23. NIEDZIELA ZWYKŁA

4 września 2016 r.

1. Dzisiaj przeżywamy nasze parafialne dziękczynienie za plony. Niech Pan Bóg nagrodzi swoimi łaskami wszystkich rolników, niech pobłogosławi tym, którzy wspierają ich w tak trudnej pracy, a szczególnie obdaruje osoby, które przygotowały wieńce dożynkowe.

2. We czwartek (08.09) przeżywać będziemy nasz doroczny odpust parafialny - uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Boskiej Siewnej). Msze św. tylko w kościele: o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Suma odpustowa o godz. 12.00. Poświęcimy też ziarno siewne. Po Mszy św. procesja eucharystyczna – prosimy o aktywne uczestnictwo. Liczymy również na obecność dzieci i młodzieży, mimo tego, że jest to dla nich normalny dzień nauki. Prosimy dyrekcje naszych szkół o pomoc w tej sprawie. Oczyśćmy swoje sumienia przez spowiedź świętą. Ofiarujmy dar odpustu zupełnego za dusze czyśćcowe.

3. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 w Bazylice Mniejszej w Prostyni diecezjalne dziękczynienie za plony. Delegacje z wieńcami zgromadzą się tam już od godz. 10.00. Dziękujemy Panu Bogu za zbiory i za chleb, którego, jak ufamy, nikomu nie zabraknie. Serdecznie zapraszamy!

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 uroczysty chrzest dzieci. Rodziców i chrzestnych zapraszamy w sobotę po Mszy św. wieczornej na specjalną konferencję.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz naszej świątyni: Krupy – 1.000 zł, Trzciniec Mały – 2.050 zł, Kosów-Hulidów, ul. Młynarska i przyległe – 3.710 zł, ofiary złożone w kancelarii parafialnej – 150 zł. Prosimy o zorganizowanie zbiórki tam, gdzie jej jeszcze nie było. Pod koniec września przekażemy całościową informację o aktualnych wpływach i wydatkach związanych z remontem.

6. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Katarzynie Maliszewskiej i Mateuszowi Rodzikowi oraz Annie Lipce Kozance i Pawłowi Wielogórskiemu – za kwiaty do dekoracji kościoła.

7. Pamiętajmy, by w najbliższym czasie podjąć coroczną inicjatywę tzw. zbiórki jesiennej na rzecz naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

8. Przypominamy, że od 9 do 11 września odbędzie się piesza pielgrzymka z Drohiczyna do Loretto pod hasłem: Od chrzcielnicy do grobu bł. Ignacego Kłopotowskiego w 150 r. jego urodzin. Na tablicy ogłoszeń jest szczegółowy program, warunki uczestnictwa i sposób zgłaszania swego udziału. Zachęcamy do udziału w jubileuszowym wędrowaniu.

9. Wszyscy ministranci mają swoje pierwsze powakacyjne spotkanie w piątek o godz. 17.15. Kandydaci zbiorą się w najbliższą niedzielę o godz. 11.30. Obie grupy zapraszamy do sali parafialnej w nowej plebanii. Obecność obowiązkowa.

10. Jak co roku 14 września na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach odbędzie się spotkanie młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Zgłosić się można u swoich katechetów.