20. NIEDZIELA ZWYKŁA

14 sierpnia 2014 r.

1. Jutro (15.08) - uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny (Matki Boskiej Zielnej). Msze św. w kościele i w kaplicach w porządku niedzielnym. Wniebowzięcie NMP to uroczystość obowiązująca: jesteśmy w sumieniu zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej. Na wszystkich Mszach poświęcimy przyniesione zioła i kwiaty.

2. Módlmy się za dzieci, które dzisiaj przyjmują sakrament Chrztu świętego. Najbliższy termin uroczystego udzielania tego sakramentu to 11 września.

3. Akcja Katolicka zaprasza jak zawsze 16. dnia miesiąca (tym razem we wtorek) na adorację w duchowej wspólnocie ze św. Janem Pawłem II.

4. Odpust św. Rocha w Ceranowie będzie obchodzony w przyszłą niedzielę. Uroczysta suma o godz. 12.00.

5. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej świątyni: ul. Nowa i Polna – 5.310 zł, w kancelarii parafialnej – 1.200 zł. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę też będą przeznaczone na ten cel.

6. P. Organista informuje, że próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej.

7. Ponawiamy prośbę o wcześniejsze przygotowanie wieńców dożynkowych. Wyrażamy przez nie dziękczynienie Panu Bogu za obfitość Jego darów.

8. Bardzo prosimy, by – porządkując cmentarz – składać resztki organiczne w pobliżu kontenera (nie mieszać ich z plastikiem i szkłem!), natomiast wszelkie inne pozostałości wrzucać do wnętrza kontenera. Bardzo to ułatwi prace porządkowe. Wyeliminujmy zupełnie sztuczne kwiaty i wieńce przy okazji pogrzebu. Kościół zabiega o używanie w liturgii tylko żywych kwiatów. Wiemy, że najpiękniejszym i najskuteczniejszym darem dla naszych zmarłych jest Msza św. lub ofiara na jakiś cel charytatywny. Nie będziemy odtąd udzielać pozwoleń na stawianie pojedynczego pomnika na podwójnym grobie, ponieważ stwarza to wielkie problemy przy kolejnych pochówkach, nie mówiąc już o braku szacunku dla miejsc, gdzie już złożono ludzkie szczątki.

9. Przypominamy, że Dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu zaprasza dzisiaj na XVI Podlaskie Święto Chleba. Na terenie Muzeum odbędzie się parada zabytkowych ciągników, pokazy żniwne, koncert warszawskiej kapeli z Targówka. Ponadto będzie prezentowana ludowa muzyka innych krajów i kontynentów. Wieczorem wystąpi zespół LADY PANK. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej www.muzeumrolnictwa.pl.