16. NIEDZIELA ZWYKŁA

19 lipca 2015 r.

1. Dziękujemy ks. Markowi Siekierce, misjonarzowi z Kamerunu, za dar Słowa Bożego. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na wsparcie jego pracy w Afryce.

2. Dzisiaj – przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących – poświęcimy samochody i inne pojazdy mechaniczne. Po Mszy św. ksiądz, stojąc na chodniku przy schodach wiodących z ulicy do kościoła, poświęci samochody jadące od strony rynku. Trwa akcja Grosz za kilometr: Złóżmy do puszek nasze ofiary jako podziękowanie Panu Bogu za szczęśliwie przejechaną drogę. Z tych ofiar będą ufundowane środki transportu dla polskich misjonarzy. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli trwa 16. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: Niesiemy Chrystusa na peryferie świata. Polecajmy Bożej opiece naszych misjonarzy. Módlmy się też o bezpieczeństwo na drogach.

3. W tym tygodniu przypadają: wspomnienie bł. Czesława, prezbitera (20.07), wspomnienieśw. Marii Magdaleny (22.07), świętośw. Brygidy, zakonnicy (23.07), wspomnienieśw. Kingi, opiekunki polskiego samorządu terytorialnego (24.07), święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienieśw. Krzysztofa, męczennika (25.07), a w następną niedzielę (26.07) wspomnienie św. Joachima i Anny – dziadków Pana Jezusa.

4. W przyszłą niedzielę (26.07) w Prostyni obchodzony będzie odpust św. Anny. Z naszej parafii uda się tam – pod patronatem Akcji Katolickiej - piesza pielgrzymka (początek o 6.00 w kościele). Z odpustem powiązana jest VI Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw.

W programie znajdą się m.in.:

10.30 – modlitwa różańcowa o nawrócenie nieprzyjaciół życia;

12.00 – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Tadeusza Pikusa, odnowienie ślubów małżeńskich i akt zawierzenia małżonków św. Annie;

15.00 – Droga Krzyżowa z prośbą o dar potomstwa.

5. Już dziś zapraszamy do udziału w XXV Pieszej Pielgrzymce Drohiczyńskiej na Jasną Górę, wędrującej pod hasłemŻycie  w obfitości. Zapisy do grupy sokołowskiej (pomarańczowej) przyjmowane będą w kancelarii parafii konkatedralnej w Sokołowie Podlaskim od 27 lipca do 1 sierpnia w godz. 9.00-11.00 i 16.00-17.00. Przy zgłoszeniu potrzebne będzie zaświadczenie od księdza. Zdawanie bagaży – 1 sierpnia od 15.00 do 16.00 przy wikariacie (w Sokołowie Podl.). Od 27 lipca do 1 sierpnia w naszej kancelarii parafialnej będziemy przyjmować zgłoszenia pielgrzymów duchowych, czyli tych wszystkich, którzy ze względu na wiek, chorobę lub zajęcia nie mogą fizycznie podążać do Częstochowy.

6. Przypominamy o pielgrzymce Rycerstwa Niepokalanej do Niepokalanowa (26-27.07). Jeszcze można się zapisać u P. Marii Zalewskiej lub P. Krystyny Marczak. Koszt – 50 zł. Wyjazd w sobotę o 11.00 sprzed kościoła.

7. Akcja Katolicka zaprasza w dn. 20-21 września na pielgrzymkę do Lichenia, Gniezna i Torunia. Koszt (300 zł) obejmuje: ubezpieczenie, przewodników, nocleg i dwa obiady. Zapisy z zaliczką 100 zł do 10 sierpnia. Należy podać PESEL. Liczba miejsc ograniczona.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na planowany remont okien w naszej świątyni: ul. Spokojna i Kościelna – 1.200 zł, ul. Gutowska, Leśna, Piaskowa i Parkowa – 5.960 zł, ul. Polna (II cz.) – 450 zł (razem: 3.050 zł), ul. Nowa (II cz.) – 1.200 zł (razem: 4.670 zł), ofiary indywidualne złożone w kancelarii parafialnej (III część) – 750 zł.