15. NIEDZIELA ZWYKŁA

12 lipca 2015 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Zostaną one przekazane do dyspozycji Księdza Biskupa - na potrzeby diecezjalne.

2. Jutro będziemy przeżywać kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i na procesję różańcową. Pragniemy wraz z Matką Bożą ratować dusze przed potępieniem. Zabierzmy ze sobą lampiony – znak Chrystusa – światłości świata.

3. We czwartek (16.07) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, czyli Matki Boskiej Szkaplerznej. Tego dnia - jak zawsze 16. dnia miesiąca - po Mszy św. wieczornej Akcja Katolicka zaprasza na czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Marka Siekierkę, który od wielu lat pracuje w Kamerunie. Ks. Marek był już raz w naszej parafii. Pragniemy przyjąć go powtórnie i wesprzeć naszymi ofiarami składanymi na tacę. Nie ma on stałej pomocy i tylko zbierane sporadycznie datki umożliwiają mu funkcjonowanie w tamtej rzeczywistości.

5. W następną niedzielę (19.07) - uprzedzając wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących - po każdej Mszy św. będziemy święcić pojazdy mechaniczne. W związku z dniem św. Krzysztofa organizowana jest corocznie akcja zbierania funduszy na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Istotą tej akcji jest podziękowanie Panu Bogu za bezpiecznie przejechaną drogę w formie materialnej ofiary: grosz za kilometr. Będziemy zbierać do puszek dobrowolne datki od kierowców i pasażerów.

6. Przypominamy o pielgrzymce Rycerstwa Niepokalanej do Niepokalanowa (26/27.07). Zapisy u P. Marii Zalewskiej i P. Krystyny Marczak trwają do 19 lipca.

7. Akcja Katolicka już dzisiaj zapowiada, że tradycyjna pielgrzymka piesza na odpust św. Anny do Prostyni wyruszy w niedzielę 26.07 o godz. 6.00 sprzed kościoła parafialnego.

8. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Wioletcie Kozarynie i Tomaszowi Świstkowi oraz Katarzynie Telakowiec i Konradowi Protaziukowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na planowany remont okien w naszej świątyni: Chruszczewka (II część) – 950 zł (razem: 2.170 zł), ul. Polna – 2.600 zł, ul. Nowa – 3.470 zł, ofiary indywidualne złożone w kancelarii parafialnej (II część) – 2.400 zł.

10. Zostało nam jeszcze 30 kalendarzy wydanych przez drohiczyńskie Seminarium. Ukazują one kolejne kościoły naszej Diecezji. Cena – 5 zł/szt. Zapraszamy do nabycia kalendarzy jako cegiełek na funkcjonowanie Seminarium.

11. S. Halina (Karina) Domagała napisała książkę Z kosowskiej ziemi, ukazującą kapłanów i osoby życia konsekrowanego, pochodzących z naszej Parafii (w XX w.). Książkę można dzisiaj nabyć przed kościołem. Zachęcamy do zakupu. Prosimy też o wiadomości dotyczące duchowieństwa wywodzącego się z kosowskiej wspólnoty i kapłanów, którzy tu niegdyś pracowali (mile widziane będą zdjęcia).