9. NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość Trójcy Świętej – 31 maja 2015 r.

1. Dzisiaj – w uroczystość Trójcy Świętej – można jeszcze spełnić obowiązek spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły sie do przeżycia przez Dzieci z kl. III rocznicy I Komunii świętej. Bóg zapłać ks. Karolowi i Paniom Katechetkom za duchowe i zewnętrzne przygotowanie dzieci. Dziękujemy za przygotowanie kościoła i oprawę liturgiczną. Niech Pan Bóg wynagrodzi Rodzicom, angażującym się wraz ze swoimi Pociechami w spotkania z Jezusem Eucharystycznym. Niech Jezus obecny zawsze w Komunii św. będzie dla Was mocą do dobrego, świętego życia chrześcijańskiego!

3. We czwartek (04.06) - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. tylko w kościele o 8.00, 10.00 i 18.00. Procesja po Mszy św. o 10.00. Odpust zupełny za udział w śpiewie Przed tak wielkim Sakramentem. W tym roku wyjątkowo nastąpiła zmiana trasy procesji. Prosimy o przygotowanie ołtarzyków: I - przy kapliczce Trójcy Świętej - mieszkańców ulic:  Małkińskiej, Mostowej, części ul. Nowej oraz Piaskowej i Leśnej; II – na ul. Polnej – mieszkańców ul. Polnej; III - przy krzyżu obok Urzędu Gminy - mieszkańców ulic: Szkolnej, Kolejowej, Towarowej i części ul. Nowej; IV - przy organistówce - mieszkańców ulic: Wolności, Kościelnej, Nurskiej, Parkowej, Sadowej, Słonecznej, Pańskiej i Młynarskiej. Prosimy o włączenie się w prace dekoracyjne! Do udziału w procesji zapraszamy dzieci – szczególnie z kl. III. W oktawie Bożego Ciała codziennie - po Mszy św. wieczornej - Nieszpory o Najśw. Sakramencie i procesja eucharystyczna.

4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek (Boże Ciało), I piątek i I sobota miesiąca.

5. Kończy się maj. W czerwcu będziemy czcić Najświętsze Serce Pana Jezusa śpiewając Litanię - codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.

6. W piątek (05.06) będziemy obchodzić 24. r. powstania Diecezji Drohiczyńskiej. Utworzył ją św. Jan Paweł II w 1991 roku. W obecnych granicach istnieje od 25.03.1992 r.

7. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na czerwiec:

- o wynagrodzenie Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi za zniewagi,

- o powstrzymanie działań wojennych między narodami i nienawiści do chrześcijan,

- o siły potrzebne w pracy apostolskiej dla papieża Franciszka i biskupa Tadeusza.

8. Jutro przypada Dzień Dziecka. Módlmy się szczególnie o dar dobrego środowiska rodzinnego dla wszystkich dzieci.

9. We wtorek o 17.00 zbiórka wszystkich ministrantów. Obecność obowiązkowa!

10. Pielgrzymi udający się w sobotę (6 czerwca) na Jasną Górę wyjadą sprzed kościoła w nocy ok. godz. 2.50. Powrót przewidziany jest na 22.00.

11. 7 czerwca w Sokołowie Podl. odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny, połączony z Festynem Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Początek o 15.00 w konkatedrze. Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają.

12. Dziękujemy Nowożeńcom – Joannie Grelik i Krzysztofowi Michalikowi, Sylwii Bielińskiej i Karolowi Spaltabace, Katarzynie Kosele i Tomaszowi Iwankowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.

13. Miło nam poinformować, że na etapie diecezjalnym Konkursu Biblijnego w Kalnicy (parafia Brańsk) II miejsce zajęła Ewa Maliszewska, uczennica kosowskiego Gimnazjum. Gratulujemy Ewie oraz katechecie – ks. Jarosławowi.