22. NIEDZIELA ZWYKŁA

28 sierpnia 2016 r.

1. We czwartek (01.09) – rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców o godz. 8.30. Przygotujmy się do nowego roku nauki przez dobrą spowiedź.

2. 1. września przypada 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się za nieprzeliczone ofiary wojny i za wszystkich obrońców Ojczyzny.

3. W tym tygodniu: I czwartek (o 17.00 - Godzina Święta), I piątek i I sobota miesiąca. Od września 2016 r. do czerwca 2017 r. w kaplicach (o 15.30) będą odprawiane nabożeństwa pierwszopiątkowe i będzie okazja do spowiedzi. Młodzież i dzieci niech przynajmniej raz w ciągu lat swojej nauki szkolnej odprawią pobożnie dziewięć pierwszych piątków miesiąca!

4. We czwartek po Mszy św. wieczornej - spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

5. W najbliższą sobotę w Treblince - uroczystości upamiętniające ofiary zbrodniczej nienawiści. O 12.00 Droga Krzyżowa, a po niej Msza święta. Zapraszamy! Kto zechce skorzystać z przejazdu busem, na liście na stoliku za ławkami może się zapisać (jest 20 miejsc). Koszt – ok. 13 zł od osoby. Wyjazd z Kosowa (sprzed kościoła) – ok. 11.00.

6. Apelujemy, by na dożynki parafialne w najbliższą niedzielę na Sumie z każdej miejscowości był przygotowany wieniec. To znak wdzięczności wobec Pana Boga za Jego wielkie dary! Delegacje z wieńcami zbiorą się przed kościołem już o 9.45. Ze względu na uroczystości dożynkowe Msze św. w kaplicach zostaną odprawione równolegle o 8.30. Zapraszamy również już dzisiaj na dożynki diecezjalne do Prostyni (10 września 2016 r.).

7. Przyszła niedziela jest niedzielą adoracyjną: po Mszy św. o 10.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, rozważanie eucharystyczne i procesja. Zapraszamy do licznego udziału!

8. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na wrzesień:

- za wszystkich nauczycieli, aby umieli przekazywać umiłowanie prawdy i wpajać autentyczne wartości moralne i duchowe,

- o powstrzymanie działań zmierzających do demoralizacji dzieci i młodzieży,

- o zrozumienie Miłosierdzia Bożego.

9. Bóg zapłać za ofiary na remont naszej świątyni: Trzciniec Mały – 2.050 zł, ofiary złożone w kancelarii parafialnej – 350 zł.

10. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Marcie Wujek i Sylwestrowi Sapiei – za kwiaty do dekoracji kościoła.

11. Od 9 do 11 września odbędzie się piesza pielgrzymka z Drohiczyna do Loretto pod hasłem: Od chrzcielnicy do grobu bł. Ignacego Kłopotowskiego w 150 r. jego urodzin. Na tablicy ogłoszeń jest szczegółowy program, warunki uczestnictwa i sposób zgłaszania swego udziału. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji duchowego ubogacenia.

12. Minister Rolnictwa, a także Starosta Powiatu Sokołowskiego przekazują swoje apele w sprawie tzw. afrykańskiego pomoru świń. Tekst obu pism został powielony i wyłożony na stoliku za ławkami. Prosimy szczególnie Państwa Sołtysów o zabranie ich do swoich miejscowości i przekazanie istotnych treści najbardziej zainteresowanym. Apelujemy też o bezwzględne zastosowanie się do zasad pomagających w zwalczeniu zagrożenia.