienie masła, praca kowala w kuźni... Wystąpią zespoły ludowe, a całość podsumuje ognisko i pieczenie ziemniaków. Zapraszamy w imieniu Organizatorów!