17. NIEDZIELA ZWYKŁA

26 lipca 2015 r.

1. Od południa w sobotę i przez całą niedzielę będzie można zyskać odpust zupełny Porcjunkuli (warunki: stan łaski uświęcającej, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Odpust przypada we wspomnienie Matki Boskiej Anielskiej (02.08), związany jest też z osobą św. Franciszka z Asyżu.

2. W tym tygodniu I sobota miesiąca. W następną niedzielę - po Sumie - adoracja Chrystusa Eucharystycznego i procesja wokół kościoła.

3. Zapraszamy do udziału w naszej pieszej pielgrzymce drohiczyńskiej oraz do pielgrzymowania duchowego.Zapisy do grupy sokołowskiej przyjmowane będą w parafii konkatedralnej w Sokołowie Podlaskim od jutra, czyli od 27 lipca do 1 sierpnia w godz. 9.00-11.00 i 16.00-17.00. W naszej kancelarii parafialnej od jutra mogą się zgłaszać pielgrzymi duchowi – mogą też złożyć w kancelarii zapisane na kartce swoje intencje. Zapraszamy ich codziennie (od 30 lipca do 15 sierpnia) na Mszę św. wieczorną.

4. W następną niedzielę (02.08) ok. 12.30 zatrzymają się przy kościele na godzinny odpoczynek i obiad pielgrzymi z archidiecezji białostockiej (będzie ich ok. 350). Drugi - półgodzinny postój przewidziany jest w Chruszczewce ok. godz. 15.15. Bóg zapłać osobom, które angażują się w przygotowanie posiłku i wody oraz miejsc na odpoczynek.

5. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na sierpień:

- o dar prawdziwej wolności dla osób uzależnionych – szczególnie od alkoholu,

- o pokój w naszych sercach, w Ojczyźnie i na świecie,

- aby bezdomni, dzięki czynnej pomocy bliźnich znaleźli dach nad głową i codzienny chleb.

6. Chrzest dzieci przewidziany jest na 9 sierpnia. Przypominamy, żechrzestnymi mogą być ludzie wierzący i praktykujący, którzy już przyjęli sakrament bierzmowania.

7. Katechezy przedmałżeńskie będą się odbywały w par. Zembrów w cyklu dwóch dwudniowych spotkań: 1-2 i 8-9 sierpnia 2015 roku. Zgłoszenia pod nr. kom.: 693 802 204.

8. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Wiolecie Michałowskiej i Justynowi Żochowskiemu – za kwiaty do dekoracji kościoła.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na planowany remont okien w naszej świątyni: Zaleś – 1.750 zł, Guty – 4.120 zł, ul. Młynarska, Zacisze i Hulidów – 2.800 zł, ul. Kolejowa, Towarowa i przyległe – 4.000 zł, ofiary złożone w kancelarii parafialnej (IV część) – 500 zł.

10. Akcja Katolicka zaprasza 20-21 września na pielgrzymkę do Lichenia, Gniezna i Torunia. Koszt – 300 zł. Zapisy z zaliczką 100 zł do 10 sierpnia. Należy podać PESEL.

11. W diecezji rozpoczęła się wczoraj peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży. W naszym dekanacie będą one 4/5 sierpnia. Program podamy w następną niedzielę.

12. Od 10 do 16 sierpnia będzie trwał III Tydzień Bożej Radości. Od jutra w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia dzieci. Mamy możliwość przyjęcia ok. 40 osób.