10. NIEDZIELA ZWYKŁA

7 czerwca 2015 r.

1.Dzisiaj niedziela adoracyjna.Po Sumie - Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja wokół kościoła. We czwartek zakończymy uroczyście Oktawę Bożego Ciała.

2. Pierwsza niedziela czerwca od kilku lat przeżywana jest jako Święto Dziękczynienia – szczególnie za dar wolnej Ojczyzny. Mamy okazję wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej – na ten cel zostaną przeznaczone ofiary składane po Mszach św. do puszek.

3. Dzisiaj jesteśmy zaproszeni do Sokołowa Podl. na Marsz dla Życia i Rodziny. Początek o 15.00 w konkatedrze, a zakończeniem będzie festyn przy Domu Miłosierdzia Caritas.

4. We środę (10.06) obchodzimy Dzień Podlasia i 16. r. wizyty św. Jana Pawła II w Drohiczynie. Ks. Biskup zaprasza do katedry na godz. 18.00 na wspólną dziękczynną modlitwę przedstawicieli władz samorządowych  i różnych służb działających na terenie naszej diecezji, reprezentantów duchowieństwa, ruchów i stowarzyszeń kościelnych. W naszej parafii o 17.00 zabrzmią dzwony dla upamiętnienia godziny przybycia Ojca Świętego do Drohiczyna, o 18.00 rozpocznie się Msza św. i nabożeństwo w Oktawie Bożego Ciała, a później – przy plebanii – spotkanie artystyczno-integracyjne i grill. Zakończymy ok. 21.00 Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy!

5. W piątek (12.06) przypadaUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust w Chruszczewce (Msza św. o 16.30). Nie obowiązują w tym dniu przepisy postne.

6. W sobotę (13.06) – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i procesję różańcową z lampionami.

7. Również w sobotę w Drohiczynie (o 12.00) uroczystość odpustowa oraz imieniny Księdza Biskupa Seniora Antoniego Dydycza. Módlmy się za dostojnego Solenizanta.

8. W następną niedzielę o godz. 10.00 – uroczysty chrzest dzieci. Prosimy o zgłoszenia. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na konferencję w sobotę po nabożeństwie czerwcowym.

9. Cieszymy się, że w Niepokalanowie – w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej – wzięły udział dwie nasze młode Parafianki: Dorota Drężek i Maria Grądzka. Gratulujemy sukcesu dziewczętom i katechecie – ks. Karolowi.

10. Wczoraj w katedrze drohiczyńskiej 96 chłopców zostało pobłogosławionych do sprawowania posługi lektora. W tym gronie było pięciu naszych Parafian: Dawid Oleszczuk, Mateusz Rytel, Grzegorz Śniarowski, Piotr Tymiński i Kamil Wasik. Módlmy się za nich, by godnie sprawowali posłannictwo czytania Słowa Bożego.

11. W najbliższym czasie księża z naszej parafii będą przeżywali kolejne rocznice swoich święceń: 07.06 – ks. Marcin (12. r.), 12.06 – ks. Karol (5. r.), 13.06 – ks. Mariusz (6. r.), 15.06 – ks. Tomasz (30. r.), 18.06 – ks. Jarosław (10. r.). Pragniemy wspólnie dziękować za dar kapłaństwa w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Gorąco prosimy o modlitwę za kapłanów, a także o nowe – liczne i święte powołania do służby Bożej!

12. Już za dwa tygodnie rozpoczną się Misje Święte. Potrwają one od 20 do 28 czerwca. Główne nabożeństwa przewidziane są na 9.00 i 18.00 (oprócz środy). Szczegółowy program podamy w najbliższych dniach na parafialnej stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. Każda rodzina otrzyma też specjalne zaproszenie. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji Misji wszystkich Parafian – zwłaszcza osoby chore, a także Kółka Różańcowe.