UROCZYSTOŚĆ

NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

4 czerwca 2015 r.

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Możemy zyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie Przed tak wielkim Sakramentem.

2. Dzisiejsza uroczystość  ma swoją kontynuację w tzw. Oktawie Bożego Ciała. Od jutra będziemy mogli uczestniczyć w Nieszporach o Najświętszym Sakramencie i procesji eucharystycznej wokół kościoła - w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Sumie. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych obrzędach.

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie ołtarzyków i zadbały o godny przebieg procesji. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do dekoracji ołtarzyków. Dziękujemy wszystkim osobom, które czynnie uczestniczyły w procesji. Dziękujemy Policji za zabezpieczenie trasy przemarszu.

4. Pierwsza niedziela czerwca od kilku lat przeżywana jest jako Święto Dziękczynienia za wszelkie Boże dary, a szczególnie za dar wolności naszej Ojczyzny. Jest to również okazja do materialnego wsparcia budowy Świątyni Opatrzności Bożej – na ten cel zostaną przeznaczone ofiary składane po Mszach św. do puszek.

5. W następną niedzielę (14.06) o godz. 10.00 – uroczysty chrzest dzieci. Prosimy jeszcze o zgłoszenia.