21. NIEDZIELA ZWYKŁA

21 sierpnia 2016 r.

1. W poniedziałek (22.08) przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

2. W piątek (26.08) obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Odnowimy w tym dniu Jasnogórskie Śluby Narodu. Msze św. w kościele o 8.00, 10.00 i 18.00, w kaplicach: w Rytelach-Wszołkach i w Chruszczewce równolegle – o 15.30.

3. W przyszłą niedzielę w Kosowie Lackim odbędą się dożynki powiatowe i gminne. Rozpoczną się one od Mszy św. o godz. 10.00 i odbywać się będą pod hasłem: 4M – mąka, mleko, mięso, miód. Uroczystość obejmie też jubileusz 90-lecia kosowskiej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Na stadionie, gdzie odbędzie się druga część spotkania, przewidzianych jest wiele atrakcji: występy, prezentacje, konkursy. Szczegółowy plan uwidoczniony jest na plakacie na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy! Ze względu na te uroczystości Msze św. w kaplicach odprawione zostaną równolegle o godz. 8.00.

4. Nasze dożynki parafialne odbędą się za dwa tygodnie - w niedzielę 4 września na Mszy św. o godz. 10.00. Dożynki diecezjalne zaplanowane są na sobotę 10 września w Bazylice Mniejszej w Prostyni.

5. Bóg zapłać za ofiary na prace w kościele: Rytele-Wszołki – 3.390 zł, ul. Nowa i Polna (II cz.) – 1.350 zł (razem – 6.660 zł), ofiary złożone w kancelarii parafialnej – 650 zł.

6. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Annie Maleszewskiej i Łukaszowi Dudzińskiemu – za kwiaty do dekoracji kościoła.

7. Niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy młodzież i dzieci do skorzystania w najbliższym czasie ze spowiedzi św., by można było rozpocząć naukę z czystym sercem, otwartym na Boże dary.

8. W dniach 18-25.10.2016 r. organizowana jest Pielgrzymka Narodowa do Rzymu. Szczegóły propozycji na stronie www.pielgrzymuj.pl.

9. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje doroczną zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. U nas odbędzie się ona we środę (24 sierpnia). Odbiór nastąpi najpóźniej do godz. 13.00. Sprzęt można będzie złożyć tylko w dniu odbioru na parkingu przy plebanii.  Dochód przeznaczony zostanie na pomoc Kościołowi misyjnemu, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów.