18. NIEDZIELA ZWYKŁA

31 lipca 2016 r.

1. Dzisiaj kończą się Światowe Dni Młodzieży. Dziękujmy za łaskę spotkania z Ojcem Świętym i wszelkie dobro, jakie otrzymali od Boga młodzi ludzie z całego świata.

2. O. Wiesławowi, Misjonarzowi Oblatowi Maryi Niepokalanej z Siedlec dziękujemy za wspólną modlitwę i dar słowa Bożego. Po wszystkich Mszach św. O. Wiesław będzie rozprowadzał Kalendarze Misyjne na 2017 rok. Nabywając te kalendarze włączamy się we wspieranie dzieła misyjnego Kościoła.

3. Od południa w poniedziałek i przez cały wtorek będzie można zyskać odpust zupełny Porcjunkuli (warunki: stan łaski uświęcającej, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Odpust przypada we wspomnienie Matki Boskiej Anielskiej (02.08), związany jest też z osobą św. Franciszka z Asyżu.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek (od 17.00 – Godzina święta), I piątek i I sobota miesiąca. W następną niedzielę - po Sumie - adoracja Chrystusa Eucharystycznego i procesja wokół kościoła.

5. W sobotę (06.08) - święto Przemienienia Pańskiego. Msze jak w dni powszednie. Odpust w Skibniewie przeniesiony jest na niedzielę 7 sierpnia (suma o 12.00).

6. Sierpień przeżywamy jako miesiąc trzeźwości.W tym roku towarzyszy muhasło Młodzi, nie dajcie się zniewolić. Prosimy o całkowitą abstynencję jako dobrowolny dar dla Ojczyzny i Kościoła, a także dla ratowania naszych uzależnionych bliźnich.

7. Pamiętajmy w modlitwie o naszych pielgrzymach, którzy już jutro podejmą wędrówkę na Jasną Górę. Prośmy Matkę Najświętszą, by mogli szczęśliwie dotrzeć do celu i wrócić do rodzinnych domów. Pielgrzymi duchowi mogą zgłosić się jeszcze dzisiaj i jutro w kancelarii parafialnej. Zapraszamy ich codziennie na Mszę św. wieczorną i dodatkowe modlitwy.

8. We wtorek (02.08) ok. 12.30 zatrzymają się przy kościele na godzinny odpoczynek i obiad pielgrzymi z archidiecezji białostockiej (będzie ich ok. 350). Drugi - półgodzinny postój przewidziany jest w Chruszczewce ok. godz. 15.15. Bóg zapłać osobom, które angażują się w przygotowanie posiłku i wody oraz miejsc na odpoczynek.

9. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na sierpień:

- o bezpieczeństwo i duchowe owoce dla uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży,

- o dar prawdziwej wolności dla osób uzależnionych – szczególnie od alkoholu,

- o siły duchowe i fizyczne dla Ojca Świętego, biskupa Tadeusza i naszych kapłanów.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w naszej świątyni: Albinów i część ul. Leśnej – 2.500 zł, Osiedle „Leśne” (I cz.) – 3.250 zł, Chruszczewka (III cz.) – 350 zł (razem: 1.650 zł), ofiary złożone w kancelarii parafialnej – 1.700 zł.

11. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Iwonie Kotowskiej i Przemysławowi Perce oraz Anecie Szewruk i Jarosławowi Kleczkowskiemu – za kwiaty do dekoracji kościoła.