17. NIEDZIELA ZWYKŁA

24 lipca 2016 r.

1. Dzisiaj – przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących – święcimy samochody i inne pojazdy mechaniczne. Po Mszy św. ksiądz, stojąc na chodniku przy schodach wiodących z ulicy do kościoła, poświęci samochody jadące od strony rynku. Trwa akcja Grosz za kilometr: Złóżmy do puszek nasze ofiary jako podziękowanie Panu Bogu za szczęśliwie przejechaną drogę. Z tych ofiar będą ufundowane środki transportu dla polskich misjonarzy. Polecajmy Bożej opiece naszych misjonarzy. Módlmy się też o bezpieczeństwo na drogach.

2. W tym tygodniu w Krakowie będą odbywać się Światowe Dni Młodzieży. We środę przybędzie do Polski Ojciec Święty. Zapraszamy od środy do piątku do kościoła na adorację Najśw. Sakramentu (17.00 – 18.00) w intencji dobrych i obfitych duchowych owoców tego spotkania. Zachęcamy również do uczestniczenia za pośrednictwem telewizji w planowanych uroczystościach.

3. We wspomnienie św. Joachima i Anny (26.07) będziemy dziękować Panu Bogu za naszych dziadków i polecać opiece tych św. Patronów wszystkich ludzi w podeszłym wieku.

4. W przyszłą niedzielę (31.07) w Prostyni obchodzony będzie odpust św. Anny. Z naszej parafii uda się tam – pod patronatem Akcji Katolickiej - piesza pielgrzymka (początek o 6.00 w kościele; przewodniczył jej będzie ks. Jarosław). Z odpustem powiązana jest kolejna Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw. W programie znajdą się m.in.:

11.00 – modlitwa różańcowa o wierność małżeńską;

12.00 – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Antoniego P. Dydycza;

15.00 – Droga Krzyżowa z prośbą o dar potomstwa.

5. Zapraszamy do udziału w XXVI Pieszej Pielgrzymce Drohiczyńskiej na Jasną Górę oraz do pielgrzymowania duchowego.Zapisy do grupy sokołowskiej przyjmowane będą w parafii konkatedralnej w Sokołowie Podlaskim w tym tygodniu w godz. 9.00-11.00 i 16.00-17.00 (wikariat – wejście od głównej ulicy). W naszej kancelarii parafialnej od jutra przyjmujemy zgłoszenia pielgrzymów duchowych – otrzymają oni specjalne znaczki i kartę pielgrzyma, mogą też złożyć zapisane na przygotowanej kartce swoje intencje wraz z dobrowolną ofiarą na rzecz pielgrzymki. Zapraszamy ich od 1 do 15 sierpnia na Mszę św. wieczorną. Należy też codziennie przyjąć Komunię św. (jeśli jest taka fizyczna możliwość), odmówić jedną cząstkę Różańca i postarać się o spełnienie jakiegoś dobrego uczynku.

6. Chrzest dzieci przewidziany jest na 14 sierpnia. Przypominamy, że chrzestnymi mogą być ludzie wierzący i praktykujący, którzy już przyjęli sakrament bierzmowania.

7. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Aleksandrze Godlewskiej i Pawłowi Banaszkowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont naszej świątyni: Stary Ratyniec – 1.750 zł, Chruszczewka (II cz.) – 550 zł (razem 1.300 zł), ul. Nurska i Targowa – 1.050 zł, ofiary złożone w kancelarii parafialnej – 450 zł. Bóg zapłać również za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby kościoła.