19. NIEDZIELA ZWYKŁA

7 sierpnia 2016 r.

1. W sobotę (13.08) będziemy przeżywać kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na procesję różańcową z figurą Matki Bożej. Zabierzmy ze sobą lampiony!

2. W przyszłą niedzielę (14.08) przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika - odpust w kaplicy w Rytelach-Wszołkach. Uroczysta Msza św. w kaplicy o 12.30. Jest to również dzień modlitewnej pamięci o poległych w obozach, łagrach i więzieniach.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 uroczysty chrzest dzieci. Spotkanie z rodzicami i chrzestnymi w sobotę wyjątkowo przed Mszą św. wieczorną (o 17.15).

4. Bóg zapłać naszym parafianom za przyjęcie pielgrzymów z archidiecezji białostockiej. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom indywidualnym, naszej kosowskiej mleczarni, Paniom, które na plebanii przygotowały posiłek, a także wszystkim pomocnikom. Dziękujemy za przygotowanie przy kościele stolików dla rozdzielania żywności. Bóg zapłać również Parafianom z Chruszczewki za gościnne przyjęcie pielgrzymów na popołudniowy postój.

5. Dziękujemy pielgrzymom duchowym, łączącym się modlitewnie z 26. Drohiczyńską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Bóg zapłać za dar modlitwy i za ofiary znane tylko Bogu! Zapraszamy wszystkich na Mszę św. wieczorną i wspólne wędrowanie pod krzyż papieski.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na prace parafialne: Kosów-Sitne – 2.470 zł, w kancelarii parafialnej – 600 zł.

7. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Aleksandrze Zylm i Jarosławowi Mleczce oraz Marioli Zakrzewskiej i Adrianowi Michalakowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.

8. Zadbajmy już teraz o przygotowanie wieńców dożynkowych. Każda miejscowość i każda dzielnica Kosowa Lackiego niech w ten sposób wyrazi swoje dziękczynienie Panu Bogu za obfitość Jego darów. Dożynki parafialno-gminne planujemy na 4 września o 10.00. Wcześniej, bo już 28 sierpnia odbędą się w naszym miasteczku dożynki powiatowe.

9. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje doroczną zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. U nas odbędzie się ona 24 sierpnia. Odbiór nastąpi najpóźniej do godz. 13.00. Sprzęt można będzie złożyć tylko w dniu odbioru na parkingu przy plebanii.  Dochód przeznaczony zostanie na pomoc Kościołowi misyjnemu, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów.

10. Dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu zaprasza 14 sierpnia na XVI Podlaskie Święto Chleba. Po Mszy św. o 10.00 na terenie Muzeum odbędzie się parada zabytkowych ciągników, pokazy żniwne, koncert warszawskiej kapeli z Targówka. Ponadto będzie prezentowana ludowa muzyka rosyjska, afrykańska i jamajska. Wieczorem wystąpi zespół LADY PANK. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej www.muzeumrolnictwa.pl.